Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik a 3.5hónapos...

Miért nem eszik a 3.5hónapos babám?

Figyelt kérdés

2hete alig eszik a szokásoshoz képest. Napi 4-5x evett 160-180mili tápszert. 2hete úgy 60-120között eszik napi 5x,szóval jóval kevesebb.

Orvosokkal sokra nem mentem,jártatok így?

Evés elutasítás,állítólag érik az idegrendszer és ő akarja szabályozni...

De eléggé el vagyunk keseredve most emiatt,nem szeretnénk ha fogyna stb.

Kedve jó,baromi mozgékony, 6kg.


2023. aug. 24. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Melegen adod neki? Kisfiam mikor baba volt, nyáron nem fogadta el melegen a tápszert. Próbáld meg szobahőmérsékleten, hátha nálatok is ez a baj.
2023. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most van túl egy növekedési ugráson és inkább elkezdett többször kevesebbet enni, előtte meg jó nagy mennyiséget tolt be.

Fiam 10 hónapos és 3 hónapos kora óta tápszeres- ebben az életkorában sem eszik meg kb soha 150 ml-nél többet egyszerre, van, hogy 60-120 ml is elég neki egyszerre. Szép nagy baba, súlyával semmi gond, hozzátáplálni nehézkesen megy, mert alig akar enni szóval hajam tépem.

Lehet a te babád is kisebb étkű?

2023. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Melegen már nem itta így szobahőmérsékleten eszi v hidegebben picit.


2-es. A te babád hány milit eszik egy nap?

Mert ő eddig betolta a 800at és nem volt gond. 2hete folyton a szájában van( doki szerint nem fog,életkori..), azóta 30mili és kilöki...aztán vagy eszik még vagy 60-80nál leáll,pisil nyilván de így kevesebbet.

Azért egy 62cm 6kg babának ennie kellene és az 500mili kevés.

4óránként eszik de van hogy akkor is jó esetben 100at most..

Őszintén mivel ráparáztunk etettük ahogy tudtuk felváktva stb mindenhogy.

Bevittem a Heim Palba...megnézték hogy eszik és ennyi. Ott bezzeg 2x betolta a 180milit...én ezt nem értem.

2023. aug. 24. 18:19
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem most meg vagy ijedve, de nincs semmi baj, szokták mondani hogy teli asztal mellett még egy gyerek se halt éhen. Lehet a torkafáj picit, vagy a fogai mozognak. Nálunk volt hogy napokig alig akart enni, ennyit se, csak sírt és kiköpte a cumisüveget. Minden rendben lett azóta rendeződnek ezek a dolgok heteken belül
2023. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ohh az enyem 8 honapos es idoszakosan fenyevo. Bar most jutott el egyaltalan a 180 ml-ig, 3 honaposan meg 90 ml-t evett. En is halalra stresszeltem magam miatta, de aztan egy ido utan ismet elkezd enni. Engedd el, nem fog ehen halni. Kinald surubben esetleg.
2023. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ott pont azt kérték ne etessem sűrűbben mert nem kéri. Kiköpi,kifolyatja a száján.

De ma pl 400milinél járunk és 1x fog enni mert ő éjjel már alszik,azért is aggódunk ne száradjon ki.

2hét múlva hozzátáplálás..nem tudom hogy fog enni.

2023. aug. 24. 19:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4 honapos baba nagyon ritkan all keszen a hozzataplalasra, szoval ha sehogy nem eszik, az tok normalis.
2023. aug. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A tápszeres babákat 4hósan kezdik hozzátáplálni,ő a 3.gyerekem de egyik se volt ilyen fényevő😅
2023. aug. 24. 20:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges elkezdeni a hozzataplalast ennyire koran.
2023. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nyilvan a szulo dontese, de a tapszeres babaknal se kell elkezdeni 4 honaposan feltetlenul.
2023. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!