Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos babát hogy...

3 és fél hónapos babát hogy altatjátok?

Figyelt kérdés

Nem kérek negatív hozzá szólásokat, csupán csak véleményt, tanácsot, tapasztalatot..

3 és fél hónapos babám szeret hason lenni, de nem sokáig maximum 10 percet. Hason még soha nem aludt.. el aludni úgy semmiféleképp nem aludna. Ő napközben kb 2 órát alszik de olyankor mozdulni sem lehet, mert felkel. Este viszont 8tól- 6 ig nagyon mélyen, arra gondoltam, amikor elalszik mélyebben akkor át fordítom hasra. Szerintetek jó ötlet lenne? Ez lenne az első alkalom, hogy így aludna


2023. jún. 4. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Hát 50-50% az esély, vagy bejön vagy nem, egy próbát megér, de ebben a korban lassan magától is át fog fordulni. Szerintem hagyjad, aludjon úgy ahogy jól esik, nappal meg hordozóba rakd, akkor nem olyan gáz hogy kézbe van, az enyém imádott úgy aludni. Kb 5 hós korától lehetett lerakni, akkor változik nagyot az alvásuk.
2023. jún. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hordozóban elvan egy 15 percet, utána pihiszék ugyan ennyi, és kész🤦🏽‍♀️


Akkor nem tudom, hogy próbáljam e meg a hason alvást.. Sokan mondják hogy azért kopik a haja hátul mert csak háton fekszik/ alszik..

2023. jún. 4. 20:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A haj kinol,de mondjuk a fiamnak aki soha nem aludt hason,nem kopott ki a haja.

Egyebkent en oldalra forditottam ugy aludt amig magatol nem kezdett forgolodni.

En nem tennem hasra ot direktbe,foleg ha nem is tetszik neki ugy

2023. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért tennéd hasra ha éjjel így is mélyen alszik?

Van vmi oka?

Nekem a babám meg csak hason alvó születése óta, őt meg megfordítani nem tudjuk, mert éjszaka észleli a "merényletet" és ordítva ébred (kipróbáltuk, mivel minket azzal ijesztgettek, hogy a bölcsőhalál miatt nem szabad hason altatni-hát a gyerek magas ívben tett erre).

Szerintem míg be nem indul a forgás nála ne piszkáld, hagyd úgy aludni, ahogy neki kényelmes. Fogtok még eleget visszaforgatni 😅

2023. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam a kórházban is hason aludt. Aztán volt egy időszak úgy 1 hónapos korában amikor csak oldalt aludt.

Háton felverte magát az összerezzenéseivel, hason sírt, oldalra fordítottam és aludt.


Most lassan 4 hónapos, 2 hónapos korában elkezdtem az esti aovásnál fekve szoptatni, így a mi ágyunkban alszik el a hátára vagy az oldalára fordulva. Amikor beemelem a kiságyába akkor hasra teszem be. Vagy átfordul éjszaka vagy nem.


Napközben is hasra fektetem az ágyába, úgy alszik.

2023. jún. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Hason alszik születése óta. Éjjel a kiságyában alszik, nappal a babafészekben, de ott háton.

Este szopizás közben alszik el az oldalán, az ölemben, ekkor átviszem a szobájába, először a hátára teszem, és megfordítom. Nem szokott felkelni.

2023. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Próba cseresznye.

Fiam pl egyáltalan nem tud hadon aludni születése óta. Pedig már 4 éves.

Lányom meg kb fél éves koráig csak hason tudott aludni.


Próbáld ki, azt max nem csináljátok többet.


De amugy nem szeret hadon lenni. A hason alvás nem hasaltatás. Hason alvásnál nem erősödnek az izmai.

2023. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Az én gyerekem csak függőlegesen volt hajlandó aludni a vállunkon vagy kendőbe ránkkötve. Éjjel csak háton, mert nem szeretett hasalni.

Ha jól alszik ne piszkáld. Nem teljesen értem miért szeretnéd hasra fordítani. A kikopott haja miatt? :) a haja vissza fog nőni ne aggódj és fokozatosan dúsabb is lesz.

2023. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de miért szeretnéd hason altatni?


Az én kislányom csak hason alszik az ágyában, vagy a babakocsiban.

2023. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Enyem 3 hetes kora ota hason alszik, de haton nem tud. Miert akarod hason altatni?
2023. jún. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!