Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy náthás csecsemő orrát...

Egy náthás csecsemő orrát hogy lehet rendesen kitisztítani, ha az orsszívóval nem jön ki a cucc?

Figyelt kérdés
2008. jan. 2. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Használj Sterimar orrsprét. Bár nem írtad mekkora a baba, ezt ha jól emlékszem 3 hónapos kortól lehet. Sima sósvizes permet. Fellazítja a cuccot, így könnyebben kitisztítható a szívóval. Én utána mindig adtam orrcseppet a kicsimnek.


Na meg az sem mindegy, milyen szívót használsz. A kis kézi szívó semmire se jó. Használj elektromosat. Van porszívóra szerelhetó. Az enyém a mellszívómmal volt együtt. Sokkal hatásosabb, bár a babók nem szeretik :S

2008. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, de annyival egészíteném ki hogy a náthás babák orrnyálkahártyáka erősen meg tud duzzadni és ilyenkor is úgy szuszog a baba mintha tele lenne az orra. Nagyon jó a Stérimár tengervizer orrspray, és a babáknak való orrcsepp mely csökkenti a nyálkahártya duzzanatot. Nálunk a Pesztonka eletromos orrszívó vált be, mert nem olyan hangos mint a porszívós, hálózatról és elemmel is működik és kellőképpen hatékony.
2008. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az újszülött babáknak a doktornőnk írt fel sóoldatot (5 ml-s ampullában volt) Ebben semmi gyógyszer nincsen épp ezért már újszülötteknél is használható, az fel lazítja a "cuccot" és könnyebben ki szívja az orszívó
2008. jan. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fiziológiás sóoldatot javaslom, mert azt elég cseppenteni orrcseppentővel, a Sterimar viszont "kilő" a tartályból, még nekem is kellemetlen, nem tudom mit éreznek akkor a babák... Egykori gyerekorvos kollégám javasolta, hogy akinek sűrűn náthás a gyermeke, otthon is készíthet sóoldatot, hiszen a gyógyszertárban már nem mindenhol kapni, meg nincs is mindig idő elszaladni oda, mikor szükséges. Nagyon hasznos, mert korlátlan mennyiségben lehet használni, hiszen abszolút természetes alapanyagokból áll. A keverés aránya: fél liter vizet kell felforralni, és egy csapott evőkanál asztali sót belekeverni. (arra ügyeljen aki készíti, hogy a forrás következtében elpárolgott vizet pótolni kell a végén!!)Én mindig ezt használtam, és bevált, de az is fontos, hogy ca. 3-4 hét után már ki kell cserélni az oldatot, ha nem is fogyott el ez a mennyiség (ami biztos), mert a sótartalma koncentrálódik egy idő után.
2008. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Az előttem lévőhöz is szeretnék hozzászólni.

sóoldat minden patikában van, és nem elég az asztali só.

tengeri sós kell. (ezzel készíts otthoni oldatot!)

ennek a nyomelemei nyugtatják a duzzadt orrnyálkahártyát.


a kérdezőnek:

Az orrcseppnél hatékonyabb a spray(átmossa az egész járatot), akármilyen kellemetlen. Bár egy babánál a lefogás a legkellemetlenebb.

(Jelenleg épp egy 6 hónapos és egy 3 éves gyereket próbálok kigyógyítani a náthából...) :S

2008. okt. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!