Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vörös haj öröklésèről mik a...

Vörös haj öröklésèről mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Férjem, aposom, sogorom vörös hajú, az én hajam barna, napfényben vörös árnyalatú. A kislányunk 11 hónapos vörös hajú, kék szemű.

Akinel kb hasonló volt a felállás, maradt a hajszín vörös?

Illetve lehet, hogy az unokatesok is kis vörösek lesznek? Persze ki tudja, csak kíváncsi vagyok. Eddig úgy tudtam, hogy a vörös haj több generációt is ,,ugorhat".



2022. aug. 21. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A vörös hajszín recesszív gén által öröklődik. Mivel te nem vagy vörös a gyerek lehet vörös és barna is. Vörös szülőknek viszont csak vörös gyerekeik lesznek.
2022. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Apám unokatestvére volt voroshaju, a családban én örököltem egyedül. A gyerekem barna lett
2022. aug. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Barnulgathat is akár. Én kislányként vöröses szőke voltam, most 26 évesen barna hajam van. Kamaszként változott meg. A kislányom 4 hónapos. Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a haja. A jelenlegi kis “pihécskéje” világos barnának tűnik. Apuka sötétbarna, hullámos, dús hajú.
2022. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja igen, és barnulhat, nekem intenzív mélyvörös hajam volt "meleg rézvörös", felnőttként kifakult belőle a vörös, ilyen őzszínű lett és 30 körül kezdtem őszülni is.. most festem. A világos vörösök ritkán barnulnak be, a sötét "ősz típus" szokott bebarnulni/megfakulni. Szerencsére a syoss festékéből van ilyen árnyalat, nem pont ugyanúgy csillan, de hasonló, csak kicsit "halottabb", kevésbé aranylik. Azért elég klassz a többihez képest, már mindet próbáltam.


Nézd meg színtípusoknál, ha tavaszhoz tartoztok, világos a hajad árnyalata, akkor nem valószínű a barnulás, ha mélyebb árnyalat, akkor esélyesebb.

2022. aug. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!