Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a babám?

Miért nem alszik a babám?

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza a kórházból, ahol 5 napot töltöttünk el. Ott olyan jó baba volt, evett és aludt. A kórházban cicizett is de kapott mellé tápot is (40 ml). Itthon is ezt a taktikát próbáltam alkalmazni de mióta haza jöttünk nem akar aludni. Folyamatosan sír, de mintha nyúznánk szegényt. Lehet kevés neki az a tápszer amit adok neki? 40 ml-hez 1 kanállal teszek. Vagy az új környezet a gond?

jan. 4. 23:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Többet kène mellre tenni.
jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
A fronthatás miatt van. Én sem alszok és most sírtam valami bullshit miatt.
jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van anyatejed akkor többször szoptasd, vagy fejd le és add neki. Ha csak a tápszer van nézd meg a tápszer adagolását. Nálunk Milumil pregomint kap a 3 hónapos fiam és pl 40 ml vízhez nem egy kanál tápszer az adag. (90 ml vízhez van 3 kanál) Illetve hány kiló? Mert az alapján kell kiszámolni az adagját, ha csak tápszerrel eteted és ha túl sokat vagy túl keveset adsz akkor is sírhat. Meg igazából ezer ok miatt sírhat.pl. hasfájás, front, beragadt büfi vagy puki, tesközelségre vágyik stb.
jan. 5. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Udv a valosagban :D

Egy babaval semmi nem allando, mindig minden valtozik. Es sokat kell kiserletezni, hogy mi valik be, de sokszor csak az ido segit (pl hasfajasnal).

Elso korben esetleg tedd tobbet cicire vagy ha nem akarod, adj neki picit tobb tapszert, de helyes adagolassal, ne igy. Nyugodtan keszits el 60 milit,aztan eszik amennyit eszik belole.

Aztan ki lehet meg probalni olyanokat, mint pl a hordozokendo, adamo hinta, babakocsiban tologatas kint/bent. Hatha valamelyik segit.

En szules utan eleg sokaig rosszul voltam, igy pl hordozni nem birtam, de a ferjem igen, rajta is nagyon szepen megnyugodott kendoben, addig nekem meg volt egy kis szabadidom. Emlekszem, hogy babakocsiban bent ejszaka is rengeteget tologattuk, mert akkor epp csak az volt a jo neki…

Hat, nem egyszeru sokszor, de bele fogtok jonni :)

jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikkel nekem volt dolgom tápszerek, azok mind úgy működtek, hogy 30 (!) mili vízhez 1 kanál por. Tehát akkor 60-hoz 2, 90-hez 3, stb. Olyat még sosem láttam, aminél 40 milihez kéne 1. Csinálj meg neki 60 milit 2 kanállal, aztán maximum nem eszi meg mindet. Simán lehet éhes, az én gyerekeim is mindig többet ettek, mint amit a doboz hátoldala írt, hogy kéne enniük a koruk alapján.
jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tedd többször mellre. Egy kis magatehetetlen újszülöttről van szó, te vagy neki a világ, és ő neki a cici nem csak az anyatejről szól, hanem a megnyugvásról is. Az eleje ilyen, nekem volt olyan, hogy az egész napom egy nagy szoptatás volt. De ha nagyon unatkozol, és éppen nem tudsz aludni, akkor telót kézbe, füles be, sorozatozz. Pár hónap múlva már nem fogsz tudni nézni ennyi részt egymás után vagy olvass egy jó kis könyvet. :)
jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Felébredt 😃

De komolyan, amúgy az eszik alszik időszak elmúlt, most kezdi érzékelni a külvilágot.

Tápszer adagolás 30ml/1 kanál (mérőkanál, ami a dobozban van) tápszert ne úgy adj, mintha szoptatnál, ne igény szerint. A tápszert lassabban emészti, nem lehet olyan gyakran inkább pótlásra használd, ha már kitapasztaltad, hogy pl délután többet enne, és nem elég a szopi.

jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Végül is rájöttünk hogy mi a probléma. Csupán eszméletlen kevés volt a tej amit adtunk neki. Nekem nincs még elég tejem (császáros vagyok) és az a 40 ml nagyon kevésnek bizonyult. Most már pár napja napközben cicire teszem és kap mellé egy kevés tápot, éjjel pedig csak tápot akkor is 90 ml simán megissza.
jan. 10. 18:33
 9/16 anonim ***** válasza:

40ml kevés?

Jó étvágya lesz 😃

jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem mertem neki többet adni mert féltem hogy hányni fog tőle ha többet adok. 4 kilós babáról van szó amúgy
jan. 10. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!