Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eszetekbe szokott jutni h...

Eszetekbe szokott jutni h vajon milyen lesz majd tininek a csepp édes babátok? Milyennek képzeled el? Van itt olyan anyuka akinek már van tizenéves gyermeke?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok?Én mostanában látom ezeket az "emo"-s tiniket,feketére-rózsaszínre festett hajjal,hát az én hajam is elváltozik(égnek áll),ha arra gondolok h ők is ilyenek lehetnek egyszer..
2010. szept. 24. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13 hónapos a kislányom, első baba és már most összeszorul a gyomrom, ha arra gondolok mi lesz 12-13 év múlva. A férjem szerint nem lesz gond ha megtaláljuk majd a lányunkkal az arany középutat. Sok szülő nem is foglalkozik a gyerekével, van akit nem is érdekli mit csinál délutánonként a gyereke, de van olyan szülő is aki annyira el van havazva, hogy nem is tud foglalkozni a gyerekével, sajnos, de ilyen rohanó világba élünk, ami egyre rosszabb:(
2010. szept. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne nekem is pont ez jutott eszembe, mondtam is apának, ha a mi gyerekünk is így fog öltözni. Hú, nekem is égnek áll a hajam. Bár még csak 16 hónapos a kisfiunk, adíg míg van idő. Kitudja akkor épp mi lesz a divat.

2010. szept. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos a kisfiam. Egyik nap séta közben jöttek velünk szembe középiskolás fiúk és lányok. Kivétel nélkül az összes cigizett. Szinte mindegyik lánynak festett volt a haja, melleik félig kint. A fiúk meg majd szét estek, annyira lazák voltak. Hát akkor nekem is átfutott az agyamon, h az én kis picurka fiam is ilyen lesz majd?! Bár anno nekem is voltak ilyen osztálytársaim és nekem pl. sose jutott eszembe, h befestessem a hajam, vagy h cigizzek, mert az volt a menő. Sajnos a tinédzserek könnyen befojásolhatók, hajlamosak mindent megtenni azért, h elfogadják őket, h tartozhassanak vmelyik klikkhez.
2010. szept. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 éves mellett van 3 tinim is (18, ő már "felnőtt", 15 és 12,5 évesek)
2010. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Na, erre elküldtem, pedig nem akartam :S Szóval én is sokszor gondolkoztam rajta, mikor a 3 nagy még pici volt, hogy vajon milyenek lesznek pár év múlva. Szerencsére teljesen normális mind a 3, egyiknek se jut eszébe, hogy divathullámokat kövessen. Mindegyik iskolába jár még, ott sincs velük gond. Persze, igyekszenek lázadni, de normális tiniként ki nem lázadozott? Addig, míg nincs az iskolában gond és itthon is segítenek, normálisan viselkednek, nincs gond velük :) Persze, nem lettek teljesen olyanok, amilyennek én előre elképzeltem, de ez természetes, hiszen ők is egyediek, a saját személyiségüket nem én alakítom teljesen, én csak egyengethetem az útjukat, nyesegethetem a "kinövéseket". Szerintem normális családban, támogató szülőkkel a háttérben, nem túlzott, de normális elvárások mellett a gyerekek nagy többsége normális tinivé, rendes felnőtté fog válni.
2010. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És?Mesélj.
2010. szept. 24. 10:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy egyévesem, és egy tizenegyévesem van. Hááát! Néha csak ülök, és szeretném visszakapni a nagyon régi életemet :)

Ő most kezdi bontogatni a szárnyait, feszegeti a határokat, próbálkozik, milyen területen meddig mehet el. Nagyon nehéz időnként bűbájnak maradni, mert nem ordíthatom le a fejét. 10 évvel ezelőtt egyébként ő is egy tündéri göndör szöszke kislány volt, mint most a kishuga..

2010. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ezen gondolkozni. :) 2 lányom van.

De én úgy vagyok vele, hogy ha rendesen nevelem, ha figyelek rájuk és foglalkozok velük iskolás korban is, akkor nem lesznek ilyen szélsőséges tinikorukban. Magamból indulok ki, meg ahogy velem bántak a szüleim.

2010. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jajj, hát ez elég ijesztő :O

Nekem is sokszor eszembe jut, hogy akik épp szemben jönnek velem az utcán, fura öltözetben, cigi, ital, színes haj, pircing stb, azok is édes tündérbabák voltak valaha.

Annyit tudunk tenni, hogy sokat foglalkozunk velük és jó példát mutatunk. De igen, én is félek hogyan fog alakulni...

2010. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére az enyémek nem cigiznek, még a felnőtt nagy fiam se (megérezném, ha úgy lenne, merta családban senki sem cigizik). A lányom most kezdte a gimnáziumot, kezdi nyitogatni a szárnyit, a szája néha nagyobb a kelleténél. Ilyenkor kicsit elbeszélgetek vele, hogy akkor nézzük, ki is a másik anyja :)) Szerencsére ritka, hogy ehhez kell folyamodni :) A nagy még suliba jár, szakmát tanul, nála a szorgalommal van néha gond, de egy-egy beszélgetés általában nála is hatásos .A kicsi még ált. iskolás, most kezd igazán kamaszodni, tehát nála még kérdés, milyen lesz, mennyire veszi igénybe az idegeimet. Nála a rendetlenség okoz számomra gondot! Fiú, mindent széthagy, szétpakol, aztán ül a szemétdomb tetején és ha szólok, hogy jó lenne, ha összepakolna, a válasz:" én így is tudom, mi hol van.." . Na, erre azért én is ugrok :))))) Szerencsére sok barátja van mindháromnak és mivel én szívesen látom őket, sokat vannak nálunk, így valamennyire tudom követni az eseményeket. Persze, azért nálunk sem lebeg rózsaszín köd, néha nehéz, én is felhúzom magam, de amikor helyre teszem a gyereket, sokáig rend van :D
2010. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!