Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnél (4 napos) kevés...

Újszülöttnél (4 napos) kevés pisi és kaki?

Figyelt kérdés
Pénteken született a kisfiam, szombaton kikakálta a mekóniumot, azóta viszont egyetlen egyszer volt egy picit kakis a pelus. Egyelőre nem indult be a tejem, csak előtejem van még, de szinte 1-2 óránként szopizik és nem tűnik éhesnek. Viszont pisilni is csak ritkán szokott, először vasárnap este pisilt, azóta is csak napi kétszer. Szerintetek mi lehet a baj? Bilirubin értéke jó volt még ma reggel is. Azt nem mondták a kórházban hogy tapszert kéne neki adni (külföldön élek). Holnap fog jönni hozzánk a védőnő, azt mondták a kórházban hogy vele beszéljem majd meg a továbbiakat. De gondoltam hatha itt is tud vki vki okosat mondani :)
2023. okt. 24. 14:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Méred a súlyát? Mennyivel született és mennyi most? Nagyon kevés ez a pisi mennyiség. Mennyit alszik?
2023. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Védőnő csak Magyarországon van, már bocsi...
2023. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Az alvásával szerintem nincs gond, inkább többet alszik mint keveset. 3800 grammal született és 3600 volt ma reggel, meg tegnap is.


Tudom, hogy nem védőnő, itt szülésznőnek hívják, csak gondoltam ug érthetőbb:) ő fog jönni most minden nap látogatni.

2023. okt. 24. 14:30
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem jut elég tejhez, lehet valami emésztőrendszeri problèma.

Ennyi idősen többet kène pisilnie, kakilnija. Kèsőbb lesz az, hogy anyatejes babànàl a ritka szèklet is jò, nem az első hetekben.

A jò nedvszívò pelenkàkban nem mindig làtszik, ha pisil. Èrdemes egy pici vattàt rakni ilyenkor a pelenkàban, ès azon meglàtszik, ha csak picit pisilt.

Mindenkèppen szòlnèk a vèdônőnek, erdemes lenne màr ma felhìvni.

Kutacsa milyen a babànak? Mikor szopik, akkor mennyi ideig ,,dolgozik" aktìvan?

Próbàlnèk fejni, vagy donor tejet adni kiskanàllal. Nem sokat, csak minimàlis mennyiséget.

2023. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
2-es pl Angliàban is van vèdőnő. Ugyanolyan semmirekellők, de vannak.
2023. okt. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Epp az a baj ilyen picinél ha többet alszik, aluszekony. Súlya viszont nem esett sokat egyáltalán, sőt...viszont a kevés pisi, kaki elég aggasztó. Mielőbb felhívnám a szülésznőt.
2023. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 babyboom567 ***** válasza:
79%
Nem tudom hol éltek és mi a szokás, de én a helyedben azonnal mennék sürgősségire!Egy ilyen pici baba rettentő hamar kiszáradhat!!
2023. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Ma jöttünk haza a kórházból, ott nem mondták hogy ez ilyen nagy gáz lenne hogy sürgősségi stb. De felhívom a szülésznőt mindenképpen.
2023. okt. 24. 14:46
 9/28 A kérdező kommentje:

Nem vette még fel, de írtam is neki h mi a helyzet.


De mégis mi lehet a baj?? :((((

2023. okt. 24. 14:49
 10/28 anonim ***** válasza:
Én mondjuk pont ezeket szoktam felhozni,hogy lehet hogy tök jó,ha a tej csak a 5. napon lövell be vagy később,mert itt nagyon nyomatják,de senki se mondja,hogy egy 3800 grammal született babának elég folyadék napokon át a pár csepp előtej majdnem egy hétig is akár. Kevés a bevitele gondolom,nincs egyensúlyba.
2023. okt. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!