Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba mellett háttérzaj?

Baba mellett háttérzaj?

Figyelt kérdés
Nálunk mindig szól szinte napközben valami, ha egyedül vagyunk itthon, vagy a tv megy vagy zenét vagy podcastet hallgatok. Sokszor nem is figyelek rá, de nekem kell hogy valami zaj legyen. Egyelőre nem vettem észre, hogy zavarná a babám (4 és fél hónapos), persze úgy fordítom, hogy a tv-t ne lássa. A zenét pedig azt vettem észre sokszor szívesen hallgatja. Káros ez neki? Nektek szokott szólni valami napközben?
2022. szept. 6. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Sosem bírtam csendben ülni. Szólt valami mindig. Kivéve alváskor, akkor félhomály és csend. Mai napig éjjel se tv se bármi zaj, most szoktunk le a kislámpáról is, elég az utca fénye. 2 éves.
2022. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Éjszaka nálunk se szól semmi, akkor én is a csendet igénylem.
2022. szept. 6. 13:05
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Az egy dolog, hogy Te - azt hiszed - ezen nem tudsz változtatni, de nem tartom jó ötletnek a gyereket is így kondícionálni.

Néha lehet egy kis zene, valami, de legyen vége. Meg persze ebben a akorban még nyugtatja őket a fehér zaj. Ha viszont hosszabb időn át nem bírod a csendet, fülhallgaton hallgass valamit.

2022. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Hiába nem látja a tévét, a folyamatos villódzást érzékeli, nem tesz neki jót. Plusz igaza van a 3-asnak, attól, hogy te függő vagy, ő ne legyen az. Ahol ő van, csak természetes zajok legyenek. Ez ahhoz is fontos, hogy megismerje az őt körülvevő világot, tudja, hogy milyen tárgy milyen hangot ad ki, stb. Ne zavarj bele mesterségesen.
2022. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Egyszer olvastam, hogy ha a baba nem alszik, akkor egy porszívó segíthet. Kell nekik a zaj valamiért. Vörös világítás segít az elalvásban, a kék és fehér fény ébren tartja.

Egyébként ha a szívverés hangot hall, az is nyugtatja.

Összességében a zajban jobban alszik.

2022. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

5


Az fehér zaj



Nem jó nekik.

Túlterheled az agyát plusz majd a beszédfejlődéskor neki a háttérzajból kell majd a fontos hangok utánzását kiszűrni, megtanulni.


Plusz ugyanilyen lesz, mint te.


Nem szerencsés.


Nem uavarja, mert ezt szokta meg.

2022. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, hogy nem jó a kis idegrendszerüknek a folyamatos háttérzaj (akár tévé, akár zene). Van elég inger anélkül is, amit fel kell dolgoznia. Így gyakorlatilag folyamatosan ezerrel stimulálva van, ami azért sem jó, mert ő is függővé válik.
2022. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

4

Azért nem úgy kell elképzelni,hogy 0-24-ben szól valami. Míg kicsi volt evett-aludt, akkor csend volt. Mióta aktívabb meg leginkább kint vagyunk az udvaron vagy csavargunk. Köztes időben megy a tv mert az apja nézi, a nappaliban van. Nem várom el,hogy sose nézze,mikor ott a gyerek míg pl. kaját csinálok.

2022. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
8: miért, az apját nem érdekli, mi a gyerek érdeke? neki "jár" a tévé, bármennyi káros hatással is van a gyerekére?
2022. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9

Az apja kb.állandóan dolgozik. Ha épp egy délután megnéz egy meccset,az nálad már azt jelenti,hogy nem érdekli? Ne állítsd be úgy a férjemet,mint egy leszarom apukát ha nem ismered.

2022. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!