Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappal ki van ütve, éjjel nem...

Nappal ki van ütve, éjjel nem akar aludni a 2 hetes baba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ciklus: Tisztába tesszük, eszik, büfi, alvás. Ez nappal tökéletesen működik, de éjjel nem megy. Sír, nyöszörög, minden baja van. Cicit kap, szopizik, bealszik, 10 p múlva ébred.

2023. jan. 14. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld visszacserélni a ciklusát. Lehet este fáj a pocakja,nappal legyen világos próbáld pelus csere után ébren tartani tornáztasd finoman puszilgasd meg. Estére pedig találjátok ki valami rutint mondjuk mindig 8 kor mosakodás és “pizsi”.
2023. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kólika valószínűleg. Az olyan sunyi és éjjel kínozza a babát.

Nekünk az elektromos hinta vált be, de lehet szélcsövezni vagy biogaiat is szoktak adni vagy espumisant, infacolt, gripewatert, pocakmasszázst… ami beválik.

2023. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk, és nem sok mindent tudtam csinálni. Nappal úgy aludt, hogy elvittem oltásra a gyereket, levetkőztettük, a doki beoltotta, felöltöztettük, hazamentünk, és még erre sem ébredt fel.

A védőnő állította, hogy ne hagyjam aludni, de így? Mi a fenét csináljak vele? Az sem érdekelte, hogy teljesen széthúztam a függönyt, és napfényben aludt.

Ha egyetlen gyerek, akkor próbálj meg hozzá alkalmazkodni. Aludj akkor, amikor ő. Nálunk volt még a 2 éves lányom is, aki pontosan reggel 6-kor felkelt, és onnantól kezdődött a műszak, nem tudtam mit tenni. Napi 2-3 órákat aludtam 3 hónapig.

Majd beáll, csak idő kérdése.

Esetleg ami nálunk még bejött, hogy felkelt, megszoptattam, visszatettem, nem aludt, onnantól fent voltunk reggelig. Aztán nem tettem vissza. Velem aludt, úgy jó volt neki. Sokan ellenzik, de pár hét nem alvás után már nem voltak elveim nekem sem.

2023. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Még nem állt be nála, hogy mikor van éjszaka és nappal, ezt meg kell tanulnia, hiszen a pocakban nem volt jelentősége. Segíteni tudsz neki, de varázsütésre nem fog változni, majd az idő segít.

Azzal tudod segíteni, hogy nappal világos van a lakásban, így is alszik, szórakoztatod, beszélsz hozzá, játszotok, viszed magaddal, stb. Este közös rutin, sötétítés, alvás. Ha felébred ellátod, de nem szórakoztatod. Én pl. feküdtem mellette félálomban, vagy alatta, vagy ahogy éppen nem sírt. Egyszercsak beállt nála, hogy éjszaka kell nagyot aludni.

2023. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!