Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki eleve fiús vagy lányos anyuka? Vagy ezt mindig az élet alakítja, és olyan lesz, amilye van?

Figyelt kérdés
Mindig úgy éreztem, hogy fiús anyuka leszek, ami azt jelenti, hogy sokkal jobban tudnék fiú gyerekekkel bánni, mint lányokkal. Úgy hozta a sors, hogy született egy fiunk. Szeretnék még egy gyermeket, és félek, hogy mi lesz, ha lány lesz. Úgy érzem, hogy neki nem tudok olyan jó anyukája lenni, mint egy fiúnak. Én magam is csodálkozom ezen, mert amúgy nem vagyok egy totál férfias nő, oké, nem is cicomázkodom egész nap, de úgy érzem, nincs bajom a saját nőiességemmel. Nem tudom elképzelni, hogy mit kezdenék egy kislánnyal. Nehéz eldöntenem, hogy ez csak a képzeletemben van, vagy ilyen létezik a valóságban is. :D Olyan hozzászólások nem érdekelnek, hogy ne szüljön aki nem szeretné mindkét nemet egyformán, stb...
2022. aug. 26. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Én is fiús anyukának tartottam magam, amíg meg nem született a lányom. Bár én az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek, szóval azért vágytam lánygyerekre is. Az ijedtségem inkább az okozta, hogy állandóan látom a kislány babákat tetőtől talpig rózsaszínben, kb. vattacukornak öltöztetve, és tudtam, hogy ez viszont nem fog menni. Utálom a be skatulyázást, hogy ha fiú, csak kék, ha lány, csak rózsaszín, de az utolsó cumiig. Szóval nem tudtam, hogy leszek majd lányos anyuka rózsaszín vackok nélkül, de aztán szépen kialakult ez, tudtam mellőzni, ha többet is kell keresgélni néha.
2022. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De itt most nem arról van szó, hogy mit szeretnék vagy nem szeretnék, hanem hogy tudok-e egyformán "jó" lenni mindkettőben.

Igen, lehet, hogy bennem is a rózsaszín kislány babák keltik ezt az érzést.

2022. aug. 26. 08:07
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Én férfias nő vagyok, horgászok, boxolok, lőni járok, kaukázusi kutyáinkkal futok, külsőleg is egy kevert stílusom van szeretem az extra nőies ruhákat férfias elemekkel keverni, plusz olyan a munkám is hogy 30 férfi mellett egyedüli nő vagyok, mégis tökre örülök hogy lányom van, ő ráadásul az ellentettem, szőke haj kék szemű gyönyörű és extta csajosan járatom.

Szóval szerintem nem ettől függ.

2022. aug. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Abban a pillanatban hogy karodban van a lányod, ugyan olyan jó anyja leszel mint a fiadnak, és utólag azt fogod gondolni, hogy miért is féltem ettől ennyire.


Nekem fiam van és egy nevelt nagyobb lányom. Én csak amiatt szerettem volna fiút, hogy ne kelljen babázni pónizni még egyszer, élénken emlékszem a saját gyermekkoromra és a nevelt lányom jatekaira. Imadtam viszont hogy traktorokkal dinokkal foglalkozunk a fiammal. De a szeretet amit a gyermeked iránt érzel nem ebben mérhető, ez csak időtöltés. Előre ezen ne aggódj

2022. aug. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én addig éreztem magam fiús anyukának, amíg nem született meg a fiam. Azóta teljesen mindegynek látom már, hogy milyen nemű. A barátnőm kislánya a fiammal egyidős, és eléggé egyformán fejlődnek, pont ugyanazok a dolgok érdeklik mindkettőjüket, úgyhogy ha második gyerekem lány lesz, már állok elébe, mert nem a nemük határozza meg őket.
2022. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én azt szoktam mondani, hogy én lányos anyuka vagyok, csak véletlenül harmadjára lett egy fiam is. :D De tényleg, a saját gyerekemmel elvagyok, de a haverjait nem értem, foci, videójátékok, hangzavar, versenyzés, káromkodás, a lányaim barátnőivel sokkal jobban kijövök....
2022. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiús beállítottságú vagyok, ezért vágytam jobban fiúra. Úgy éreztem, nem igazán tudnék mit kezdeni egy lánnyal, sosem voltam az a cicomás nő, a hajam is általában rövidre volt vágva, smink, műköröm stb nulla, és a rózsaszínt is utáltam. Aztán született egy lányom. Eleinte úgy voltam vele, hogy sebaj, attól hogy lágy, nem kell talpig rózsaszínbe lennie, lehet semlegesen öltöztetni stb. De aztán jöttek a rokonoktól kapott lányos holmik (én uniszexet vettem mindenből). Ekkor változott meg inkább a dolog. Rájöttem, hogy egy kislánynak mégis inkább a lanyosabb dolgok valók, mégsem öltöztethetem úgy, mint egy fiút. De túlzásba sem vittem a dolgot. Nem lett csecse-becse rózsaszín, fülbevalót sem kapott, de azért mégis kislányosan neveltük. Szerintem meg lehet találni az aranyközéputat. Már elmúlt 3 éves, szereti a csinos ruhákat, a rózsaszín színt, de vmennyire fiús is, a viselkedése, érdeklődési köre. Nem mi neveltük így, igaz kapott autót, babát is, visszük kirándulni, túrázni. Szóval egy lánnyal is lehetnek olyan tevékenységeket folytatni, mint egy fiúval.
2022. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök mindegy te milyennek érzed magad, mert majd úgyis ő dönti el mi érdekli és mivel szeretne jàtszani. Rokonsàgban 2 kislàny is van, akik sosem voltak tipikus kislànyos gyerekek. Baba pl soha nem érdekelte őket, autókat szivesebben tologattak. Màr nagyobbak, az egyiket érdeklik már a ruhàk (kiskamasz) de nem ez a pcsáskodó vonal, inkabb a lezser koptatott tépett dolgok. Másiknak mindene a sport.

Amig meg baba úgyis azt adsz rà, amit akarsz, nem kötelező full cukiba csak mert màs is azt ad a sajàtjára. Egy örökmozgónak amúgyis fontosabb hogy kênyelmes legyen és jól tudjon benne mozogni, a flanc sokadlagos. Persze értem hogy egy melegitő is lehet rózsaszín meg pónis, de most az extrémebb làny ruhàkra gondolok.

2022. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!