Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyümölcsöt kaphat egy...

Milyen gyümölcsöt kaphat egy három hónapos kisbaba?

Figyelt kérdés
Az almát és a barackot hallottam, mást esetleg? Persze nem az új, "féléves korig csak anyatejet"-divat szerint. Természetesen minden étkezéskor anyatejet kap, de két étkezés között adok neki gyümölcsöt ha elfogadja, több gyermektáplálási könyv is ezt írja, amiket mondjuk 10 éve adtak ki (de sok újban is ez van), csak nem nagyon részletezik sehol, hogy melyik gyümölcs mikortól adható.
2008. jan. 1. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Tudod,nem a félévig csak anyatejet neki az "új divat",hanem az,h adjunk neki mást is a tej mellett.Nagyon kezdetleges egy bébi immunrendszere,meg emésztő rendszere,és az anyatej mindennél jobb.Szerintem,ha nőtt a táplálkozásigénye akkor szoptasd gyakrabban.Ráér még megszeretni más ételeket.(De ez az én véleményem és nem feltétlenül kell egyetérteni velem.)

Itt találsz egy kis útmutatót a hogyanról:

[link]

2008. jan. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy tudom, az alma az első, amit adni lehet neki, a banán az utolsó 2 éves kora után.

Ne adj neki magos gyümit-málnát pl.

De én is úgy gondolom,h ogy 3 hónaposan még bőven elég neki az anyatej-ha van elég:-)Bár manapság már a foga is hamar kijön, akár 4 hónaposan is, akkor meg már lehet neki adni mást is.

2008. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

szia

szerintem is felesleges még 3 hónaposan gyümölcsöt adni, főleg most amikor nincs is igazán jó gyümölcs, szerintem várj vele

2008. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
86%

A második válaszra irnám:

Az érett banán tápláló első étel lehet, amit a legtöbb baba szeret sima állaga miatt. Ritkán okoz allergiás reakciót. Törjünk össze egy kis adagot villával és tegyünk belőle egy kicsit az etetőszék tálcájára, és hagyjuk, hogy maga egye meg! Esetleg segíthetünk neki kiskanállal, ha úgy tűnik, segítségre van szüksége ( és nem tiltakozik ellene), de ne akarjuk teljesen elvégezni azt, ami az ő feladata. Ha kiköpi, vagy nem érdeklődik iránta, valószínűleg még nem egészen érett arra, hogy mást is egyen.

2008. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!