Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg vagytok elégedve a kezdő,...

Meg vagytok elégedve a kezdő, gyermektelen védőnővel?

Figyelt kérdés

Már akinek az van.Tud mondni jó dolgokat, vagy csak a tanult dolgokat mondja?

Nekem például az nagyon szokatlan, hogy csak akkor szólít a nevemen ha itt van nálunk, a védőben meg csak "anyá"-nak szólít.Tudom, hogy ott úgy szokták a kórházban is így volt,Nekem ez akkor is nagyon személytelen...

Sajnos a szoptatásban sem tudott segíteni, arról is itt hallottam először, hogy van laktációs szakember:(


2010. okt. 19. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
:) Én ilyet fogtam ki :) Szóval: nem sokat tudott mondani, inkább tőlem kért tanácsokat, azokat adja át másoknak... nekem 4 gyerekem van, neki egy se...
2010. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen.
2010. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem gyerekes védönö is hordhat össze hülyeséget, nekem is gyerektelen védönöm volt, de én jo könyvböl tanultam a csecsemö gondozását, igy nem zavart mit beszél a védönöm, meg az ember ugyis rájön dolgokra. Ugyhogy szerintem mindegy, akkora szerepet nem játszik.
2010. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kezdő, de se családja, se gyereke.

Semmi hasznosat nem mond, csak amit tanult...

Még jó, hogy van internet és utána tudok nézni sokmindennek...

Amúgy emberileg nincs vele gondom.

2010. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

nálunk pont mostanában vettek fel egy ilyet a másik védőnő mellé.

nincs családja, nagyon fiatal, de nagyon dicsérik.

most végezte el a sulit, így az onnan hozott elméleti dolgokkal van tisztában, de azzal állítólag nagyon.

azt mondják többet és értelmesebbet mond mint a másik 50-es védőnő, akinek 3 gyereke van....

bár a szoptatási problémákkal nem tudom mit tud kezdeni egy könyvből, mert az én problémámat csak én oldottam meg, hiába hívtam fel lll-es tanácsadót.

és babamasszázst is csinál, meg programokat szervez baba-mama klubba.

2010. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem egészen ehhez szólnék hozzá,csak annyit írnék,hogy pedagógus vagyok,és azóta ismernek el teljes értékű szakemberként,amióta gyerekeim vannak.
2010. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.Igazából nincs gondom a védőnővel aki kijár hozzánk,mert amiket kérdezek arra igyekszik mindig válaszolni. Gyakorlatilag ugyanazokat mondja amiket itt a neten különböző babás oldalakon olvasok.Tehát nem beszél hülyeségeket,csak van akitől olyat olvasok, hogy ilyen meg olyan szuper a védőnője,de a nagy többség elég rossz véleménnyel van róluk.

Első gyermekemmel vagyok itthon úgyhogy nincs tapasztalaton, hogy milyennek kell lennie egy védőnőnek.Ezért is voltam kíváncsi, hogy a kezdő védőnőkkel mi a helyzet ki hogy áll velük.Még egyszer köszi és mindenkinek jó babázást!

2010. okt. 19. 20:05
 8/10 anonim ***** válasza:

22 hós a lányom, én 39 hetes kismama, az 5. védőnőt "használjuk" ez idő alatt.

1. nyugdíj előtt álló nénike: sok elavult dologgal, mást sem tudott, csak paráztatni, mindig mindennel volt valami baja, ha hízott az a baj, ha nem hízott az a baj, ha megette a répát az a baj, ha nem, akkor az....

2. tapasztalt, de gyerektelen: mondott sok okosat, de sajnos sok olyat is, amiről látszott rajta, hogy nincs gyereke, pl ha nem eszi a lányom a főzeléket, akkor tömjem meg, különben nem fog hízni

3. tapasztalt, 2 gyerekes: őt utáltam a legjobban, mert nem láttam semmi szaktudást, csak flegmaságot

4. kevésbé tapasztalt, gyerektelen: ő volt a kedvencem, nagyon aranyos, nagyon kedves, hiába nem volt sok tapasztalata, mármint még csak 1-2 éve védőnő, mégis olyan sok okosat mondott mindig

5. most jött a főiskoláról, nincs gyereke, nem is tud semmit, azzal kezdte, hogy én többet tudok a gyerekekről, mint ő: de már nem érdekel, mivel a 22 hónap alatt megtapasztaltam pár dolgot a lányomnál, mire megszületik a kishúga (gondolom pár napon belül), addigra már nem lesz szükségem jótanácsra, ha meg igen, legfeljebb felhívom a 4. számú védőnőt...

2010. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
21.28 Ön pedig miss tökéletes, ha nem tévedek.
2010. okt. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21,28 vagyok, természetesen én vagyok a tökéletes anya, jól gondolod, "kedves" előző.
2010. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!