Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lehet letenni a gyereket,...

Nem lehet letenni a gyereket, mert sír?

Figyelt kérdés
Van itt olyan anyuka, aki esetleg színtén így járt mint én? Ha felveszem a két hetes lányomat akkor csend van, de ha leteszem egyből üvölt. Pocakja tele van, anyatejes baba, pelenkája tiszta, nem hasfájós- max. az időjárást érezheti- egyszerűen nem tudom miért sír. Ez csak hiszti lenne? Egy aggódó anyuka várja a válaszokat. Köszönöm.
2010. szept. 27. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Várni kell egy kicsit. Ez anormális.

Mint Móra Panka: olyan mint a lánc: ha leteszik, sír, ha felveszik sír.

Kivéve, ha alszik, és a keiságyba téve egyből ébred: akkor hideg a lepedő, és felkelti. Melegítsd elő a kiságyat! Úgy tedd bele, most, amíg nincs fűtés.

Hisztizni ő még nem tud, majd ha kétéves lesz. Viszont bezsélni se tud, örökké meg csendben nem lehet, ezért az első 1,5 évben a normális kommunikációja a sírás. Nem szomoró, csak közöl valamit.

Pl: anya, jobb volt a karodban!

Ettől függetlenül aludni muszáj, tehát értjük, vettük, de szigorúak, bár kedvesek vagyunk:)

2010. szept. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Mindkét fiamat majdnem folyamatosan ölben tartottam kb. 6 hónapos korukig. AMikor elkezdtek kúszni, megszűnt a probléma. Volt olyan, hogy úgy is pisiltem, hogy közben az ölemben volt... Ez van, és nem hiszti, hidd el. Én elfogadtam, pontozzatok le, hogy elkapattam őket, stb. Nem érdekel, szeretem őket és kész. Nem hallgattam a sírásukat 1 percig sem. Egyébként nem maradtak ölbe-babák. :)
2010. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ez a normális, úgy értem. Ha letetted, adj időt, hoyg a sírás abbamaradjon. Ne vedd fel. Simogasd, beszélj hozzá!
2010. szept. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Egy ekkora baba hisztizni még nem tud. Egyszerűen csak szüksége van rád, az anyukájára. Benned volt 9 hónapig, egyszer csak most kikerült a nagyvilágba, minden idegen, minden új még neki.

Ilyen esetben vagy a hordozókendő-kenguru-mei tai, stb. a megoldás (amit szabad, nem vagyok ezekkel tisztában igazán), vagy összeszorítod a fogad, és hagyod egy kicsit sírni, hogy lélegzethez juss.

2010. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a hordozókendőt, ha nem rendződne a dolog!
2010. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak rád van szüksége :))) Egy 2hetes baba még nem tudja, ogy asírssaltéged tud manipulálni, ő még nem hisztizik. Képzelj bele az ő helyzetébe! 9 hónapos keresztül soha nem volt körülötte néma csend, minden rezdülésedet megérezte, minden szavadat hallotta, érezte az illatodat. Most, hogy megszületett, egyedül van egy számára hatalmas és hideg ágyban és még csend is van körülötte... nem érzi a jól megszokott illatodat, nem hallja a hangodat, ami megnyugtatná. Persze, hogy sír, ha felveszed megnyugszik! Mert neki most Rád van szüksége!!!!! Vedd fel, fektesd a mellkasodra, hadd hallja a számára oly megnyugtató szívdobogást! Ha elaludt, le tudod tenni, csak várd meg míg mélyen alszik! Ha sokszor ébred a saját mozgásától, jól jöhet, hogy lazán bebugyolálod egy puha, nem túl vastag takaróba.
2010. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Az én lányom is ilyen volt,nagyon sokat sírt.De nem dajkálhattam örökké,én azt csináltam,hogy letettem a nagyágyba,melléfeküdtem,simogattam,beszéltem neki.Később ugyanezt a kiságyban,akkor már oda tettem.Ja,és a nyugtató cumi nálunk elmaradhatatlan volt,és vettünk szundikendőt,ami olyan plüss,puha valami,kezéhez adtuk,és azt morzsolgatta,megnyugtatta magát.Sírni is hagytam,ha láttam,hogy ölben nyugodt lenne,de nem sokáig persze.Ha semmi nem segített ölbe vettem,és leültem a tévé elé,és filmet néztem,addig sem unatkoztam.
2010. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Egy ekkora csöppség nem tud hisztizni. Ezt a szót felejtsd el, majd olyan 1-1,5 éves kora körül vedd elő.

Gondolj csak bele, 3 hete még együtt éltetek, minden mozdulatodban veled volt, minden pillanatát benned töltött. Most meg kibújt, ahol hideg van, zaj van, a kajáért dolgozni kell, pisilni kakilni kell, ráadásul anya sincs minden pillanatban vele.

Csak rád van szüksége és minden helyreáll. Ha azt igényli ölelgesd egész nap, most még az a dolgod. Ennyi idősen nem lehet elrontani. Kislányom rengeteget volt kézben, ha igényelte mindig, de nem lett elkényeztetve.

Ha sír hát fogd egész nap, a többi dolgod megvár.

2010. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Először is szögezzük le, hogy nem hiszti! Másrészt kb 2 hetes kor körül kezdik észrevenni a külvilágot, ekkor veszik észre, hogy nem anyában vagyok. Ez egy nagyon furcsa dolog neki, mivel 9 hónapig anya kényelmes pocakjában volt, majd egyszer csak nem találja anyát.

Ha sír, keresd meg az okát, lehet, hogy csak a közelségedet, illatodat hiányolja. Ő melletted érzi magát biztonságban, s ha nem érez, sír. Vedd fel, simogasd meg.

2010. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

igazuk van az elöttem válaszolóknak! Én is szinte majdnem ugyanezt a kérdést tettem ide fel. Az én babám 3 hetes. Ha nem éhes, tiszta, nem fàj semmije, isten tudja miért sír. Néha felveszem ha ráérek, mert persze haladni kell itthon is a házimunkával. De van, hogy hagyom sírni. Képes végigüvölteni 2 órát 10 másodperces szünetekkel. Tegnap viszont rájöttem, hogy ha hasra fektetem kevésbé sír és rövidebb ideig, hamar elalszik és akkor 3-4 órán keresztül csak alszik. Most is.

Ha már nincs köldökcsonkja, akkor fektesd hasra, hidd el az a kedvenc pózuk! Az elsö 2 hétben is csináltuk, szerette is, viszont nagyon kitüremkedett a köldökéböl a csonk, és vérzett, ezért megvártuk inkább amíg leesik.

Próbáld meg, veszítenivalód nincs! És néha tényleg hagyd sírni, nem lesz töle semmi baja.

22/L egy 3 hetes kislány anyukája

2010. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!