Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hangoskönyv játék alatt egy 8...

NemaRendőrség kérdése:

Hangoskönyv játék alatt egy 8 hónapos babánál hasznos lehet?

Figyelt kérdés

Sokszor zenét "hallgatunk" fiammal míg játszunk, vagy könyveket olvasok neki míg elvan magának.

Arra gondoltam hasznosabb lenne-e egy hangoskönyv (normál, nem gyerek) a zene a helyett, hogy fejlődjön a nyelvezete, úgymond többet legyen beszélve hozzá



jan. 3. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem, az a hasznos, ha te olvasol, mondókázol neki.
jan. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hangoskönyv nem az, mintha te olvasnál neki, márcsak azért sem, mert ha te olvasod, akkor az személyes kontaktust jelent.

A "nem gyereknek" való hangoskönyv teljesen fölösleges, a gyerek nem ért belöle semmit, nem "tanul" belöle, viszont ha játék közben mennek a hangok, azzal csak a koncentrációs képességét teszed tönkre, nincs lehetösége "egy valamire" figyelni, mert a háttérzaj - a hangoskönyv a gyereknek csak az - eltereli a figyelmét.

jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mintha a természetben folyamatos csönd lenne és soha nem változna semmi...
jan. 3. 08:43
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem tök jó, ha hallgatja az olvasásod, inkább folytasd ezt. Nekem 10 hónapos a fiam, nem lehet neki olvasni, mert jön, és kitépné a kezemből a könyvet. A leporellókat is megrongálja.
jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Azért ne hasonlítsd már össze a természetes hangokat, meg egy érthetetlen könyv szövegét, ahol valaki folyamatosan karattyol.

Remélem, a kérdésed csak elméleti és még nincs gyereked, ennyire éretlen, buta embernek nem lenne szabad gyereket vállalni!

jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom. Még a babáknak valót sem igazán.
jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért jobb, ha Te olvasol Neki, mert nem csak a szavakra figyel, hanem látja a mimikádat, Vele vagy kontakba. Egy random háttérben szóló valami, csak eltereli a figyelmét.
jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Derjaderja ***** válasza:
86%
Az se baj, ha nem szökik hozzá, hogy folyton háttérzajnak kell lennie.
jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!