Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináltátok az elválasz...

Hogyan csináltátok az elválasztást?

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát várom, akik elválasztották a szopitól a babát fokozatosan.Én kisfiam kb. 9 hós koráig szeretném szoptatni aztán elválasztanám, már a tízórait, uzsit kiváltottam, a többi 3 étkezés anyatej.

Utána tápszer pótolta az anyatejet?Orvos írta fel, vagy simán lehet kapni?


2010. okt. 11. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos fognak olyan anyukák írni, aki szoptatás pártiak és nem értik miért akarod elválasztani. Én nem ilyen vagyok, így leírom nálunk hogy történt. A menzeszem megjött egy hónapja (azóta is barnázgatok), az akkor 7,5 hós babánk elkezdett nagyon durván szopizni. Tekergette a mellbimbómat, mart, csípett...szopizott egyébként, de nekem már nagyon kellemetlen volt. Néha borogatni kellett a mellemet az esti szopi után olyan durván szopott, annyira megkarmolt. ÉN úgy döntöttem, hogy ez így nem mehet tovább, mert hiába a szoptatás, ha nekem ilyen fájdalmakkal jár. Egyik este megszoptattam addig, amíg nem mart, utána kapott tőlem rögtön 80 milli tápszert. Elfogadta. Reggel megint szoptattam, utána kapott megint egy kis tápszert, nem fogadta el. Utána próbálkoztam megint úgy, hogy szopi, tápszer, és egyre inkább a tápszer dominált. 2 hét alatt elapadt a tejem és most már teljesen tápszeres és semmi gondja nincs vele, ha meglátja a tápis üveget már repked az örömtől, egyáltalán nem keresi a cicimet szerencsére.

Ez a mi sztorink:)) Lehet, hogy sokan nem értenek egyet vele, próbálkoznom kellett volna még a szoptatással, de ezt neked kell eldöntened, nem másnak. A lényeg, hogy ha eldöntöd, már ne táncolj vissza egy percre sem!

2010. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy tápszert lehet venni recept nélkül is (úgy drágább), de orvos is tud felírni:) Általában HA-t írnak fel.
2010. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2010. okt. 12. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!