Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyuka "pánikja":...

Ibagla kérdése:

Kisfiús anyuka "pánikja": fütyivizit hogy zajlik 2 éves korban?

Figyelt kérdés

Ikerfiaim most 18 hónaposak. Lassan (1/2 év múlva) aktuális lesz a fütyivizsgálat, hogy zajlik ez, mit tesz az orvos. Rémhírekkel ijesztgettek az ismerősök: kanállal, endoszkóppal, kesztyűvel intézik/ték el a "dolgot" a dokik. Mi igaz ebből?

Saját doki szerint nem kell piszkálni eddig az időpontig, nektek mi a tapasztalatok, véleményetek?


2010. okt. 14. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 2 éves korában vittem el a fiamat ilyen vizsgálatra urológiára, és ott azt mondták, hogy 5 éves koráig nem kell vele foglalkozni. Neki semennyire sem jött hátra a bőr. Most 4 éves és azóta teljesen rendbejött, már szépen hátra lehet húzni, pedig sosem piszkáltuk neki.
2010. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a tapasztalatom hogy 2éves volt a fiam és még nem jött fel neki a bőr és doki néni feltépte neki!!Utánna be volt dagadva meg kenni kellett és szépen helyre jött!
2010. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg az orvosodnak h saját felelősségedre Te nem akarod h felrántsa neki.(én ezt fogom tenni, bár az én 13 hós fiamnak már félig fel lehet húzni úgy h ő azt észre sem veszi.

A letapadás föllazul magától. Szobatisztaság is sokat segít majd, és a sejtek maguktól föllazulnak.

Ne aggódj. Lehet csak krémet ad rá! Nem minden doki rántja fel a bőrt...nem is értem azokat akik ezt csinálják...

2010. okt. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

mi 1 évesen voltunk először ilyen viziten, de semmi nem volt, a dokinéni csak megnézte neki, és megpróbálta, hogy meddig jön fel a bőr, csak simán a kezével nyúlt hozzá. Hát semennyire nem jött fel, így azt mondta hogy én itthon morzsolgassam, húzogassam neki picit, mert különben lehet hogy műteni kell majd. Persze nem nagyon hagyja, de 3 hónap alatt már egy icipicit jobb lett, de még nagyon messze vagyunk a végétől.

Teljesen változó egyébként az orvosok véleménye is ez ügyben, ismerősömék kisfiának már 1 éves kor alatt addig rángatta a doki, míg feljött, a gyerek 3 napig üvöltött minden pisinél, de kész, feljött. Tőlünk nyugatabbra meg úgy tudom, hogy a pelenkás kor végéig hozzá sem nyúlnak.

2010. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!