Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik babájánál kimaradt a...

Akik babájánál kimaradt a mászás 10 hónapos kor körül és kúszásból azonnal álltak,totyogtak később megtanult a kicsi mászni? Volt valami fejlődési rendellenesség miatta?

Figyelt kérdés
2023. okt. 17. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Éppen ma beszéltem egyik munkatársnőmmel erről, hogy a fia nem mászott, és most emiatt idegrendszeri éretlenség áll fent nála, pár dologban eléggé elmarad a kortársaitól. NEM BIZTOS, hogy csak ez lehetett a probléma, de én biztos addig ütném a vasat, amíg meleg..


Én lányom is sokáig kúszott, nem akart mászni. Mi elvittük dévényeshez ezen ne múljon alapon. Végül sokat mászott is. 3,5 éves, jelenleg semmi elmaradása nincs a többi gyerekhez képest, inkább előrébb tart.

2023. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az én fiam úgy kuszott,mint egy meglőtt katona, csak a jobb karjával húzta magát, térdre nem is állt, fe felhúzta magát a bútorok mellet.gyorsan elvittem Dévényeshez, 3 alkalom után már jól kúszott és mászni is megtanult, mielőtt elindult volna.
2023. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2023. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk teljesen kimaradt a mászás, nem volt semmi gond utána.


Nálunk is idegrendszeri éretlenség van. DE! Ez az oka a mászás kihagyásának, nem a tünete!

2023. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár méter másszott csak összesen, 7,5 éves enyhén diszlexia gyanús
2023. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnál kimaradt.

Már oviban jelentkezett a probléma. Nem beszélt jól. Logopedushoz járt. Keverte a betűket, sokat nem is mondott. A logopédus nem tudott vele mit kezdeni, pontosabban nem javult. Ő ajánlott egy gyógytornászt. Ez a tornász mondta, hogy szinte 100%, hogy a mászás hiányának az oka. Tornán rengeteget kellett mászni, kúszni, hintáznia. Kb pár alkalom után látszott a beszédén a javulás, 1 év alatt normálisan beszélt, nem kellett logopédus sem.


2023. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem kúszott, nem mászott. Felült, felállt elindult....

Most 16 éves. A szövegértés kicsit nehezebben megy neki.

5-dikig kitűnő volt. Most gimnáziumba jár.

2023. okt. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabalytalan kuszas utan felallt es kapaszkodva lepegetett. Jelenleg 9 honapos, deveny torna es TSMT hatasara szabalyosan kuszik es negykezlabra all. Remelhetoleg elkezd meg maszni is.
2023. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!