Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadja az idosebb...

Hogy fogadja az idosebb generácio, hogy másképp etetitek a babátokat, mint ok annak idején?

Figyelt kérdés
Nálunk elég nehezen viselik, foleg a párom szulei cikiznek még most is, pedig már 9 honapos a picur. Már céloztak a konyvbol nevelt "sablongyerekekre" is. Pedig szo sincs errol, csak itt-ott utánaolvasok dolgoknak és kulonosen a hozzátáplálással kapcs. kotom az ebet a karohoz. Eléggé megromlott a viszonyunk, amiota megvan a kicsi, foleg az eltéro nézetek miatt meg hogy kicsit vagányabb lettem a szulés után, és kiállok a nézeteim mellett. Ha másnak is volt ilyen gondja, várom a tapasztalatokat.
2008. dec. 25. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :)

Te meg próbálj nekik arra célozni,hogy ők abban az időben,sajnos vagy sem,nem voltak olyan "okosak"mint mi most.

Kérdezd meg tőle pl. hogy szerinte miért nem ehetnek a gyerekek másfél éves korukig mézet? Figyeld meg nem fog tudni rá válaszolni,mert az okot nem tudják,csak azt látják,hogy az ő gyereküknek nem lett attól baja. Pedig igenis ártanak vele,mert folyamatosan fedezik föl az ételallergiákat.

És továbbra is állj ki magadért,magatokért! ez így helyes :) Kis anyatigris :DD

2008. dec. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 20 évvel idösebb "baràtnöm" okoskodik rendszeresen,mit hogy csinàljak.

Ö màr az elsö naptol adta volna a babàmnak a cukros teàt....

Meg a hozzàtàplàlàsnàl a krumplipürét ö azonnal füszereztette volna velem.

Amikor én ezt elutasitottam,mondvàn én màsképp tanultam,megdöbbent és ugy nézett ràm mintha a vilàg leghülyébb,legtapasztalanatlabb anyukàja lennék....

Végül is màr ugy vagyok vele,hogy mindenkinek van egy lehetösége hogy a gyerekét nevelje,az idösebb generàcionak is meg volt.

Most rajtunk a sor,és valahogy szerintem senkinek semmi köze ahhoz hogy a màsik hogyan,és mit ad a gyermekének enni.

Igaz,szomszédom szintén fiatal anya(24),ö a màsfél éves kislànyànak reggelire csokis kekszet ad...

Nekem ez sem tetszik,de én nem szolok bele!

Mert azt a gyereket ö hozta a vilàgra,ö felelössége,és az ö szive joga eldönteni.

Mi emberek minde különbözöek vagyunk,különbözö véleménnyel,ez igy van rendjén,és ezt elkell fogadni.

Egy biztos:

Én nem hagyom magam befolyàsolni sem idösebb sem fiatalabb szülök àltal sem.

A sajàt gyermekemnek én tudom a legjobban hogy mi a jo.

2008. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat! Igazatok van, csak elég rossz,hogy minden találkozáskor elokerul a téma, minimum célozgatnak, és nem tudok mindig mindent elengedni a fulem mellett. Allandoan: gyere, egyél egy kis csokit, anyu nem látja meg ugyse...Meg ilyenek, amit lehet, viccnek szánnak, de tudják, hogy a plafonon vagyok, Direkt is cukkolnak. Teljesen másképp gondolkodunk, csak probáljuk turtoztetni magunkat és emiatt kezd elmélyulni a feszultség koztunk. Nem tudom, hogy engedjem el a fulem mellett...
2008. dec. 25. 22:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd el a füled mellett!

Mondd meg a véleményed!

Én is ilyen voltam,ràjuk hagytam,mosolyogtam,magamban meg majd felrobbantam.

Csak finoman jelezd egyszer!

Ràadàsul,én jàrtam ugy hogy a hasznàlt müanyag jàtékokra akartak ràbeszöälni,én mondtam,hogy nem mert egy babànak nem mindegy.

Màsodjàra kijelentettem:Utàlom a müanyagot.

De amikor harmadjàrra kinàltàk,akkor bizony hatàrozttan megmondtam:

Vegyen a sajàt gyerekének,ha neki az szimpatikus,de az enyémnek én döntöm el!

Sokszor persze elàrulom,ez sem elég,még jobban nyomulnak....

A legjobb megoldäs minél kevesebb kapcsolatot teremteni az ilyen emberekkel!

Hisz önàllo vagy!

2008. dec. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom egyébként,miért nem lehet felfogni azt,h minden picurt az anyukája ismer legjobban,ő tudja mi a jó neki.Nem tudom,ebbe miért kell beleszólni.Mert véleményeket én szívesen meghallgatok,meg történeteket,amikor ÉN KÉRDEZEK.De amikor már kioktatnak,hogy "így csináld,meg nyomatékosítják 66X h én "így csináltam-ezzel súlykolva,h neked is ezt kéne tenned-na az már nekem sem tetszik!És igenis meg kellmondani nekik,ha valami nem tetszik,mert ha az ember magában tartja,és csak gyúlik,később "robban",de akkor nagyot!

Jól teszed,h kiállsz a nézeteid mellett!egyébként post az étkeztetés az,amiben és is hajthatatlan vagyok!

Kellemes ünnepeket!

2008. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Kellemes ünnepeket!

Nálunk is sajnos mindég felmerül ez a téma,hogy hogyan etessem a gyerekemet,mit adjak neki.Teljesen kiboritanak néha.Attol függ,hogy milyen kedvemben vagyok,ugy reagálok.végül meg ugyis ugy csinélom ahogy ÉN akarom és tudom:-)

2008. dec. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek:)Csinálom, ahogy jonak látom. Erdekes, hogy az én anyum elfogadta, nem piszkál vele, és így bármi másban kérek is tole tanácsot, ha szukségem van rá. További kellemes unnepeket kívánok:)
2008. dec. 26. 00:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, u.ez a szitu nálunk is, ill. csak volt. Nem mondom senkinek, hogy kövesse a példátmat, csak azért írom le, mert ilyen is van. Én lényegében megszakítottam velük a kapcsolatot. Öt napos volt a babám, amikor az anyósom óriási cirkuszt-sértődést rendezett, mert nem az ő elképzelési szerint nevelem a gyereket (az öt napos gyereket!), nem fogadom meg a jótanácsait és gyermekkgondozási könyvet ill. honlapokat olvasok és azt hiszem, hogy mindent jobban tudok. Innentől egy hónapig felénk se nézett, de még egy telefont sem eresztett meg, csak a férjemtől hallottam, hogy kígyót-békát kiabál rám. Képzelheted, az első gyerekkel, gyermekágyasan, császármetszés után, pont ez hiányzott. Arra gondoltam, ha öt naposan ilyen cirkusz van, akkor mi lesz 20 éves koráig? Ebből köszönöm, nem kérek. Nem akarok mentegetőzni, magyarázkodni, civakodni, cinikus megjegyzéseket hallgatni egy fél életen át. A nyugalmam fontosabb, főleg most az elején a szoptatás alatt. Így én nem látogatom őket, majd talán évente egyszer-kétszer átnézek, de ennyi. Így nem lesz alkalmuk szekálni, nem lesz kivel vitázniuk és talán már nem is lesz olyan izgalmas ez a csiki-csuki játék. A párom meg időnként átviszi a picurt két etetés között, mert azt az adut nem adom a kezükbe, hogy "a menyük eltiltja tőlük a gyereket". Szorítok Neked, hogy sikerüljön az enyémnél jóval diplomatikusabb megoldást találni és sikerüljön értelmesen megbeszélni velük a problémát, de ha végképp nem hajlanak a szép szóra, esetleg említsd meg, hogy durvább megoldások is léteznek.
2008. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Skszor nem csak a szülök,anyosok szolnànak bele az életedbe,hanem baràtoknak nevezett szomszédok,,meg tàvoli rokonok...

Amikor màr az én szomszédom ràkérdezett mi lesz a gyerek neve,és vàlaszoltam,meglepödve kérdezte.MIÉRT?

Viszzakérdek,hogy hogy miért?

És jön a vàlasz,hogy ö ugy képzelte hogy X. y-nak fogjàk majd hivni.....

Vagy amikor nézem a katalogusban a pelenkàzot,és jön a duma,hogy hàt neki olyan nem volt,meglehet azt anélkül is oldani.....

stb. stb. stb,

Ha egyszer ràkapnak az ilyenek az emberre,addig le se szàllnak,mig nem követed a tanàcsokat,vagy ki nem osztod öket de rendesen.

Sajnos.

2008. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát igen...lehet másnak más véleménye, de ne ostromozzon vele és ne sértodjon...

Remélem, nem kell ilyen drasztikus megoldáshoz folyamodnom, mint ahogy az utolso elotti válaszado írta. Bár néha már megfordult a fejemben. Csak probálok a férjemre is tekintettel lenni, mert tudom, hogy rosszul esne neki. Es o még igazán számít. Sok sikert mindannyiotoknak!

2008. dec. 26. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!