Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első babája nagyon...

Akinek az első babája nagyon intelligens, gyors értelmi és mozgas fejlődésű, érdeklődő volt de rossz alvó, nyűgös gyerek ott milyen lett a masodik gyerek?

Figyelt kérdés
Van egy fiam aki így utólag picinek is kegyetlen aktív, keveset alvó, érdeklődő baba volt, most nagyobbnak már látszik hogy nagyon intelligens és minden érdekli tényleg. Ellenében elég nehéz volt vele, mindig is nehézen elalvó, rossz alvó, nagyon aktív, egyedül sosem játszó beszedés okos gyerek. A természetese sosem volt egyszerű. Most várom a masodikat aki lány lesz és mindenki azt mondja na az könnyebb lesz sokkal stb. Én viszont nem tudom már ott tartok hogy bár elején tényleg majd megőrültem a fiamtól annyira odavagyok erte mennyire okos ügyes hogy nem is tudom szeretnék e másmilyent:D Láttam a rokonságba azóta sok kevésbé értelmes nagyon brutal nyugis babát és bár eleinte úgy éreztem mennyivel könnyebb nekik most már ott tartok hogy csak nehogy ilyen babám legyen mert fix megőrülök aggodalomtól ha két hónaposan csak fekszik hatan és nézi az eget.

#Első vs.masodik baba
jan. 1. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért mit csináljon két hónaposan?
jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Nekem két kislányom van, hasonlítanak is meg nem is. Mindkettő eléggé matrica, aktív, le se lehet őket lőni, de a kicsi azért még így is molyolósabb, ő első pillanattól kezdve jobban elvan magának, ha nem is simán fekve nézte az eget, de leraktam a hasára és ott elvolt már pár hetesen is 5-10 perceket simán nézelődve. Ő 1 évesen is többet játszik egyedül, mint a nővére most lassan 4 évesen, akit kb folyton szórakoztatni kell (és kellett 1 évesen is, szóval nem a korosztályi különbségek miatt más a kettő). De a fejlődés üteme, az értelmük, az aktivitásuk az nagyon hasonló, és az érdeklődési köreikben is van bőven átfedés (ami a kicsi szempontjából néha aggasztó, mert azért 1 évesen még nem biztos, hogy szeretném, ha ugyanazokra a magas mászókákra és csúszdákra menne fel, mint a nővére :D ). Hiába "önállóbb" a kicsi, azért az alvásidőket leszámítva mindkettő 100%-on pörög, egyikük sem ül csendesen magának el a sarokban, résen kell lenni, ha nem szeretném, hogy mondjuk lebontsák a karácsonyfát, vagy megpróbáljanak felmászni a kanapé tetejére és onnan ugráljanak le, vagy úgy általában egymásban ne tegyenek kárt.

Mindkettő nehezen alszik el, és bár már a nagyobb éjszaka viszonylag ritkán ébred, és akkor is egészen önjáró már, azért olyan 2 éves koráig elég sokszor ébredt ő is, ahogyan most a kicsinél is még ritka az összefüggő 2-3 órányi alvás.

jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mit csináljon 2 hónaposan? Van olyan baba amelyík csak 3 hónapos korában fordul át hátról hasra. Nem minden baba fejlődik egyformán.Attól hogy nyugodt és nézelődik még minden rendben van vele.Inkább legyen ilyen mint hogy sírjon amint lerakják.
jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Hány éves a szerinted nagyon intelligens gyereked? Hol mérték magasra az iq-ját?

Az biztos, hogy nen tőled örökölte.

2 hónapos gyereknek nem is kell többet tudnia. A korai mozgásfejlődés gyakran jelez előre problémát csak mondom.

jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, te sajnos rém bunkó vagy. XD Aki ismeretlen embert így leszól és ebben a stílusban az csak ostoba lehet. :) köszi az értékes hozzászólást.
jan. 5. 22:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!