Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fél a kislányom az...

Miért fél a kislányom az egyik ismerősünktől?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom és nem vettem észre, hogy különösebben félne az idegenektől, ugyanakkor az egyik nagyon jó barátunktól nagyon kiborul. Nem volt vele kapcsolatban soha kellemetlen élménye, igazából szegény a közelébe sem mer menni nagyon, mert minden alkalommal már akkor sírva fakad a kicsi, amikor belép az ajtón.

Tudom, hogy kisbaba és nem kell ebből nagy ügyet csinálni, de nagyon kellemetlen, mert tényleg nagyon szeretjük ezt a barátunkat és szinte beszélgetni sem tudunk, mert a lányom csak Őt nézi és közben egyre jobban belelovallja magát az ordításba.

Másnak is van ilyen tapasztalata? Mit gondoltok mit lehet csinálni?


2010. okt. 16. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
tegyen fel egy sapkát ha megváltozik az arc karaktere hátha nem fog tőle félni.
2010. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ui: vagy zavarhatja a dezodor, parfüm illata....
2010. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Állítólag az ilyen kicsik látják az aurát meg angyalkákat... Lehet, hogy a barátotoknak rossz a kisugárzása. Nálunk dettó ugyanígy volt anno, a kisfiamat egy csaj mindig kiborította, ki is derült róla, hogy nem éppen egyenes ember és vélhetőleg a háta közepére kívánta a gyerekeket...

Most a 10 hetes kisfiam is mindig egy irányba néz és nagyokat vigyorog :) Tuti többet látnak mint mi... :)

2010. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sapkát?:) EZ aranyos, majd rábeszéljük:)

Az az érdekes, hogy ezt a fiút a baráti körben mindegyik baba imádja és Ő is nagyon szereti a kicsiket. Amikor több gyerekkel megyünk el együtt valahová mindegyik gyerek kivétel nélkül vele akar játszani, az Ő ölében akar ülni. Kisebb korában az én lányom is nagy kerek szemekkel nézte, mosolygott rá. Aztán egyszercsak minden átmenet nélkül egy alkalommal sírni kezdett, amikor meglátta és ez azóta sem változott.

2010. okt. 16. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van,de érdekesség képpen mondom,a férjemnek van egy barátja,akinek ha már a nevét kimondjuk,18hónapos kislányom bujik hozzám,szorongat.És érdekes,mert elötte nagyon szerette,jókat eljátszottak,de egy ideje ha meglátja fél tőle.
2010. okt. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem még nincs babám, de az olvasottak alapján, ha x ideig elfogadta, és hirtelen már nem akkor ott kellett történjen valami. akármi, ami a babádnak nem tetszik. lehet egyszer csak úgy nézett rá ami neki nem tetszett, vagy valami olyat látott ami miatt ilyen reakciókat vált ki belőle...
2010. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úúúúú...én is így jártam anno a kislányommal...pár hónapos volt (olyan 7-8 körül), amikor ha meglátta a sógornőmet, először teljesen transzba esett úgy nézte, majd egyre nagyobb hüppögésekkel elkezdett bömbölni..de úgy, hogy azt hitte az ember, hogy tényleg komoly a baj. És szegény sógornőm tényleg nem tett semmit az égadta világon, csak kedvesen mosolygott rá (ráadásul akkoriban pont babát várt, nagyon vonzódott volna a kislányomhoz, össze-vissza vásárolt neki mindent). Mi ezt végül úgy oldottuk meg, hogy szóltunk a lánynak, hogy ne foglalkozzon látványosan a gyerkőccel, csak kedvesen beszélgessen velünk, mintha ő ott se lenne. Pár nap után a kislányom teljesen megnyugodott és már ő provokálta volna, hogy figyeljen rá...:) Utána az első szava is az ő neve volt..:))) Meg az unokatesóját is, aki a pocakban volt, imádja!!!
2010. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem is valami miatt megijedt a babád,lehet egyszer kicsit hangosabban szólt hozzá.Mi apukámmal jártunk így,egyszer az ölében volt a kislányom,mikor valami miatt rám kiáltott apu,erre a baba elkezdett sirni nagyon.Utána hetekig csak meglátta szegény papát,és már orditott,félt tőle.Most már nagy haverok,de ezt úgy érte el,hogy én kórházba kerültem egy mütét miatt,és nagyon sokat papa vitte a babakocsival sétálni.Valahogy ki kell engesztelni a kislányodat.
2010. okt. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!