Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és miért; a baba mennyi...

Mikor és miért; a baba mennyi idős korában adtatok cumit a babátok szájába? Ha nem adtatok akkor miért nem?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom. Rögtön semmiképp sem akartam cumit tömni a szájába. És ha nem muszáj aztán sem. Viszont nehezen alszik el esténként. Arra gondoltam, hogy talán adni kéne neki cumit. De akkor honnan tudom majd,hogy éhes vagy csak cumizna? Nem ártok vele?

2022. jún. 21. 00:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
27%

Nem adtam, mert ott volt a mellem a komfortszopasra. Ìgy megfelelően kapott mellre, a gyakori ingertől volt elèg tejem. Nem befolyàsolta a cumi az àllkapcsànak a fejlődèsèt.

Fel voltam kèszülve arra, hogy az elsô pàr hònap a szoptatasròl fog szòlni, ès nem zavart.

2022. jún. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

Próbáltam adni neki, bár ellene volt az elveimnek, de kipróbáltam, hátha elég az a komfortnak, nem kellett neki. Nem is baj annyira. Az ujját szopja, pedig akkor cicizett amikor csak akart.

2.5 éves, már szabály is van, hogy csak alváshoz lehet szopni az ujját, de ahhoz is egyre kevesebbszer szopja.

2022. jún. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
A kórházban adtak!
2022. jún. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%

Első akkor kapott, amikor tápszeres lett 2 hónaposan. Akkor már mindegy volt. A cumisüveg tette korábban cumizavarossá.

A második nem kapott, elég volt neki a mellem. Se zavart nem akartam, se később a leszoktatási mizériát.

2022. jún. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
7 hónaposan kapott műtét miatt.
2022. jún. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém már a kórházban kapott. Sűrűn tettem mellre éjjel és nappal, de éjszaka rendkívül aktív volt. Mikor 2. éjszaka sem aludtam szinte semmit, hajnalban megkérdezték a csecsemősök, adhatnak-e neki cumit. Már annyira kivoltam, hogy rábólintottam. Ő szépen elcumikázott, én hangyányival többet pihentem. Ettől függetlenül nappal hagytam komfortszopizni, tejem is volt/van bőven, cumizavaros sem lett. Hónapok teltek el, a cumit csak elalváshoz (ha nem tud cicin elaludni) illetve séták során ha már nehezen bírja a helyzetet addig amíg hazaérünk használjuk, a cumisüveggel nem is tud mit kezdeni (pedig korábban időnként kapott lefejt tejet).
2022. jún. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
A kórházban adtak nekik egyből. Egyikük sem lett cumizavaros. Legalább nem lett belőlem 2 lábon járó cumi.
2022. jún. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%
Soha. Nem láttam értelmét raszoktatni valamire, amiről később majd le kellett volna szoktatni.
2022. jún. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
19%

7, lett helyette a gyerekből két lábon járó cumis, mi? :)

Olyan undorító, amikor egy járó, beszélő gyerek szájában ott lóg a cumi. Még a nagycsoportosok szájában is ott van alváskor, holott nagycsoportost nem látsz az anyja által szoptatni, de 3 évest se, pedig közülük 90 %-nak még nappal is ott a szájában a műanyag.

2022. jún. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
65%
Ez a cumizavar is csak a neten létezik!😡😅🤦Régen senki nem hallott rola,mert ilyen nincs!Mi az hogy cumi zavaros?Leírni is borzalmas.Valamelyik barom kitalálta,a többi megy utána.Egy bolond százat csinál!🤣
2022. jún. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!