Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes mosható textilpelenkát...

Érdemes mosható textilpelenkát használni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 5. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt szeretnék használni,főleg,ha itthon vagyunk.(Persze ha elutazunk azért lesz eldobható is raktáron.)Több vele a gond,mosni meg ilyenek,de szerintem jobban megéri,és nem is termelsz vele annyi szemetet,mint az eldobhatóval.Meg nem mellékes megjegyezni,h a 80-as évek végén jelent meg az eldobható peli,addig mindannyionkat textillel peliztek.HA érzel magadban elég erőt arra,h szinte minden nap moss,és a fürdődben legyen egy tisztítószeres vödör víz,amit kerülgetned kell,és ez téged nem zavar,akkor miért ne?Csak akkor vegyél babáknak való mosószert,ami nem tartalmaz illatanyagokat,és direkt nekik van kitalálva,és öblítőt.(Vagy ha ragaszkodsz a hagymányokhoz,akkor mosószappan is jó,meg a forróvíz:))
2008. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A textil pelenkában többek közt az a jó, hogy ha abból bevásárolsz, az nem fogy el, max. nem tiszta. De olyan problémád nem lehet, mint nekem volt karácsonykor, hogy nem volt nyitva semmi, én meg elfelejtettem pelust venni. Na, az szép egy helyzet...

Ha ilyen öko-tudatos vagy, akkor a lelkiismeretednek is jót tesz, hogy kevesebb szeméttel szennyezed a környezetet, csak sajnos ez azért jóval több macerával jár. Ki kell tapasztalni, hogy egészen pontosan hogy kell hajtogatni azt a pelust, hogy ne ázzon át, ne szivárogjon a cucc, és azért azt nem árt figyelembe venni, hogy az eldobható pelusok jobban megtartják a nedvességet, kisebb csomagot képeznek a baba lába között és kevésbé van kitéve a bőr az irritációnak, mert nem érintkezik a popsi közvetlenül a pisivel.

2008. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nézd meg ezt az oldalt ez is moshtó de talán jobb mint a hagyományos textil pelenka.

2008. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 babapraktika válasza:
Mindenképpen érdemes moshatót használni, főleg ha kisfiad van! Sok mosható pelenkát kipróbáltam, mielőtt a pop-in mellett döntöttem volna. Iszonyú nagy a kínálat, s az ember belegabalyodik, mire döntést hozna. Mindenképpen olyat válassz, amelyik külön szedhető, és gyorsan szárad.
2010. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!