Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanitsam meg 11,5hon...

Hogyan tanitsam meg 11,5hon kisfiamat az ételek megrágására? Nem válogatos de csak turmixolt ételt leves, fözi, stb eszi meg. Probálom a darabos ételt de öklendezik töle.

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A turmixoltba csempész egy-két kisebb darabot. Pl a levesbe tegyél 2-3 kis kenyérmorzsát - az puha is, igy nem fulladhat meg tőle. Aztán ha már a 2-3-al megbirkózott, egyre többet tehetsz neki bele.

Aztán a rizsturmixban hagyhatsz 1-2 szem rizset...

Vagy próbálkozhatsz húslevessel-kisebb darab zöldséget csempészve bele (esetleg megreszelve).

Az a lényeg, hogy ne add fel. Majd rájön a pici, hogy ezt meg is kell rágni...

2010. okt. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én babám is ugyanígy volt, bár neki az első fogai is ekkor bújtak csak ki, 11 hónaposan. A szülinapi tortáját másfél foggal ette. :) De ette! Előtte csak pépeset, öklendezett a darabosabbtól, így inkább nem erőltettem. A szülinapi tortát viszont gyönyörűen ette, piskótát, krémet, onnantól csak villával törtem az ételeit, azóta pedig csak 1 hónap telt el, de már leveszi a kenyérről a felvágottat, és önállóan elrágcsálja. :) Most már 6 foga van.

Én is azt hittem, sose jön el ez az idő, de már bánom, hogy taktikáztam, teljesen felesleges. Majd ha kíváncsi lesz, megeszi a darabosat is. 1 évesen még el sem hittem, hogy kézzel eszi majd kenyeret, csak pépet akart és csak kanálból, amint betöltötte az 1-et, másnap már mindent evett. :)

Ne izgulj, fog rágni, várj türelmesen.

Én is mindent sürgetni akartam, mert olyan sokára csinált mindent, pedig ez csak az ő saját tempója, amibe nem lehet beleszólni. Hiába minden próbálkozás. Legfeljebb elvenni lehet a kedvét a próbálkozásokkal. Had egye amit szeretne, ahogy szereti. :)

2010. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!