Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposoknak evési probléma?...

8 hónaposoknak evési probléma? Vagy nem probléma? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
a lányom anyatejes(6 hónapig csak anyatej)majd elkezdtük a hozzátáplálást-nehezen ment...nem sok mindent eszik meg,mindegy,hogy én csinálom vagy veszem.most hogy jön a foga és egy kicsit náthás volt,szinte egész nap csak cicizett,semmit nem fogadott el....még egy kanállal sem...elfordította a fejét:-(( közben pedig észrevettem,hogy amit én eszik azt szeretné,de persze nem adtam neki,csak érdekesnek találom.mit jelenthet ez?
2010. okt. 5. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem érdekes, hanem valóban azt enné,amit te! 8 hónaposan már nyugodtan adhatod neki a ti ételeteket is. Az unokám ennyi idősen egyszerűen "kiszolgálta" magát az apuka tányérjából paprikaás krumplival és savanyú uborkával. Semmi baja nem lett től.Azóta is midnent megeszik,amit ők esznek.
2010. okt. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adj olyat, amit te eszel. Persze, ha nem túl fűszeres és korának megfelelő. A fiam 8 hónaposan már minden főzeléket evett, kapott kevéske tésztát is. Egy 8 hónapos baba sok mindent ehet már. Nem kell erőltetni a bébiételt, ha nem szereti. Örülj, hogy a te főztödet megenné, sokan mit nem adnának érte.:)
2010. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem mertem adni neki eddig.....de akkor holnap megpróbálom!köszi:-)
2010. okt. 5. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Teljesen ugyanez a helyzet, a náthát kivéve, nálunk 3 napos láz volt. Csak cici, már majdnem egy hete, már a kedvencét az almát se akarja enni, vizet is úgy kell beletuszkolnom.

Amit én eszek azt persze megenné, csak nálunk sajna sajnos nem, oviból jön, és elég sósan föznek így az kilöve.

Voltam a picurral védőnőnél ő azt tanácsolta, hogy csináljak neki főzeléket pl. sóskát, spenótot, tököt(kapor nélkül), meg ilyeneket. Hátha megeszi valamelyiket. De azt is hozzátette, hogy ha jön a foga, nem igen fog enni, a fájás miatt, és ha cicit elfogad, már az is valami, nem tűnik úgy, mint aki éhezik:)

Holnap szeretnék majd valamit csinálni, még nem tom mit, remélem, hogy enni kezd.

Nektek is sok sikert!

2010. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8 hónaposan azt gondolom, hogy a paprikáskrumpli még várhat, de csinálj neki húsos főzelékeket, csinálhatsz nyugodtan rántást, tehetsz már bele hagymát, kaprot, petrezselymet, kicsi sót...szóval, mint a "nagyoknak", csak azért mégsem. a bébiételek valóban nagyon gagyik, a lányom 8,5 hónapos, ő sem eszi, inkább amit én főzök. ő is "lopott" már hagymáskrumplit, sültkrumplit az apja tányérjából, de alapvetően külön főzök neki, mi azért fűszeresen eszünk, amit még nem adok neki.
2010. okt. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!