Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom már ezt a bizonytala...

Nem bírom már ezt a bizonytalanságot, gondolkodnátok együtt velem?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy vállaljuk-e a második babát,vagy majd pár év múlva.

Most 14 hónapos a fiam,és ha most akarjuk,akkor ez a legutolsó hónap, hogy megpróbáljuk,hogy a gyedem maradjon a régi,ne legyen kevesebb.

Attól tartok, hogy sokkal nehezebb lenne most mint később egy nagyobb gyerek mellett babázni,félek, hogy később már nem lesz rá lehetőségünk,mert bizonytalan a jövő.Kis lakásunk van,hogy elférünk-e,mert nincs pénzünk nagyobbra.Sok-sok minden jár még a fejemben,ami miatt nem tudom eldönteni.Már ott tartok,hogy megpróbáljuk,és ha összejön elsőre, akkor így kelett lennie,ha nem akkor majd lesz egyszer valahogy.De hát ez is egy döntés:)Segítsetek gondolkodi, se éjjelem se nappalom a gondolataim miatt.


2010. szept. 29. 13:35
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
44%

még igy sem ismerem a helyzeteteket.

üljetek le egy papirral este a férjeddel és húzzatok egy vonalat pro és kontra ellene és mellette.


irjátok oda hogy mi szól melyik változat mellett hogy most legyen baba v. hogy később.. egyértelmü lesz és hidd el ezt csak ti dönthetitek el hiába irom hogy persze szülj most ha nem érzed megfelelőnek a lakhatást x év múlva ...


érted?

2010. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
84%
Sztem ne a külső tényezők határozzák meg, hogy szeretnél-e gyereket. Azok sosem lesznek megfelelők hozzá.
2010. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
64%
Ha együtt gondolkodok veled, akkor én arra szavazok inkább, hogy ne vállaljátok. A jövő nemcsak akkor lesz bizonytalan, ha még egy gyermeked születik, így is elég necces. Egy gyerekkel még boldogul az ember szinte bármilyen körülmények között. Kettővel már nehezebb. Ha bővül a család, de marad a kicsi lakás, szűkül az élettér, növekednek a problémák, súrlódások. Nálunk 10 év van a két gyerek között, hasonló kételyekkel küzdöttünk, hogy legyen, vagy sem. Nem bántam meg a várakozást, hihetetlen jó újra babázni, egészen más érzés, mint anno 10 éve.
2010. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
87%

A párod hogy vélekedik a 2. baba kérdéséről?

Mi nem terveztük, jött magától a kistesó, nagy-nagy örömünkre.

Nem könnyű két kicsivel, nem dúskálunk misem a pénzben, de szeretettel neveljük őket, és a a világ minden kincsénél jobban szeretjük őket.

2010. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
73%

Én nem vállalnám.

Későb is uyganúgy lehet babázni, nem kell hogy mindenáron kicsi legyne a korkülönbség.

Visszamennék dolgozni és pár év múlva szülnék még egyet.

Addig letisztulnak dologok, hogy te mit akarsz...és pár év múlva talán anygilag is jobb lesz, ki tudja...bár én ebben nem hiszek.

Nemindeféle külső kényszerer miatt szülj, hanem ha te is akarod.

2010. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te nagyon akarsz még egy gyermeket, legalábbis abból, hogy se éjjeled se nappalod emiatt, ez derül ki. Egyetértek az egyik válaszolóval abban, hogy tökéletes időpont sosem lesz. Nálunk 27 hónap lesz a két kicsi között, de én úgy tudom, a gyedem ugyanannyi marad, mint az első babámmal (én a gyed lejárta után (2 hónapja) szabadságra mentem, és az kitart a szülésig. Mellette gyest kapok. Szerintem próbálkozzatok, de ha nagyon bizonytalanok vagytok, akkor osszatok, szorozzatok. Azt azért jó lenne tudni, hogy mennyi idős vagy, az is sokmindent befolyásol (hogy ráérsz-e még éveket várni, vagy sem).
2010. szept. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
83%

előz

Én is úgy érzek mitn a 13:46-os.

Nálunk év van annyira jó megint itthon lenni, hogy kicsi van a háznál.

Jó volt eljönni melóból, kezdtem befásulni nagyon.

Pont ma mondta párom, hogy egy kisgyerek mennyire megfiatalít.


Mondjuk én nem anyagiak miatt nem szültem hamarabb, hanem mert nem akartam kis korkülöbséget, végül így alakult.

de egyáltalán nem bántam meg.

2010. szept. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
85%

Minél tovább vártok, annál nehezebb lesz a döntés...Egy idő után talán le is mondasz a kistestvérkétől...Én is nagyon szerettem volna egy kistestvért a fiam mellé (most 4 éves). Akkor nagyon éreztem, hogy kell egy baba. Most csak tudom, hogy jó lenne még egy, de ...

Azonban ez személyes döntés, te kell meghoznod.

2010. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Amiekt mondtok, mind lejátszódott a fejemben,28 vagyok, ráérek.Biztos jó lenne később újra babázni, de ha eldöntöm,hogy jó nem, teljesen befordulok,mert az az egy biztos,hogy még szeretnék.A férjem se bírja már a kételyeimet,ő neki az a fontos, hogy boldognak lásson.
2010. szept. 29. 13:59
 10/46 anonim ***** válasza:
60%
Kis lakás:nem akadály,elég sokan testvéreztek lakótelep,két szobában mikor mi gyerekek voltunk!A jövőtől való félelem:így nem lehet élni,mert két év múlva és 10 év múlva is retteghetsz a jövőtől.Tehát ha konkrét okod nincs rá ez nem lehet akadály!A korkülömbség:a kevésnek és a soknak is megvan az előnye,hátránya ez csak attól függ melyikkel szimpatizálsz!Viszont mivel túl sok benned a kérdőjel még,szerintem nem értél meg rá mentálisan.Szerintem is racionálisan kell ezügyben gondolkozni és felelőségteljesen dönteni de amiket írtál nem komoly indokok,de várd meg az elementális vágyat egy újabb baba iránt,és hidd el nem fogsz így félni!Csak gondolkoztam veled! :) Egy kétéves és még pocakban lévő (33h.)kisfiú anyukája
2010. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!