Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megér nektek minden fáradságot...

Megér nektek minden fáradságot, (éjszakázást) kialvatlanságot, a gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Azt mondják sokan, hogy ez az egyetlen olyan dolog, ami megér minden kimerültséget.

Ti éreztétek úgy, ha esetleg nagyon sokszor kellett éjszaka kelni a babához, hogy megbántátok/mégsem kellett volna ez?


Én egész fiatal korom óta tudom, hogy anya szeretnék lenni, viszont az eleje sajnos nagyon nehéz, meg azt mondják a kialvatlanság sok problémávál jár, de még ez miatt nem halt ki az emberiség. :D

Szóval ezt el lehet felejteni egy idő után? A 3 gyerekes anyukák hogy bírják?


2023. ápr. 2. 17:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Hát én igen,de nem őt, hanem, ami vele jár. 4 éves rossz alvó,evő folyamatosan beteg akármennyire is immunerősítünk... az előbb hányta össze magát a köhögéstől ismét. Lassan 3 hónapja beteg. Rettenetesen problémás gyereket adott nekünk a sors ilyen szempontból. Ha tudtam volna,hogy ez ilyen nehéz és lelkileg testileg kimerítő biztosan nem vállalok gyereket,de szerintem az apja sem. Egyébként szerinte jó szülők vagyunk és a környezetünk is ezt mondja rólunk. Amikor oviba megy agyondícsérik,hogy látszik,hogy van foglalkozva vele. 2 évesen már folyékonyan beszélt. 4 évesen elsős matekot old meg és ír olvas. Én is tanítottam neki,de leginkább magától tanult.Emellett rendkívül szociális,ami ugyancsak távol áll mindkettőnktől. Emellett művészi vénája van és szeret festeni,rajzolni, játszani a kis hangszerein. Konkrétan a családban sosem volt ilyen ember. Mi az apjával leginkább visszahúzódó sportemberek vagyunk nulla művészi beállítottsággal. Nem könnyű megtalálni vele a közös hangot,mikor ég és föld vagyunk..,de persze támogatjuk abban,hogy fessen, rajzoljon ,írjon, olvasson és lehessen öltözködésben is egy stílusa nyilván ésszerű keretek között,de nem egyszerű egy merőben más embert nevelgetni, mint amilyen te vagy.
2023. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

OFF #8, ismered abatman slap-es memet, amiben Robin azt mondja neki, hogyha faradt, csak doljon le a gyerekkel, o meg a suhinto kezmozdulat kozben azt mondja, hogy de nem ferek be a csatos hordozoba?


Ez jutott eszembe a kommentedrol, meg az elso gyerekemmel toltott elso ket ev. Napkozben csak ugy aludt, ha hordoztam. Aztan megelegeltem, es nem voltam hajlando tobbet hordozni. Erre elhagyta a nappali alvast. Ket evesen ezt nagyon korainak tartottam. Hallottam azota 1-1,5 eves gyerekekrol, tobbrol is, akiket nem hordoztak, es ennyi idosen elhagytak a nappali alvast. Gyanitom, az en gyerekem is koztuk lett volna.


A kicsi aludt vizszintben nappal, de csak olyan 3x 20-40 perceket, ami alatt idom semvolt igazan elaludni. 8 honapos koratol kezdett ez javulni.


ON En sokaig nem vagytamgyerekre, csak majd egyszer valamikor a jovoben, aztan hirtelen jott a vagy 25 eves koromban, es onnantol alig vartam. 28 es 31 evesen szultem, es egy ideig ugy gondoltam, hogy 40 eves koromig beleferne meg ket gyerek, vagy akar harom is.


Be kellett azonban latnom, hogy a ferjemnek igaza van. Bar eredetileg o is harmat szeretett volna, de ketto mellett is faradtak vagyunk. Amikor eszembe jut a kerdes, hogy vajon boldogabb lennek-e gyerek nelkul, a valaszom mindig egyertelmu nem, mert emlekszem, mennyire ra voltam kattanva a temara, mindkettejuket nagyon vartam, pedig a nagyobbik 3 eves koraig atlag 4-8x ebresztett, ami 2-3 eves kora kozott 6-8 volt. Nagyon szeretem oket, semmihez sem hasonlithato erzes. Ugyanakkor hazudnek, ha azt mondanam, hogy nem vagyunk a ferjemmel mindketten kimerulve. Rossz arra gondolni, hogy tulelo-modban vagyunk, mert mindenki azt mondja, hogy ameddig kicsik, addig hasznaljuk ki a veluk toltott idot. Nehez ugy elvezni, ha faj a fejed a faradtsagtol. Igy aztan nem is lesz mar valoszinuleg tobb.

2023. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó sírós babát kaptunk. Gyakorlatilag úgy 13-14 hónapos koráig megállás nélkül sírt. Rengeteget sírtam miatta, sokszor voltam fáradt, alig vártam, hogy este legyen és végre aludjon és csend legyen. Ennek ellenére soha nem bántam meg egy percre sem, hogy gyereket vállaltam. Imádom a kisfiam, örülök, hogy van, a legjobbat kaptuk vele. Már 3 éves nagyfiú. Nincs annál szebb érzés, mikor mondja, hogy anyukám, gyere ölelj meg, szeress meg. 🥰
2023. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

7es együtt alszol egy ágyban a babával,adj tippet,mert én is így akarom,nem marad meg se baba öbölben,se baba fészekben,csak hozzám bújva jó neki. 6 hetes baba. De rohadtul félek hogy vagy rá fekszem,vagy ami még rosszabb,megfullad,mert magára húzza a takarót.


Amíg igen,megéri akkor is ha nem alszol egyhuzamban soha egy óránál többet..baromi faratd vagyok,most is ordít a baba,ha annyira kerakom H kiszaladjak wcre...komolyan gisnolkodom H éjszaka is hordozóba teszem,csak hát úgy nem tudok aludni. Várom a tippet hetes. 😁

2023. ápr. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14, pelenkara csiptetheto legzesfigyelotok van? Szoptatsz? Mennyire alszol felszinesen?


Nezd meg a biztonsagos egyuttalvas het lepeset, azoknak kell teljesulniuk. (12 voltam, az elsovel 3, a masodikkal 2,5 eves koraig aludtam egyutt, az elso volt olyan, mint a te babad).

2023. ápr. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

#15.igen,szoptatok,100 százalék anyatejes baba,éjjel meg 3szor biztos szopizik de van hogy többször. (Ha az éjjel este 10 és reggel 6 között van).

Légzés figyelő nincs,de ha ezen múlik szerzek be.

Régen felszínesen aludtam,de amitoa megszületett olyan alvás hiányt halmoztam fel,hogy gyakorlatilag elajulok az alvasba volt már olyan,nem is emlékeztem hogyan kerülök ágyba .a férjem mindig is mely alvó volt, gyakorlatilag bombáz suthetzs mellette, még üvöltő gyerekre is képes aludni. Én meg félek,hogy rafekszunk a gyerekre vagy emgfullad a takaroban.

Be tudnak linkelni a 7 lépéses alvás cuccot? Nem találom sehol

2023. ápr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Huu nekem sem ilyen csiptetos izem se masom nem volt.

Konnyu vekony kezeslebasban aludta a paplanom alatt. Nyaron csak pelus. En meztelen. Soha nem fekudtem ra es nem takarta be magat es en sem ot.


Igazabol szerintem az anyai oszton nem engedi. Amugy is eberebben alszol majd. Legalabbis en igen.

2023. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#16 [link]
2023. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az első két lányom minta gyerek volt, 6 hetes koruktól átaludták az éjszakát, semmire sem keltek fel, azóta már felsősök és ugyanúgy alszanak.

Aztán megszületett a fiam, 2 hónap múlva 2 éves.

Hát ő pokolian rossz alvó volt és most is az sajnos. Másfél éves koráig 20 percenként ordított minden egyes éjjel és nappal is. Pedig első naptól tápszeres volt. Aztán másfél éves korától kezdett javulni, már csak 1-2x sírdogál de cumi vissza és alszik. A nappali alvásnál még mindig ordít fél óra után :(

2023. ápr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19, tejfeherjeerzekenyseg nem merult fel nala?
2023. ápr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!