Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy koraszulott babanak,...

Egy koraszulott babanak, milyen extra dolgokat kell biztositani szules utan?

Figyelt kérdés
Feltehetoleg 2,5 kilo alatt fog szuletni a gyermekem,ezert szeretnek felkeszulni esetleges dolgokra,mi az ami mashogy tortenik az ujszulott ellatasban,eszkozokben? Mar van egy gyermekem, tehat tudom alapjaraton mi szükséges, csak ő kisebb lesz,stb.

2022. jún. 16. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Otthon nagyjából semmiben nem lesz más. Szigorúan 3 óránként kellett etetni. Esetleg 50-es méretű ruha kellhet, de én nem vettem, hamar jó lett rá az 56-os.
2022. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Van koraszülött méret ami 50-s alatti.
2022. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van sok 50 esunk, elsoszulottnek is eleg volt boven,o sem volt nagy. A ruha a legkevesebb, inkabb eszkozre gondoltam. Pl ha nem tudna szopni, milyen cumifej erdemes? Mam 0assal keszultem. Esetleg fecskendo,ha nem menne? Pelenka jo lesz az 1es?
2022. jún. 16. 10:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Illetve latogatokat ilyenkor kesobb kellene fogadni?
2022. jún. 16. 10:46
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Van koraszülőtt pelus is. Dm saját márkában találsz.

Addig nem engedik haza amíg nem lehet jól táplálni.

2022. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Légzésfigyelő mindenképpen.
2022. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Légzés figyelő, illetve van koraszülött pelus ( DM XS, vagy Libero pre-mature, Pampers 0.) Ezek 2,5 kg-ig jók, lehet érdemes 1-2 csomaggal beszerezni.

Az átlag újszülöttnek még 6 hétig szinte semmi immunrendszere, ő pedig még hamarabb is jött, így én nem erőltetném a kötelező köröket egy darabig.

2022. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

kihagytam a legjobbat: rugalmas kendő. A korababáknak nagyobb az igényük a folyamatos testi kontaktusra, csak ott érzik magukat biztonságban. Szóval a kendő életmentő nekik. Meg neked is, hogy ne kelljen egész nap feküdnöd vele :)


7 voltam

2022. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is, keress rá a kangaroo care-re. A korababáknak nagyon fontos a testkontaktus, mindenképp kérdezz rá az osztályon, hogy van-e ilyenre lehetőség. (Már ha olyan kicsi, hogy nem lehettek rögtön együtt - de ebben az esetben is sokat legyen bőrkontaktusban.)


Aztán jó ha van mellszívó, hogy ha nem tud szopni, tudjál fejni. Kézzel is lehet, de ha folyamatosan kell, nagy segítség a gép. Nézz utána a szoptanít készüléknek, elvileg az a legjobb pótlásra. Az enyémet cumisüvegből etették, így is sikerült utána szoptatni, szóval akkor se föltétlen lesz gond. Esetleg szoptatási tanácsadóval is vegyél föl kapcsolatot, hogy ne akkor kelljen kapkodni, ha megvan a baba. Nekünk bimbóvédő kellett, mert kicsi a mellbimbóm, nagy a mellem, nagyon sok tejem volt, és pici volt a baba szája (a tanácsadó szerint is indokolt volt). Aztán idővel sikerült elhagyni. A WHO szerint 28 hétre született babákat már lehet próbálni szoptatni (ha jól emlékszem, nézz utána, nem írtad, mekkora). De ettől még a kórházban nem biztos, hogy engednek próbálkozni, meg a gyerek állapotától is függ.


A kendő is jó ötlet. Lehet, hogy véletlen egybeesés, de az én babám akkor kezdett igazán hízni, mikor elkezdtem hordozni. Elvileg a testkontaktus csökkenti bennük a stresszt és így javul az emésztés. Másrészt a terhesség végén "járt volna" a babának egy pár hét finom ringatózás, ami az idegrendszer érése szempontjából fontos. Erre is jó a hordozás.


Az ilyeneket, hogy otthon milyen gyakran etesd, kelteni kell-e stb., majd elmondják a kórházban, mielőtt eljöttök, mert ez babafüggő. Nekünk igény szerinti szoptatást javasoltak, és 4 óra után kellett ébreszteni, ha magától nem ébred.


Ami a pelenkát illeti, mi próbáltuk a 0-st is meg az 1-est is. Előbbi méretben passzolt, de nem bírta a két szoptatás közti pisimennyiséget (amit végigaludt a baba). Utóbbi meg azért folyt ki, mert túl nagy volt. Szóval sok ruha kellett :-) A bimbóvédő miatt pedig sok textilpelenka vagy más nedvszívó kendő kellett sok, mivel mindig alatta maradt egy teáskanálnyi tej a szoptatás végén, ami garantáltan kifolyt, jó esetben a pelenkára, vagy a ruhámra, baba ruhájára stb. Naponta megtöltöttük a mosógépet.


Ami még nekünk nagyon bevált, egy ventilátoros hősugárzó. Mondjuk most nyár van, majd meglátjátok. De egy sovány korababa fázósabb lehet.

2022. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A légzésfigyelőt is írták, nekünk azt is a zárójelentésen külön megemlítették, hogy javasolt.


Látogatókat pár hétig nem fogadtunk (csak persze a védőnőt, meg anya jött segíteni stb.), de kültéren találkoztunk. Kitettünk egy doboz maszkot a lakás bejáratához látogatók számára, és mindenki kezet mosott.

2022. jún. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!