Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hamarosan anya leszek. Tudtok...

Hamarosan anya leszek. Tudtok nekem ajánlani valami jó könyvet ami magába foglalja, hogy mikor mit kell tenni a babával? Milyen fejlődési folyamatokon mennek a picik keresztül?

Figyelt kérdés
Nyilván lesz segítségem. De szeretnék egy jó könyvet is olvasni erről. Ha tudtok ilyet kérlek titeket írjátok meg. 🙂

2023. aug. 9. 22:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Hú, olyan könyvet, amiben minden benne van, nem igazán tudok. A szüleim korosztálya mondaná Dr. Spock-ot :). Egyébként vannak benne jó dolgok, ahogy szerintem a suttogós könyvekben is, csak aztán győzz válogatni! Utóbbinál sok mindent máshogy csinálok, mint ahogy javasolja, de olvasás közben volt egy pár aha-élményem. Babagondozásról elég sok videó van fent, talán még a János kórház ingyenes online szülésfelkészítőjénél is volt erről szó, vannak direkt babagondozós könyvek is (pl. Williams: Babaápolás).

Fejlődési folyamatok: attól függ, mit értesz rajta. Én most pont egy "A nyűgös baba" című könyvbe futottam bele, az a fejlődési ugrásokat tárgyalja. Még nem döntöttem el, hogy bejön-e. Az Így jár a kisgyerek agya is jópofa könyv, de szerintem most nem ilyet keresel.

Én egyébként azt csináltam, hogy beiratkoztam a könyvtárba és ott nézegettem a könyveket. Így legalább nem kell megvenni egy olyan könyvet, ami nem jön be. Vagy kölcsön is lehet kérni, a könyvek többsége itthon így van most meg.

De igaza van 4-esnek, hogy minden baba más, ami az egyiknél bejön, a másiknál lehet, hogy nem. Van olyan helyzet, ahol a 4 gyerekes és 6 unokás édesanyám tudománya is megállt ;) pedig szerintem egész jól csinálta velünk. Tökéletesen nem hiszem, hogy lehet csinálni, én megelégszem az elég jól-lal is. Ami még nehéz, hogy itt is irányzatok vannak, amit a mi szüleinknek javasoltak azt most már nem javasolják vagy most már megint kezdik. Sok jó tanácsot tudnak adni a nagymamák, de itt is válogatni kell. A könyv legalább nem sértődik :).

2023. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
Négy Fiam van, mindegyik születése előtt elolvastam ezt a sorozatot. Van benne igenis sok hasznos tanács. Nem kell aszerint gyermeket nevelni, de egy kis mankót ad a hétköznapokhoz...
2023. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

A suttogó titkait tényleg érdemes elolvasni. Sokszor bele fogsz futni ennek a könyvnek a címébe. Szerintem vannak benne nagyon hasznos gondolatok és bődületes marhaságok is. Olvasd el, és majd te, mint a baba édesanyja kiválogatod, hogy számodra mi hasznos és mi nem.

A másik nagyon jó könyv Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor. Bár nem kifejezetten a csecsemőkorra koncentrál az írás, de sok segítséget kapsz ahhoz, hogy milyen életteret, életritmust érdemes kialakítani a kiegyensúlyozott családi élethez.

Ehhez kapcsolódik még Marie Kondo: Rend a lelke mindennek könyve. Nem gyereknevelésről szól, hanem az ideális élettér kialakításáról. A fő gondolat az, hogy ha az otthonod olyan hely, ahol jó érzés lenni, akkor boldogabb, kiegyensúlyozottabb leszel. Én saját magamon érzem, mennyivel másabb úgy gyereket nevelni, hogy nyugodt, magabiztos és összeszedett vagyok, mint amikor szét voltam esve.

Összességében azt tanácsolnám, hogy saját magadat tedd rendbe, turbózd fel az önbizalmadat (a sikeres szoptatáshoz nagyon erős önbizalom kell majd). Ha magabiztos, önazonos vagy, bármilyen habitusú gyerekkel elboldogulsz.

2023. aug. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13: Az Egyszerűbb gyermekkor csak utólag jutott az eszembe. Jó, hogy leírtad, szerintem is hasznos könyv. Ami még kimaradt és nem volt rossz könyv, az a Nem harap a spenót. Természetesen ott is van, amivel nem értek egyet. 11-es voltam
2023. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!! 🙂
2023. aug. 12. 19:33
 16/16 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott, ami baba fejlődésről szól. Jó, de régi könyv, nem tudom, mennyire helyes az, amit leír. Frank Caplan: Az ​élet első tizenkét hónapja
2023. aug. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!