Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok ki egész nap...

Hogy bírtátok ki egész nap síró, nyűglődő, ordító gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, egyszerűen nem bírom tovább...


Most 8 hónapos, születése óta ez megy, konkrétan szinte folyamatosan sír, ha nincs kézben, csak egy kevés időt van el egyedül. De szó szerint állandóan, nem tudok megenni egy tál ételt ebédre, elmenni wécére, nem tudok csinálni szinte semmit, mert ha leteszem, azonnal ordít, de sokszor úgy, mint akit ölnek.


Teljesen tropára mentek az ideigeim, és megnehezíti a dolgot, hogy ő már a második gyerekem, a nagyobbik sosem volt ilyen, persze neki is voltak ragaszkodóbb napjai, időszakai, de nem 8gy, hogy szószerint egész nap le sem lehet tenni :(


Azt hittem, ha elkezd mászni, ülni, jobb lesz, mrt lefoglalja magát, de nem, ha leteszem és leülök játszani a naggyal, sírva zokogva vonszolja oda magát.


Teljesen kifordultam magamból, ma már sírva ordítottam vele, miközben ráztam, hogy kuss, kuss, kuss, esküszöm, magamra sem ismerek, de folyamatosan a gyomorideg és a sírás fojtogat már. A férjem szintén kívan, hogy minden délután és hétvégén ez a műsor. A házimunkával nem haladok, mert így semmit nem lehet csinálni, hogy közben egy órát ordít a lábamba csimpaszkodva. A testvére is haragszik rá, hogy sosem tudok csak vele lenni :/


Mit tehetnék, hogy kezeljem ezt a dolgot? Voltunk kivizsgáláson, refluxot is néztünk, semmi baja, ő ilyen. Kézben boldog, nevet, szuper minden. Szeretem, de azt érzem, m4gis kezd ez már az anya-gyerek kapcsolat rovására menni :/



dec. 5. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
3%
Ha rád van szüksége és melletted érzi biztonságban magát, akkor a legtöbb amit tehetsz, hogy megadod ezt neki. Mi fontosabb a gyerekednel? Ha egy hétig ott lennél mindig neki, nem rettegne attól, hogy nem vele vagy. Olyan nagy retek nem lehet, hogy ne bírjon ki pár napot vagy csinálja meg a férjed. Rendelj kaját vagy főzzön most ő. Te azért vagy most otthon hogy a gyereked szükségleteit kielegitsd.
dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a szitu.

Első álomgyerek, második 0-24ben síró.


Most 2 és 4.5 évesek. Nálunk egyre rosszabb csak.


A kicsi elment bölcsibe, én dolgozni. Vártam, hogy jobb lesz, itt mindenki azt mondta.

Nagy szart 😅

Most intenzívebben, egy délutánba tömötítve kapom meg amit eddig 1 nap alatt kaptam.


A naggyal max akkor tudok foglalkozni, ha a kicsit elviszi valaki. Lehetetlen tőle. Iszonyú féltékeny a nagyra.



Tanácsot,tippet nem tudok, caak együttérzést.



Ja és a hordozás is kb halottnak a csók volt nálunk. 3 féle hordozót próbáltunk, egyikbe jobban ordított mint a másikba.

dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rá büszke de volt, hogy fülhallgató, zene, jó hangosan (hogy ne halljam az ordítást) azt énekeltem, hátha legalább ez segít valamit a helyzeten. Bár szerencsésebb voltam, hogy 8 hónaposan kezdett kúszni és ő lenyugodott onnantól, de addig én se tudtam a mosdóba se elmenni a babától. Ezt tényleg csak az tudja megérteni, aki átélte vagy átéli. Na de engem a zene gyorsan megnyugtat, inkább sírjon pár percet, minthogy tényleg kiboruljak. Miután elaludt este is sokszor zenét hallgattam, segített levezetni a napot. Nappal aludni is baromi keveset aludt, valami 2x 20 percet pont mászás kezdése körül.


Ő már 6 éves és amúgy nehéz elképzelni most róla, hogy babaként ilyen volt. De azok a hónapok emlékeit az az 5-5,5 év se szépíti meg...

dec. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első gyerek ilyen. Mostmár azért jobb a helyzet (1,5 éves) és nagyon szeretnénk tesót, de konkrétan RETTEGEK, hogy mi lesz, ha ő is ilyen lesz.

Őszintén szólva csak úgy tudtam túlélni, hogy 1-2 hetente a férjem kezébe adtam a gyereket amikor hazaért, én kisétáltam az ajtón és altatásra jöttem haza. Ez 4 hónapos korától ment. Közben meg volt hogy arra ért haza, hogy én sírok, a gyerek meg a kezemben sír... Egyszerűen nem tudom. Mentálisan sok ez. Én is volt, hogy ráüvöltöttem, hogy "fogd már be a szádat, csak egy kicsit", de egyrészt azóta is borzasztó bűntudatom van miatta, pedig nem most volt már, másrészt meg rájöttem, hogyha ideges vagyok, az csak olaj a tűzre.

Próbáltam minél többet mellette lenni és mindent hagyni szaladni, ha pedig elmentem, akkor rendesen elmentem, hallgatta a férjem helyettem.

Amióta jár (14 hónapos kora óta), sokat javult a helyzet. Most sem tudok mellette sokmindent megcsinálni, de már tesz-vesz, jobban le lehet kötni, illetve én azt szoktam mondani, hogy akkor kezd nyűgösködni (már ha nincs más egyértelmű oka), amikor lemerült a szeretet tankja. Ilyenkor leülünk, összebújunk, puszilgatom, simogatom, amíg tűri, aztán megy a dolgára. Kicsit töltődik és megy tovább az élet. Rá kell szánni az időt, hogy legyen egy kis nyugi.

Kitartás és idő. Leginkább ezek segítenek.

dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

11: a nagyobb gyerek meg le van szarva, ugye? Neki ne legyen szüksége az anyja figyelmére, mert a kicsi üvölt. Egyenes út, hogy visszafordíthatatlanul megutálja a testvérét.

Én rohadtul pártolom alapból a sírni hagyást, de ha van másik gyerek is, nem lehet mindent alárendelni annak, hogy a kicsi matrica.

dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, enyem is ilyen volt szerintem vagy fel eves koraig. Mostmar 11 honapos, kezd javulni a helyzet, de az eleje eskuszom brutal volt, de most is vannak ilyen napjai, sokat sirok vele en is, es sajnos en is van, hogy rauvoltok mar, este meg kb. alomba sirom magam a buntudattol, hogy hogy lehetek ilyen vele, mikor o az eletem. O is ordit a babakocsiban is. Egyebkent hordozom, ha olyanja van, akkor szinte egesz nap. Rohadtul megterhelo. Nekem o az elso gyerekem, de emiatt valoszinu, hogy nem lesz masik, mert nagyon felek, hogy o is ilyen lesz.
dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Most ez lehet csúnya lesz, de én bedugtam a fülem és hagytam sírni.. másképp kise bírtam volna. Egy idő után abbahagyta amikor látta, hogy nemérdekel. Körültettem játékokkal és elkezdett játszani velük, lefoglalta magát.

Főzni úgy főztem, hogy odahúztam az etetőszéket mellém, beletettem, távolabbra tettem a tabletet és lejátszottam neki meséket. Nekem egyedül ezek váltak be. Egy idő után kezelhetbb lett a helyzet.

dec. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!