Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád a gyerekednek a László...

Adnád a gyerekednek a László vagy a Lajos nevet? Miért (nem)?

Figyelt kérdés
Feltételezve, hogy illik a vezetéknévhez.
2022. szept. 18. 20:34
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám, mert gyakori vezetéknévhez ritka keresztnevet kerestünk. Apósom pont László, a férjemnek is gyakori a keresztneve, mindkettőjüknek bosszúsággal jár. Mondjuk a Lajos nem túl gyakori, de az nem is igazán tetszik.
2022. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk ebből a kettőből kellene választani, akkor a Lajost adnám, Lali becézéssel. A László nem tetszik.
2022. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Derjaderja ***** válasza:
87%

Én nagyon szeretem ezeket a generációmban megszokott "nagypapa" neveket, de pont a Lajos egy kivétel (meg talán a Ferenc).

Nagyon tetszik a László, a József, János, Mihály, Miklós, Sándor, Tibor is, ezeket szívesen adnám, plusz még az Imre név tetszik.

2022. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyám Lajos, de szerinte és nagyon utálja, szerinte a 70-es években mikor született már idejét múlt név volt nagyon. A László még elmegy, ismerek kisgyereket is ezzel a névvel. Lajosokat meg kb. csak középkorúakat.
2022. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Apu László, én adtam volna a gyereknek, de a férjem lehurrogott. Azt mondta akkor adjuk inkább az ő apjának a nevét. Antal. A Tónitól a hideg kiráz, szóval inkább egyik sem lett.

A Lajos nem tetszik.

2022. szept. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem adnám, mert nem tetszik, főleg a Lajos nem. Egyébként külföldön élünk, a férjem Zoltán, és mindenkinek nagyon tetszik a neve. Régebbi nevek közül a Péter, Tamás tetszik, de ezek már eggyel későbbi generáció inkább.
2022. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
A Lászlót simán, a Lajoson azért erősen gondolkodnék, de nem azért, mert régebbi, csak a László jobban tetszik. A régebbi nevekkel nincs bajom, a fiunkat a dédapja után neveztük el.
2022. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyszerűen nem tetszenek. Amúgy sem szeretem az ilyen öreges neveket.
2022. szept. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%
Apám,Laci,tesom Laci,tesómnak az egyik fia(13éves) szintén Laci.Ezért (sem) adnám.Meg nekem annyira nem tetszik.A Lajost meg végképp nem adnám!És nem azért,mert régies,hanem mert súnya név.
2022. szept. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
56%
Én simán adnám őket, ezerszer inkább egy Lajos mint egy Noel vagy Benett. Az előbbi legalább kellően férfias név.
2022. szept. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!