Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendben van a 15 hónapos fiam...

Rendben van a 15 hónapos fiam fejlődése?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nyugodtan mondjàtok, hogy paranami vagyok, de van 1-2 dolog, ami nyugtalanít a 15 hónapos fiammal kapcsolatban. Nagyrészt szerintem korához megfelelően fejlődik, a mozgásfejlődèse mindig rendben volt, 6 hósan kúszott, 7 hósan ült, 8 hósan mászott és felállt, bútorok mellett lépegetett majd 11-12 hósan kezdett egyedül lépegett, egy évesen szépen járt egyedül.

Ami picit nyugtalanít, azok a kommunikációs képességei, pontosabban az, hogy nem mutogat. Ilyesmi, hogy tapsolás, pápá, nála szintén kimaradt (Max. megmutatta 1-2x a pápát, hogy tudja, és ennyi). Mintha ezek nem is érdekelnék. Egyébként ki tudja fejezni, mit szeretne, csak nem mutogatàssal (pl. odahozza a cipőt, és az ajtóba áll, ha ki szeretne menni; ha enni szeretne, a székéhez megy stb.). Tudom, hogy beszélni még bőven van ideje, de pl. Állatokat sem utánoz, a macskánkra sem mondja, hogy cica. Ha megkérdezem, hol a cica, akkor odanéz, de nem mutatja. Amit mond, az a mama, dada (apa), ana/anya, nem.

Szóval így összességében szerintem rendben van a gyerek, de akkor miért nem mutogat? Ugye az ember mindenhol azt olvassa, hogy a mutogatás hiánya autizmust, esetleg más gondot jelezhet.


2023. ápr. 13. 12:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Igen, az utánzás hiánya az, ami nekem is szemet szúrt. Figyelj, nem tudom hogy működik külföldön a korai fejlesztés és az oda vezető út, azt tudom, hogy gyakorlatilag olyan feladatokat csinált ott a fiam, amiket otthon is könnyű végrehajtani, gyakorlatilag játék az egész mégis fejlesztés. Ilyen például a fitnesz labdázás, szépen ráfekteted hason/háton es gurigatod őt elore hátra, oldalra, a csepphinta ugyanez, a szenzoros szőnyegen(pl muffik) való játék. Egyensúlyozás (mi ezt járda menti padokon csináltuk), különböző textúrák tapogatása, levél, fű, homok, nedves és száraz dolgok, selyem vagy bársony anyagok, toll, portörlő... Ilyen dolgok fogdosása stimulálja az agyat, elkezd "dolgozni".

Buborék fújás, hangszerek ütögetése, vagy pl fazék ütögetés, ilyenek. Ezek nagyon egyszerű dolgok, mégis sokat tudnak segíteni. Össze tudsz állítani belőle egy feladatsort, és ezt minden nap tudjátok akár csinálni. Nem összesen, egyik nap torna rész, másik nap az érzékszervi fejlesztés.

Lehet mondókázni, énekelni, ringatni őt közben ütemre. Mást nem tudok javasolni, az utánzás ösztönös, ha hiányzik, azt nem tudod neki nagyon megtanítani, majd fog rá érni. Nekem most 4 év után kezdett el valamiket utánozni, alakul, de ezt nem tudod befolyásolni, viszont a többi dolgát tudod úgymond erősíteni, a fent említett példákkal.


Nekem ezt a tanácsot anno a Szakszolgálat javasolta, mi a covid alatt észleltük a tüneteket, és nagyon sokat kellett várni a sorunkra :(

2023. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

18hónapos a lányom. Kb 1 hónapja mutogat.

Össz szókincse az apa. Allathangból egyedül a kutyát tudja, hogy vau.


Fiam 20hónaposan kezdett mutogatni. Első szava 22 hónaposan volt. 24hónaposan viszont összetett mondatokban beszélt.

4 éves, normális szinten van.

2023. ápr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
25%
Ha abból indulok ki, hogy a 11 hónapos kisfiam pápázik, integet hozzá. Mindenre mutogat amit szeretne. Tapsol magától is a mondókákra. Utánozza a barikat, mondja bebebe. Kutyára mondja vavava. Én ammm vagyok, az apukája appp. Szóval aggódnék, ne haragudj 😐
2023. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
20%

13!

A te gyereked egy szuperhős, tudjuk.

De miért kell ezzel másokat ijesztgetni? Hallottál már arról, hogs nem egyformán fejlődnek a gyerekek?!

2023. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
58%

14-es, egyáltalán nem szuperhős, azért írtam, mert én például bele estem egy óriási hibába. Nem hasalt, nem emelte a fejét, majd 5 hónaposan meg se próbált fordulni. Mindenki azt mondta: Oh kisfiú, később csinál mindent. Én meg nyugtattam magam ezzel (plusz az idióta védőnőm, és gyerekorvos is).

Ennek az lett a vége, hogy pontosan 5 és fél hónapja hordjuk Dévényi tornára, olyan szinten le volt maradva a mozgásfejlődésben. Hozzáteszem, heti szinten és még nem látjuk a végét.


Ezért is írtam, én a saját káromon tanultam meg, hogy láttam nem olyan a mozgás fejlődése, mégsem hallgattam magamra és a józan eszemre…

2023. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Aggódok is, azért írtam ki a kérdést. Látom, hogy sok gyerek egy éves kora körül mutogat. Jövő héten megyünk statuszvizsgálatra a gyerekorvoshoz, ez lesz az első kérdésem.
2023. ápr. 14. 18:31
 17/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok, gondoltam leírom, a kérdés kiírása utàn nem sokkal elkezdett a fiam tenyérrel mutogatni, tapsolni, és most pár napja szépen mutatójjjával mutogat. 16 hónapos. Most picit megnyugodtam, remélem, jobb későn, mint soha.
2023. máj. 16. 10:05
 18/28 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos mit mondott?
2023. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy rendben van, ekkor még csak tenyérrel mutogatott. Azt kérdezte, próbál-e beszélni, gagyog-e, hogy ez fontosabb.
2023. máj. 16. 22:30
 20/28 anonim válasza:
Szia! Azóta mi a helyzet veletek? Van változás? :)
2023. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!