Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapost már látogathatják...

4 hónapost már látogathatják a rokonok? Karácsonykor kisebb tömeg gyűlne össze nálunk.

Figyelt kérdés
Két család jönne hozzánk, egyikben 2 gyerek van másikban 3. Felnőtt vendégek 4 fők. Szóval összesen 5 gyerek mindegyik oviba illetve iskolába jár. És 4 felnőtt a szülől, tehát összesen 9 fő. Egyik anyuka óvónő. Mennyire kockáztatjuk így a babánkat egy esetleges fertőzésnek? Mennyire elkerülhető hogy valamelyik gyerek vagy felnőttben ne lappangjon valami amikor jönnek?
2022. dec. 19. 06:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 4 hónapos lesz karácsonykor és megyünk a családi karácsonyra, kivéve ha valaki beteg, de ott is attól függ mennyire.

Pár hete én elkaptam anyukámtól mikor átjött unokázni, és borzasztó volt betegen ellátni a babát, de a baba nem kapta el talán mert szoptatom.

Most a férjem beteg, el se tudnánk bújni. Még én is jól vagyok meg a baba is.

2022. dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan voltunk egy nagy családi összejövetelen, ahol elvileg senki nem volt beteg. 3 nappal később az egész család lerohadt szó szerint, szóval valakiben lappangott valami és végig is ment mindenkin. A kislányomon is. Csak náthás tünetekkel járt, de én mint első gyerekes anya, teljesen ki voltam borulva a szenvedésétől és ezerszer megbántam, hogy elmentünk a szülinapra.

Aztán eltelt 2 hónap és a férjem megfázott. Próbált "távolságot tartani" tőlünk, de végül mindketten elkaptuk és itt jöttem rá, hogy totál felesleges minden erőfeszítés, egyszerűen nem élhetünk burokban. A gyerekvállalás velejárója, hogy a gyerek néha beteg. Persze próbálok rá vigyázni, nem megyünk plázázni a karácsonyi fennforgás közepén és ilyenek, mert magammal (is) tolok ki, ha megbetegszik. De nem hagyjuk ki a családi karácsonyt, ha nem tudottan beteg valaki.

2022. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Beteg családtag ne menjen hozzá közel, ne puszilgassa. Ennyi.
2022. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy fertőtlenítő szagú burokba akarod tartani a gyereket óriási hiba.


Ti nem jártok el otthonról, dolgozni nem jár férjed? Boltba nem jár egyikőtök se? Ott ugyan annyi az esélyetek van haza vinni valamit.


A gyerek sosem lát rajtatok kívűl mást? Ez is óriási hiba..

2022. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!