Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy még 15 hónaposa...

Normális, hogy még 15 hónaposan sem beszél, csak mutogat mindenre és sokszor kiabálva fejezi ki magát? Utóbbit már sokszor rossz hallgatni. Mintha egész nap nyígna nyávogna

Figyelt kérdés
2023. jan. 7. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Egy 15 hónaposnak még nem kell beszélnie.
2023. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

15hónapos a lányom

1 szót tud.

Eeeee, öööö...ennyi. és mutogat


Ennyit is kell tudnia.

Fiam 2éves szülinapja elött 2 hónappal, tehát 22 hónapossn mondta ki az első szavát. 2.szülinapján pedig már mondatokban beszélt.

2023. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Jesszus, egy 15 honaposnak mit kéne mondania? A Háború és békét szó szerint?? Lányoknál 2, fiúknál 2,5 éves korig még normális lehet ha egy büdös szót sem mond...
2023. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Az én fiam a második szülinapja előtt kezdte el mondani az első két betűket addig csak - ahogy más is írta - eeee, ööö hagyta el a száját. Aztán a második szülinapja után egy hónappal már mondatokban beszélt.
2023. jan. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Okosat mondani nem tudok, de jó olvasni hogy nem vagyunk egyedül. Kisfiam tegnap volt 14 hónapos, voltunk korai fejlesztő központban (nem emiatt, egész más okból) és a zárójelentésre ezt írták, kevés ciklizálás, csak elnyújtott magánhangzókat hallat. Viszont nem mondták, hogy ez baj lenne, inkább csak megjegyzésként írták oda. A környezetemben van két ugyanilyen korú kislány nekik már van pár saját szavuk, tudom hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, ráadásul nekem kisfiam van, mégis aggódtam hogy ez normális, de a kérdésed is kommentek megnyugtattak. :)
2023. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5: ha további megnyugtatásra vágysz, az én lányom másfél évesen mondott pár szót, utána szótagokat használt következetesen. Aztán közel egy évig semmi fejlődés nem volt. Kétségbeesetten vittem több szakemberhez, pláne mert volt olyan gyerek a baráti körben aki ezidő alatt a semmiből rendesen kezdett beszélni. Mindenki (szakember) azt mondta, hogy ha oviban is így beszél, akkor kezdünk vele dolgozni, és higgyem el, ez a gyerek fog beszélni. Mondókázzak, olvassak, beszélgessünk vele. Most lesz 2,5 éves, egy hónapja a semmiből ragozva, 3-4 szavas mondatokban beszél. Igazuk volt :-)


És még egy dolog, a környezetünkben sok a kicsi most, nagy különbségek vannak a gyerekek között, de az eltérő fejlődési ütem nem jelent semmi gondot, ha nem csatlakoznak tucatnyi tünetek egymáshoz. Igen, ismerek gyereket aki 19 honaposan mondatokban beszélt, de olyat is, aki hároméves koráig egy mukkot sem, most pedig a Fazekas gimi tanulója... Az ember odafigyel a gyerekére, ha szükséges akkor lép, de túlaggódni nem szabad :-)


/// Sajnos/szerencsére a magyar rendszer kicsit siettető, ami miatt korán kiszűrik a problémákat, de közben egy csomó makkegészséges gyerek szülőjének az életet teszik pokollá. Rendszeresen látom fejlesztő csoportokban és fórumokon, hogy külföldön élő magyarok keresnek kétségbeesetten magyar szakembereket, mert hát Németországban, Angliában, stb a kutyát nem érdekli hogy mászik e a gyerek 10 hónaposan. Ott ugyanis ezek bőven beleférnek, itthon pedig paráznak rajta.

2023. jan. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18 hónaposan a fiam csak pár hangutánzó szót tudott mondani. A fejlődési neurológus elküldte a pedagógiai szakszolgálatra. Későn indult el, de alaposan megvizsgálták, a beszédet is. Azt mondták, ez teljesen normális, nincs semmi gond vele.
2023. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Normális. Nem egyformán fejlődnek.


A kislányomnak 10 hónaposan 3 szava volt, most 19 hónaposan már tőmondatokban beszél, mondókázik. Ellenben a súlya nem éri el az egyévesen elvártat sem: 9,4 kg jelenleg. 🤷

Ez van, majd behozza. A te babád meg a beszédet. ☺️

2023. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!