Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyit foglalkozik a 4...

Ki mennyit foglalkozik a 4 hónapos babával amikor ébren van? Milyen foglalkozásaitok vannak?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy hagyjátok nézelődni akár egy órát is?
2023. szept. 5. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetenként tanítom neki a betűket, a szorzás már elég jól megy, de van amikor sakkozunk..


Szóval egy 4 hónapos babáról beszélünk, a "foglalkozások" ekkora babával kb arról szól,hogy az ember ad neki játékot,nézegeti milyen ügyesen forog, mit vesz a szájába, meg lehet kicsit tornáztatni is és kb ennyi, hagyni kell hogy nézelődjön felfedezzen az fejleszt a legjobban...

2023. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Amikor a kisfiam 4 hónapos volt, most 7 hónapos.

Akkor már kb 2 hónapos kora ota megvolt az a "rutin", hogy a reggeli cicizés után leraktam a földre és hagytam, had bambuljon. Én közben vasaltam, teregettem, pakoltam, porszívóztam, beszéltem hozzá, énekeltem.

Volt, hogy leraktam a hálószoba és a fürdőszoba ajtó közé és ott volt amíg én hajat mostam, áztam a kádban.


De sokszor volt ölben, zenére táncoltam vele, kimentem vele az erkélyre és nézegettük a tájat, beszéltem hozzá, mondókáztam neki, mozgásos mondókákkal "tornátattam".

2023. szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Ha elvan egyedul, nezelodik, matat egy jatekkal, akkor en nem piszkalom.


4,5 honapos a kisfiam, amig nem fordult hasra, addig volt olyan, hogy siman kibirta a jatszoszonyegen, amig en kajat csinalok, takaritok, addig nezelodott, jatekot fogdosott stb.

Ez kb olyan 1-1,5 orat jelentett.


Most mar hasra fordul, de vissza nem tud, igy kb 5 percenkent ugrok es forditom vissza, mert keservesen sir.


Megforditom, de aztan azonnal fordul is vissza hasra es kezdodik elorol. Ez megy reggeltol estig jelenleg 🤣


De amugy szoktam neki mondokazni, enekelni, rovid meset olvasni, ha vevo ra. Van, amikor abszolut nem erdekli, mert a forgas es valami jatek izgalmasabb, akkor nem eroltetem.

Illetve vannak nalunk olyan napok is, amikor alig lehet letenni, inkabb kezben lenne.

Hat akkor kezben van meg hordozoban rajtam.

2023. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Én ha elvan magában, hagyom, de az nem egy óra, hanem max 10-15 perc.
2023. szept. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Folytatás: játékokkal játszom vele, gagyogok neki, beszélek neki, sokat hülyéskedünk, sokat sétálunk (erdőben is babakocsival 😄), zenét hallgatunk, tornáztatom.
2023. szept. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!