Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vol olyan akinél nem ment a...

Vol olyan akinél nem ment a hozzataplalas? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos . Eddig csak anyatejes . Az első falatnal nyitja a száját uatan nem. Ha valami belekerül azt már lenyeli az elején oklendezett akkor szuneteltettuk pár napig. Már több gyumit is próbáltam de semmi :(
2022. ápr. 20. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Mi alapból ezért nem pürézünk. Azt javaslom, ha nem is akarsz falatkázni (megértem, hogy sokan félnek) rakd ki elé a pürét. Az én fiam egy alkalom után megértette a kanalat. Előre töltöm neki. De had tapicskolja, nyalogassa, játszon vele. Ne erőltesd! Anyatej meg mehet egész nap, 1 éves kor alatt az a fő táplálék.
2022. ápr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja még valami, ne görcsölj rajta, mert megérzik. Csak nyugodtan, majd beindul.
2022. ápr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) kap ő is kanalat mindig :)
2022. ápr. 20. 17:18
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden pürés állagtól meg akart fulladni, sokszor még csak be sem ért a szájába. A falatkák viszont csúsztak. Nem minden baba püré-baba.
2022. ápr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem ül még azért meg a falatkákat nem merném adni neki
2022. ápr. 20. 17:29
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt hajlandó egyik gyerekem sem megenni a bébifőzeléket. Max az almapüré és a barack ment, abba tettem egy kis húst.

Amúgy a lányom 15 hónapos koráig szopott, 13 kg volt 1 évesen. Én is aggódtam, mondtam is a gyerekorvosnak, konkrétan kiröhögött, azt mondta, hogy nem úgy néz ki a gyerek, mint aki éhezik, nyugodjak meg, neki elég az anyatej.

A fiam sem fogadott el semmit, csak a sütőtököt meg a gyümölcspüréket, meg a natúr rizspépet, fúj, hát annak aztán semmi íze, de azt szerette.

1,5 évesen átszoktak arra, amit mi eszünk, nálunk a babafőzelék korszak kimaradt.

2022. ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1, Vártam. Nem ment 8 hónaposan sem, 10 hónaposan sem, 1 évesen is csak egy étkezésre kapott pár falatot, a többi tápszer. 16 hónaposan elutasította a tápszert, onnantól eszegetett, de fényevő a mai napig. 6 éves. Ilyen is van.


2, második gyerek szintén nem állt készen 6 hónaposan, vártunk. 7 hónaposan próbáltuk újra, akkor már vevő volt, de inkább a falatokra. 10 hónaposan már azt villával önállóan evett ugyanolyan formában, mint mi (nyilván neki megfelelően natúran főztem, de semmit se pürésítettem).

2022. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
*második anyatejes volt és hosszan, de mellette normálisan evett
2022. ápr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Türelem. Nálunk is eleinte 1 falat volt, plusz anyatej. 8hónaposan kezdett pár falatot enni ebédre, de a nagyrésze még mindig anyatej, hiába adtam bármit, pépet, falatot, olyat amit tud fogdosni. Egy évesen volt az, hogy evett több étkezésre már pár falatot nem csak szopott. Kiváltva egy sem volt neki még, annyit nem evett. Másfél éves korától ahogy szokták mondani "a vasszeget is" megeszi. Most 4 éves, mindent megeszik jóízűen, nem válogatós. A korának megfelelő mennyiségeket eszik 5x/nap.
2022. ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy mit tegyél, de azt elmesélehtem, hogy mit ne tegyél. Mi gyakorlatilag teljesen tönkretettük a hozzátáplálást, a gyerekem 3 éves, de még mindig evészavaros. :(

NE ERŐLTESD! Kínálgasd mindennel, de ne trükközz! Ne kapcsolj neki mesét, hogy jobban egyen, ne tömd meg és ne idegeskedj a kajálás addig, amíg egészséges! Többet ártasz az aggódással, mint a gyerek a nem evéssel. Eszik, amit és amennyit eszik. Ha nem erőszakoskodtok vele, akkor előbb-utóbb rá fog érzeni a dologra (vagy nem... Az is benne van a pakliban. Vannak fényevő gyerekek)

2022. ápr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!