Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kisfiam nem nyitott...

5 hónapos kisfiam nem nyitott a hozzátáplálásra mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ezzel nem is lenne gond ha anyatejes lenne,de sajnos csak három hétig tudtam szoptatni és tápszeres.Próbáltam már öt etetni gyümölcs pürével meg amiket ilyenkor ajánlanak,de semmi sem ízlik neki mit tehetnék?

jan. 2. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Semmit, kicsi még, elég neki a tápszer, tévhit, hogy őket korábban kéne hozzátáplálni.
jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
A tápszeres babának se késő a hat hónap. Majd megérik rá, ne erőltetsd :)
jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg amíg nyitott nem lesz rá. Nem kell eröltetni, ha nem akarja. Az ajánlás amúgy is 6 hónapos kor függetlenül attól, hogy anyatejes vagy tápszeres.

Mind két gyerekem tápszeres volt és 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. A nagy egyből rákapott és szépen evett a kicsi viszont teljesen elutasító volt. Két hetente rápróbáltam hátha már elfogadja. Végül 8 hónapos volt mire megérett rá és 1 falatnál többet evett. Most 16 hónapos és megállás nélkül eszik.

Nem kell túlaggódni, haladjatok a babád saját ütemében.

jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
33%

Az érdekli, amikor te eszel? Az én kislányom négy hónapos korom óta kinézi a számból az ételt.


Én amúgy ha épp nem kér pürét, akkor a kezébe adom kis pürével a kanalat, alatta fölötte anyagpelenka van, aztán azzal eljátszik és szokja az ízét.

jan. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém másfél éves koráig 80%-ban tápszeres volt, egyszerűen ha a fejem tetejére álltam sem akart mennyiségeket enni semmiből. Tökéletes volt a súlya, egészséges volt. Úgyhogy akár ilyen sokáig kibírják csak tápszeren. Ne aggódj. :)
jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elkésve,pici még,tápszeresnél is 6 hónap az ajánlás,ami szintén nincs kőbe vésve,mert ha a te gyereked csak 7 hónaposan érik meg rá,akkor akkor. Babacsoportba benne vagyok,volt olyan a lányommal egykorú,aki csak 7-8 hó között kezdett érdeklődni,semmit nem erőltettek ott se,pár hetente megkínálta, de nem erőltetett semmit sem. Várd ki szépen,figyeld a gyereked igényét,ne akard tömni.
jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
5# Ez a másik. Én is ismerek ilyet, egy falatot HA kóstolt majdnem másfél évig,utána indult be,addig tápszer. Jobban hízott,fejlődött,mint az én lányom,aki rengeteget evett jó étvággyal. Semmi gondja nem volt. :D 6# voltam.
jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Majd megérik rá. Én 5 hónaposan kezdtem hozzàtáplálni mindkét anyatejes babámat, az egyik 2 hét után vígan evett, a násiknak kellett 1,5 hónap, mire elkezdett eszegetni.
jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Hat hónapos korában ajánlott elkezdeni kostoltatni a tapos és az anyatejes babákat is.

Fiam egy hét híján volt hat hónapos amikor elkezdtük,anyatejes volt.

Lányomat is hat hónaposan kezdtem hozzataplalni, ő tapos volt.

jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Külön jó, hogy tápszeres a hozzá táplálás miatt, a vas szükséglet miatt. Mi anyatejesen szívtunk a vas pótlással, mert nem akart olyat enni amiből vashoz juthatna.

5 hónaposan ne erőltesd rá a szilárd étkezést még. 6 hónaposan bőven elég. Fejlődik a bélrendszere is még.

jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!