Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ordít hason, ha ő maga...

Miért ordít hason, ha ő maga fordul át? Egy perc időm sincs semmire mellette.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyszer már kérdeztem, de úgy érzem valami nem okés.

3 hónapos kora óta fordul hátról hasra a kisfiam. Addig mindig nagyon nyugodt volt, 40 percet is elvolt magának, addig meg tudtam csinálni a dolgom.

Na már most 4 hónapos múlt, de még mindig az a helyzet, hogy átfordul, saját kis teste körül tud kúszni körbe körbe... eltelik 10p vagy annyi sem és jön a kesergés ami sírásba, ordításba torkollik.


Ilyenkor megyek kiveszem a járókából vagy az ágyról a szőnyegről stb és megnyugtatom. Lerakom kezdődik előlről. Egész nap szinte emiatt nyugtatgatom és vele kell lennem, ott ülni felette.. szerintem ez nem normális.


Nagyon gyorsan fejlődik, ha nem beszélek hozzá, ő kezdd el beszélgetni, hogy beszélgessünk, figyeljek rá, énekeljünk mondókázzunk. Nem csak sikítgat, hanem formálja a kis ajkait mintha ő is beszélne. Sóhajtozik ha morcos vagyok, stb. Tudom én szoktattam ahhoz hogy nagyon sokat foglalkozok vele, ezen nem is akarok változtatni. Azt nem értem, hogy miért sír hason, ha ő szeretne átfordulni.


Igen tudom, elfárad és nem tud vissza fordulni, de akkor miért nem teszi le a fejét és megpihen? Le szokta rakni egyébként csak nem sokáig és kezdődik előlröl.


Nem tudom már mit csináljak, rohadt nehéz így vele minden nap egyedül...


Szerintetek segítségünkre lehetne a babaúszás?



2023. aug. 20. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Azért csinálja, mert még nem tud magától visszafordulni. Ez minden babánál ilyen. Én is sokat foglalkozom a picimmel, mellette a nagyobbal is és bizony ez van. Ha mozgásfejlődik azért, ha fogzik azért, ha növekedési ugrás van azért, ha szeparációs szorongás akkor azért... úgyhogy mindig lesz valami ami miatt szüksége van rád :) Házimunkában segítsen apa is.
2023. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

"Egész nap szinte emiatt nyugtatgatom és vele kell lennem, ott ülni felette.. szerintem ez nem normális."

De, az. Normális.

Basszus, még csak 4 hónapos, mit gondoltál?!

2023. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Nekem ugyanezt csinálta a hasrafordulással anno a kisfiam. (Már 4,5 éves) hidd el normális. Ő ilyen. Van baba aki órakat csendben elvan, de lehet hogy ő nem lesz ilyen. Aztan az is lehet hogy csak most van valami fejlődési ugrása ami ezt okozza. Türelem :) én 2,5 éves korában éreztem először hogy na végre könnyebb 😃 addig mindig volt valami, és oersze utána is.
2023. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amig nem kezdodott el rohamosan a mozgasfejlodes, a forgassal, addig aldott nyugodt baba volt.. sosem sirt nekem.. azert gondoltam hogy gond van. :(
2023. aug. 20. 09:29
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Nincs gond. Olvasgass utána azoknak amiket az első kommentben leírtam. Érteni fogod. :) A picim 9 hónapos, most mindig mászik, felkapaszkodik. Egész nap ezt csinálná. A héten észleltem hogy változik a napközbeni alvásigénye is, eközben jön a 3.foga. Maximum 10-15 percre tudom lerakni a járókába. Hirtelen kezdett kúszni-mászni-felállni, kb 2 hét leforgása alatt, így tudom hogy óriásit mozgásfejlődött a fogzás mellett, ettől nyűgösebb :) Ő most azon mérgelődik, hogy már szaladna a nagy után.

A nagyobb fiamnál is mindig láttam mikor mi van, vele is sokat foglalkoztam/ok.

2023. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Én megvártam, hogy magától hasra forduljon, nem tettem soha hasra, így mire ez megtörtént kb hathónapos korában, rögtön visszafordulni is tudott, és soha nem volt ilyen problémánk. Ezért nem kell siettetni a mozgásfejlődést (többek között).
2023. aug. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Hat az enyem 7 honapos, mostanaban kezd jobb lenni. De, ez normalis. Ugyhogy meg boven el kell viselned.
2023. aug. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Normális. Ugyanez lesz, mikor feláll, de leülni még nem tud.
2023. aug. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha 10 percig elvan, akkor 9 perced van mégis!


Egyébként a java még csak eztán jön. És igen, normális.

2023. aug. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Normális. Nálunk is a mozgásfejlődéssel kezdődött ez,plusz a fogzás. A java ezután jön. Házimunkát részletekbe csináltam illetve a férjemmel együtt.
2023. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!