Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig sterilizálj...

Mennyi idős koráig sterilizáljam babám evéshez szükséges dolgait?

Figyelt kérdés
A cumisüvegeket és a kanalait sterilizálom. Most 4,5hós. (kanalat csak havonta egyszer a Konakion bevételéhez használunk, cumisüveget pedig nyáron kapott pici vizet akkor, ill néha lefejt tejet ha olyan helyre mentünk ahol nem tudott szopizni). 6 hósan elkezdünk kósolgatni, akkor a kanalakat kell majd sterilizálni, vagy elég "csak" alaposan elmosni, nagyon elöblíteni?
2010. okt. 11. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz, ha elmosod a kanalat :) 6 hónaposan már ennyi "koszt", ami elmosás után rajta marad, bőven leküzd a szervezete, sőt még jót is tesz az immunrendszerének.
2010. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Különben nagyon nem vagyok ilyen óvjuk minden porszemtől a gyerkőcünket, de nyilván rosszat sem szeretnék neki :)
2010. okt. 11. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Arról nem beszélve h azokat főzni nem is lehet,mert vmelyik eldeformálódik.Ha akarod fertőtleníteni akkor csak hideg sterilizálóval.Sztem amúgy nem árt,bár tudom h úgyis megesznek-felnyalnak minden piszkot,de én már csak ilyen vagyok..
2010. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sem kell már sterilizálni, mi sem tettük akkor már. Az ember úgymond egyre lejjebb adja :D dehát így fejlődik ki az immunrendszerük, kell hogy vmennyi kórokozóval találkozzanak :)
2010. okt. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem ennyi idősen már teljesen tápszeres volt a kislányom, és ekkor hagytam abba a cumisüvegek fertőtlenítését is. Utána már csak havonta egyszer csináltam, nem minden étkezés előtt :)

Kanalait, tálkáit sose fertőtlenítettem, csak volt nekik külön mosogatószivacs. Most már az sincs, 15 hónapos múlt.

2010. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) gőzölős sterilizálónk van, amilyen babakanalunk volt azok eddig bírták :) a külön szivacsra is gondoltam, de köszi a tippet :)
2010. okt. 11. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
A kislányom 7 hónapos és már én sem nagyon sterilizálok. Vettem a DM vagy Rossman-ban ilyen mosogatórongy tekercset, és ha az ő dolgait mosom, mindig ujat használok, és nagyon forró vizzel leöblítem. Néha néha, ha van egy kis extra időm..ami kb soha:)..berakom fél órácskára a cumikat Chicco sterilizáló folyadékba. De már azt is régen csináltam.
2010. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is külön szivaccsal mosogatok a 7 hóa fiamnak, illetve néha, amikor rámjön, akkor sterilizálok is. De messze nem napi vagy akár heti rendszerességgel.
2010. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!