Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondjak az anyosomnak?...

Mit mondjak az anyosomnak? Babám 6 és fél honapós és neki is van egy 2 és fél éves fia, akire nincs aki vigyázon. Hogyan értesem meg vele h nekem is nehéz lenne egyszere 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Vigyáztam már rá párszor, de mondtam neki h irassa be bölcsibe.Azt mondta jol van, de most ahogy közeledett a bölcsi minden nap fel hivott h elmondja h a gyerek hogy fog sírni mert nincs megszokva ilyesmivel.Ma vitte be elüszőr és teljesen ki van készülve mert a gyerek sirt de szerintem ez normális, nem?Nem tudom mit mondjak neki hogy mergértse nem akarom válalni mert én az enyémel akarok lenni, és semmi kedvem máséra vigyázni, de Őcsak engem hibáztat mindenért és elvárja tölem h válaljam el.Ti mit mondanátok ilyen helyzetben?Bocsi hosszura sikerült!!!
2010. szept. 13. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Szó sem lehet róla!Te azért szülted a gyerekedet,hogy vele lehess,nem az övével.Ha tényleg nem tud más megoldást,akkor igenis írassa bölcsibe.Szerintem ezt csakis nyíltan lehet megbeszélni,ha megharagszik,hááát,ez van.
2010. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem mondanék semmit. Az ő gyereke, oldja meg. Nem vagy köteles ellátni és nevelni az Ő GYEREKÉT.

És nem kell NEKEd semmit magyarázkodnod.

Nem és kész. Kár bővebben mayarázkodni, mert akkor tényleg olyan, mintha kötelességednek éreznéd megmagyarázni, hogy miért NEM.

Ne érezd kötelességednek megmagyarázni.

2010. szept. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az lenne a fura, ha nem sírna, mert ez azt jelentené, hogy nem kötődik eléggé az anyjához. Örülnie kellene annak, hogy hiányzik a gyerekének, hogy a gyereke szereti őt.


Egyébként meg oldja meg. 6 hónapos a fiam, úgyhogy teljesen átérzem a helyzetedet. Én is fizikailag képtelen lennék állandóra bevállalni mellé egy 2 és fél éves másik gyereket, aki nem a sajátom.

2010. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fizessen érte. Te azért kapod a Gyed-et, hogy gondozd a saját gyermekedet.

Ha fizet havi 83 e ft-ot, akkor vállald.

2010. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként hány éves anyósod?
2010. szept. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! már egyszer elomdtad,hogy nem tudsz rá vigyázni.

azt elmodnhatod neki,hogy mnidne gyereknek nehéz a beszokás a bölcsibe de élvezni fogja a gyerke társaágot. Jó lesz neki. Biztasd a bölcsire... S próbálj neki még azzal érvelni, ohgyx a 2,5 évesnek nem társagá a kcsi 6 hónapos.

Illetve,hogy lássa jó azándékod felajálnhatod neki,ohgy ha beteg és nincs kire bizni egy-egy napot elvállalsz mint eddgi. De semmi többet. Ezt tényleg neki kell megoldania.. nem a te feladatod heylt állni a kicsinél mikor nektek már külön cslaádodotk van-

2010. szept. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenki a saját gyerekét nevelje.

Ha az anyósom megkér, hogy hozzam el a fiát, megteszem, ő is figyelt a fiamra. De nem mindennapi, hanem alkalmankénti esetek voltak/lesznek.


Nem vállalnám, Ő magának csináltatta, én magamnak a gyerkőcöt, oldja meg:)

2010. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy képzeli, hogy Te neveled az ő gyerekét is ő meg visszamenne dolgozni? vagy hogyan? Ennek inkább fordítva kellene lennie, neki kellene felajánlani, hogy többet vigyáz a ti babátokra is, az övé mellett. Mégiscsak ő a nagymama, ne keverjük már össze a szerepeket.
2010. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdésed végül is nem az volt,hogy vállald-e hanem az hogy mit mondj,a legjobb amit tanácsolhatok,az az hogy az igazat,de kifejtev és ŐSZINTÉN,hogy megértse.


Mindent mondj el egy erre alkalmas pillanatban.

Onna kezdve,hogy nem szeretnéd vállalni,az okokat is,mindent. És azt is,hogy te rpsszul érzed magad emiatt,mert úgy érzed elvárja,hogy megtedd,és hogy te nem akarsz neki rosszat,egyszeráen csak úgy érzed,hogy nem tudod és nem akarod ezt vállalni (és itt felsorolhatod,hogy miért).


Ha igazán nyílt és őszinte leszel,meg fogja érteni,meg kell hogy értse.

2010. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
43 éves anyosóm, köszönöm a gyors válaszokat!!!
2010. szept. 13. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!