Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség a nagyszülőktől,...

Segítség a nagyszülőktől, vagy külsős segítő felfogadása?

Figyelt kérdés

4 hetes a kisbabánk, és hát eléggé belecsöppentünk a mélyvízbe... :D


Nyilván tudtuk, hogy változni fog az életünk, de azt érzem, hogy kimerültem teljesen, hetven fele van a fejem, bármibe kezdek, befejezni nem tudom.

3 hétig a férjem nonstop itthon volt velünk, úgy még valamennyire jó volt. De a múlt hét az totál káoszra sikerült.

Péntek-szombat nem volt itthon, mert konferencia miatt elutazott, anyukám jött át itt aludni, segíteni a baba körül, nekem társaságnak.


Nagyon jól jött, azt kell mondanom.

És mikor meséltem a férjemnek, hogy mennyire jó volt, hogy itt volt "állandóra" anyu, ő javasolta, hogy miért nem veszünk fel valakit, aki segít a pici körül, megcsinálja a kisebb házimunkákat is stb. Kb. mint külföldön az au pair, olyasmire gondoltunk először.

De közben ott van az is, hogy régen én akkor is olyan kellemetlenül éreztem magam, ha úgy voltam itthon, hogy a takarítónőnk jött (mióta full time-ban itthon vagyok, nem jár, csak havi egy nagytakarításra)...


Mármint ő takarított körülöttem, én meg olvastam, tanultam épp és fura volt az egész nekem. Félek, hogy most is ez lenne, hogy ő elvan a babával, én meg elvonulok pihenni, vagy home spa-t csinálok a fürdőben és mégsem tudom elengedni magam.


Ezért jutott eszembe anyukám. Hogy amíg bele nem rázódunk a szülőségbe, odaköltözhetnénk. A picinek van ott is szobája, az én régi szobám mellett. Az külön emeleten van, van saját nappali rész, hozzátartozó fürdőszoba, nem zavarnánk senkit. Mikor anyukámnak ma felvetettem, nagyon lelkes lett az ötlettől.

Én szívesen mennék, megnyugtatna a helyzet, de nyilván ez nagyon átmeneti megoldás, nem tervezünk ott lenni éveken át. És félek, hogy mi van, ha ez sem fog segíteni rajtam, mi lesz, ha ott sem jövök bele a dolgokba még jobban?!


Szóval a kérdésem, hogy a helyemben ti melyik megoldást választanátok?

Pár hét, hónap anyukáméknál, vagy állandó segítség itthonra?



2023. szept. 19. 12:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
99%
Mit tennék? Felfognám hogy anya lettem és a home spa lenne 4 hét után az utolsó gondolatom. Adj magatoknak időt, az első 6-8 hét nagyon nehéz, de bele fogtok jönni. Viszont ha mindig valaki másra fogsz támaszkodni, soha nem szoksz bele. Tessék leválni anyukáról. Kérd meg esetleg hogy napközben legyen ott pár napot, de neked kell felnőnöd az anyasághoz.
2023. szept. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:

Ezen vagyok, csak könnyebb lenne, ha nem egyedül kéne tennem.

Ezért jutott eszünkbe, hogy akkor valahogy változtassunk a mostani helyzeten, mivel ez nem túl jó így.


Kérlek, ne akadjatok fenn a példákon, nem a home spa-n van a hangsúly egyáltalán.

2023. szept. 19. 13:08
 3/66 anonim ***** válasza:
99%

Egyet értek az 1-es válaszolóval.

Mikor nekem a kisfiam megszületett, életemben akkor fogtam először babát a kezembe. De eszembe nem jutott volna, hogy odaköltözzön anyukám vagy mi hozzájuk. Átjött persze segíteni a fürdetésnél az 1.este+finom ebéddel várt minket amikor a kórházból hazamentünk, és átjött akkor is pár órára mikor a mellem begyulladt és nem tudtam mihez kezdjek. De odaköltözni hónapokra? Minek? Akkor tényleg sosem jössz bele a dolgokba egyedül.

2023. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Mert az állandó éjszakázásoktól hulla vagyok én is, a férjem is, nappal sem tudok, tudunk pihenni.

Teljesen úgy érzem magam, mintha az akksik lemerültek volna bennem és ez így nem jó.

2023. szept. 19. 13:12
 5/66 anonim ***** válasza:
79%
Akkor költözz anyuhoz. Csak akkor ne amiatt sírj pár hét múlva, hogy anyád rátok telepedett.
2023. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:

Anyukám nem az a típus, akire bárkire is telepedne.

Nagyon közeli és szoros a kapcsolatunk, sosem volt zűrös, veszekedős viszony közöttünk, nekem már kamaszként is az egyik legjobb barátnőm volt, akivel bármiről beszélhettem, bármivel fordulhattam hozzá.

2023. szept. 19. 13:17
 7/66 anonim ***** válasza:
98%
Hát üdv a való világban!ez még hónapokig,évekig fog tartani. Ha ennyire nem megy akkor fogadj fel valakit de egyébként nők milliói oldják meg az életüket 1,2,3.... gyerekkel háztartással.
2023. szept. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyesek, az biztos! :D
2023. szept. 19. 13:22
 9/66 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy ha anyádhoz mesz, egyszer annak vége kell legyen. Az mikor lesz? Ahogy egyre nő a baba, egyre többet lesz ébren, össze-vissza alszik, egyre többet kell vele foglalkozni stb. Mikor lesz az a pont, hogy jó, most már nem kell segítség? Mert az ilyenekbe jól bele lehet kényelmesedni, és annál nehezebb elengedni, visszaköltözni.

Szóval én a fizetett segítség mellett szavazok.

2023. szept. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
100%
Az a terv, hogy a férjed is odaköltözik, vag csak te a babával? (Nem tudom eldönteni, melyik megoldás lenne betegebb.)
2023. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!