Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kék szemszínű embernek...

Két kék szemszínű embernek barna szemű gyerek lehetséges?

Figyelt kérdés
Anya és apa is kék szemű, a nagyobbik gyerek szintén, a kicsi meg barna. A testvérek a szemszín ellenére teljesen hasonlítanak egymásra, plusz a kicsi az apai nagymama kiköpött mása. A vércsoportja is ugyanaz, mint az apáé. Az apai nagymama és az anyai nagyapa szemszíne barna amúgy. Sok bántó megjegyzést kaptak egyébként. (Én az apa nővére vagyok)
2023. szept. 20. 13:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Családi példa levezetése: anyai nagyszülők szeme kék (igazi), és barna. Ebből lett anyám, szintén kék szemmel. Apám szeme, ami seszínnek hívunk, se nem szürke, se nem barna, se nem zöld, azt hiszem ott is barna-kék párosításból lett.

Az én szemem ebből lett zöld. Nem a seszínű, hanem igazi. Viszont igazán teli fényben látszik, vagy ha sírtam. Életem során neveztek már kék szeműnek, és szürke szeműnek is. Tehát, én most kéknek számítok, és ha kék szemű lenne a párom, csak kék jöhet ki? Vagy ez bőven kevertnek számít, és ne legyek meglepve ha barna (vagy abba játszó).

Nem kötözködni akarok, csak mivel a való életben nem csak kétféle szemszín létezik, ezért gondolom hogy némileg árnyaltabb a kép.

2023. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 gungasam ***** válasza:
0%
Kizárt! Két kékszeműnek sötétkék szemű gyereke kellett volna szülessen. Ugye? Kék +kék=nagyon kék. Ha nem így történt ott valaki nagyot hibázott!
jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%

Mint ahogy 2 fehér magyarnak sem lesz fekete bőrű gyereke, így 2 kék szeműnek sem lehet barna

Fogjatok már fel

jan. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 xp ali ***** válasza:
Igen. Ha a postás vagy a "család barátja" barna szemű, ha érted mire gondolok. A szemszínnél ez egyértelmű, mint ahogy pl a vércsoportnál is, bizonyos esetekben (2 nullásnak csak nullás gyereke lehet, két AB-snek nem lehet 0-s gyereke, 2 B-snek csak 0-s vagy B-s gyereke lehet, stb.)
márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 xp ali ***** válasza:
Ja esetleg ha tényleg az apai nagymama kiköpött mása, akkor még az apa családján belül keresném a barna szemű tettest. :) Örülök, hogy lepontozzátok, aki szerint kizárt, de sajnos a biológiát (genetikát) hiába pontozzátok le, az akkor is úgy van.
márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xp ali ***** válasza:
Még 1 eshetőség: elcserélték a gyereket a kórházban. Több lehetőség nincs. Ha kétségeitek vannak, lehet kérni apasági vizsgálatot.
márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!