Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ütemben fejlődött babátok?

Milyen ütemben fejlődött babátok?

Figyelt kérdés

Segítsetek!Kisfiam pontosan 5 hónapos és 9 napos.Szépen kitámaszt, forog, emelgeti a popóját.Több olyan ismerősöm is van, ahol a babák 6-7 hónaposak.Na most ezek a babák egytől egyig ilyenkor már négykézlábon voltak, van amelyik baba már felállt, lépeget...

Meg mondom őszintén kicsit el vagyok keseredve...

Tudom, minden baba máshogy fejlődik, de nehéz, amikor a környezetben csupa ilyen ügyes babóca van, én meg azt látom, hogy mi még csak nem is kúszunk...


2010. szept. 15. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg meg kellene nyugodnod, minden baba más. Más géneket örökölt, más testfelépítésű, más súlyú, máshogy érik meg a dolgokra. Pár évesen már tök egyformák, akármennyire fejlődött "lassan".

Nem vagytok semmivel elkésve!!!

2010. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell hasonlítgatni a gyerekeket, sőt tilos is! A te gyermeked korának megfelelő dolgokat tudja! Ennyi idősen nem kell már másznia és lépegetnie! Láttam én már olyan gyereket, akit odaállítottak a járókához, hogy fogja, s úgy álljon. Amikor meg nem bírta, eldőlt, mint egy zsák. A szívem majdnem megszakadt! Miért kell versenyezni, hogy kink mit tud a gyereke? Azt is utálom, hogy kinek mekkora ennyi idősen?

Minden gyerek más, más ütemben fejlődik, más az értelmi szintje. 5 hónaposan a te fiad még ne is kússzon, majd eljön az ideje annak is. Élvezd, amíg ilyen kicsi, mert gyorsan telik az idő, ne siettesd, mert nagyon gyorsan megnőnek!

2010. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a problémád. Teljesen jól fejlődik a babád. Miért érdekel téged hogy más gyereke mit csinál? Nem lehet mindenkinek Superman gyereke. Az én lányom most 6 hónapos és 10 napos. Forog mindkét oldalára, néha feltérdel és nyújtott karral tartja magát,(nem tudom ezt hogy hívják) forog a tengelye körül, végülis azt csinálja amit most a te kisfiad. Én nem aggódom hogy le van maradva, mert szerintem nincs. Neked főleg nincs okod aggódni. Na és ha a környezetedben csak ilyen "Superman" babák vannak, akkor mi van? Én örülök hogy átlagos a lányom, de ha le lenne maradva a fejlődésben akkor is az én lányom lenne és végtelenül büszke lennék rá! Ugyan már!!! Ne másokkal foglalkozz, örülj neki hogy ilyen ügyes a fiad!
2010. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, minden nap van egy ugyanilyen kérdés. Feleslegesen aggódsz, 5 hónaposan éppen elég amennyit a babád csinál, nagyon ügyes így is. Persze tudom, nem lehet jó érzés látni hogy a többi baba előbb tart, és gondolom mondogatják is hogy a te babád miért csak itt tart még. De majd meglátják hogy nem számít ha valamit sokkal előbb kezdenek mint az átlag, mint pl a mászást, felállást, lehet hogy ugyanakkor fognak megtanulni járni mint a többiek, vagy még később. Erre volt már sok példa.
2010. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom ennyi idősen csak kitámasztott és csak hasról hátra fordult meg.Aztán hat és fél hónaposan már forgott szépen,hét hónaposan már mászott,nyolc hónaposan felállt és tíz hónaposan elindult egyedül.Most 13 hónapos és szalad a játszótéren.

Szóval az elején mi is le voltunk maradva rendesen,most a többiek vannak lemaradva hozzánk képest.Ne aggódj mindent fog csinálni,csak a saját kis ütemében.

2010. szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat:)Igazából valóban nem szabad hasonlítgatni, de az ember akarva-akaratlanul is ezt teszi...Ímádom a fiam:)
2010. szept. 15. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia csak egy példa: A lányom 8 hónaposan állt fel. El voltam ájulva, milyen ügyes hipp hopp menni fog. Nem indult el csak 14 hónaposan. Addig állt. Én nem sürgettem Nekem igy is jó volt. Nagyon stabilan megy, fut rohan, 2 órát sétál. Az ismerősöm kislánya 10 hónaposan!! indult el. Most 15 hónaposa esik kel, nem sétál csak otthon.

Mindennek van hátulütője:-)) A babád tök jól fejlődik.


Vigasztaló ráadás: mindig azt mondtam nincs olyan 6 éves gyerek akinek nincs haja nincs foga, nem tud járni és nem szobatiszta. Szóval kitartás:-)

2010. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincs elkésve a Babád semmiről!!!!!

Az én Kisfiam vasárnap lesz 5 hónapos!

Kb. 4 hónapos kora óta fordul a hasáról a hátára, de onnan még nem fordul vissza. De a hasáról az oldalára és vissza hasra gyönyörűen megcsinálja. Valamelyik nap hátrafelé kezdett kúszni, vagyis gondolom én, hogy valahogy így jutott el a vastag takaróról a szoba közepére, mire visszaértem a háló megcsinálásából a nappaliba. Vagy lehet, hogy hasról-hátrafordulva, de a lényegen nem változtat, csak annyi, ha már el akar jutni á-ból b-be ahol érdekesebb dolog van akkor nem vonyít, hanem eljut és megnézegette magának a Nagylányom autóját.

Amúgy ha mérges akkor a hasonfekve nyomja fel magát a négykézlábas megoldásra, de még nem kutyázik.

Ja a Párom meg már ha nem figyelek oda felülteti és úgy hagyja nézelődni, mindketten élvezik, én meg nem győzöm mondani, hogy tegye már hasra vagy hátára, meg még szerintem kora ültetni. Akárhogy is egyenes a gerince.

Ja és a Nagylányom 5 hónaposan kevesebbet tudott, mint a Kisfiam, mert kicsit dundibb volt.

Most a fiam 6850 gramm és kb.: 72 cm hosszú, amúgy 3050 gramm és 54 cm-rel született!

Üdv egy 27,5 hónapos Nagylány és egy 4,5 hónapos Kisfiú Anyukája.

2010. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 5 hónapos 10 napos. Még csak elvétve fordult meg a hasáról a hátára, vissza még soha. Kinyomja magát szépen, emelgeti a popsit ő is. Azt mondta a doktornő az utolsó tanácsadáson, semmi gond, nagyon ügyes, erős baba, csak kicsit nehéz a popsi, így még várat magára a forgás. A többi (mászás, állás) pedig még kérdésként sem merült fel bennem. Ráér, csinálja majd amikor megérett rá.

Ne aggódj. Látod, mi még azt sem csináljuk mindet, amit Ti.

2010. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!