Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ciki lenne ezt a nevet adni...

Ciki lenne ezt a nevet adni így a kislányunknak?

Figyelt kérdés

Pár napja írtam ki kérdést név ötletekkel kapcsolatban. Sokat írtak, de egyik sem tetszett. Kb végignéztem az összes anyakönyvvezető nevet, de semmi.

Az egyetlen , ami igazán tetszik és el tudok a babanknak képzelni, az a Dóra név. Viszont a 2 éves kislányunk Nóra és a 2 név nagyon egyforma, nem akarom, hogy emiatt valahogy hátrány érje őket. Az, hogy minket esetleg otlettelennek tartanak, nem érdekel. Mondjuk Dorkának hívnánk, így nem lenne a hangzasuk ugyanaz. A Dorottya sajnos nem tetszik.

Márciusra vagyok csak kiírva, van még idő, de egyfolytában ezen agyalok.

Ti adnatok így a Dóra nevét, mi a véleményetek?



2023. okt. 1. 21:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

Én nem adnám ezt a nevet, mindenki folyamatosan összekeverné, melyik név melyik gyerekhez tartozik.

Szerintem nézd végig még egyszer a neveket (az apukának sincs ötlete?), próbáld a vezetéknévvel együtt hangosan kimondani, az esetleges beceneveket is ízlelgesd, biztos lesz más név is, ami megtetszik. Márciusig még sok idö van, sokszor hirtelen elöbukkan egy név, amire elötte nem is gondoltál soha, akkor meg érzed, hogy EZ AZ, ami a baba neve lesz.

2023. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem adnám, ha a tesója Nóra lenne.

Talán úgy hogy alapból Dorka lenne vagy Dorina és Dorkának becéznénk.

2023. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem adod akkor a Dorka nevet, ha úgyis úgy akarnád nevezni? Ez is anyakönyvezhetö, és sokkal kevésbé cseng össze a Nóra névvel.
2023. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
A dorka is anyakönyvezhető.
2023. okt. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám még ha dorkának neveznéd te más dórinak hívná ami szinte Nóri

Nagyon kellemetlen lenne nekik

2023. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgyis Dorkának hívnátok, miért nem az lesz a neve?
2023. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%

Van, ahol Nóra, Dóra, Zóra a lányok neve. Nekem tetszik így...


Engem eleve nem érdekelne más véleménye...


(Tudom, tudom, jöhet a lepontozás...)

2023. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Dorka anyakönyvezheto.
2023. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi mindenki, de egy 30 vagy 45 éves Dorka teljesen komolytalan....


Szerintem nyugodtan adjátok. Biztosan nem egy ikerpárt is hívnak így, Dóra és Nóra. A D és az N hangzásban jól elkülönült egymástól, szerintem senki nem fogja keverni (ha pl Nóra és Móra lenne a nevük, na akkor senki se tudna, melyiket hivod a játszótéren, de a Dóra és Nóra szerintem eléggé elkülönül).

Van ismerősöm, akinek a felnőtt lányai Hana, Dana es Jana (külföld, nem ikrek).

2023. okt. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%

Teodóra, Dorina esetleg?

De amúgy teljesen jó a Dóra is. Ez legyen a legnagyobb bajuk az életben, hogy hasonlít a nevük. Mind a kettõ szép, komoly, elegáns név.

2023. okt. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!