Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel játszotok 15 hónapos-más...

Mivel játszotok 15 hónapos-másfél éves gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Elég sok játékunk van. Plüssök, babák, sípoló/csörgő/zenélő játékok. Ezeket szereti. Formabedobós néha sikerül csak, többnyire simán a teteje nélkül pakol a kannába. Golyóvezetőt is naponta többször használja pár percig. Könyveket olvasok neki, szereti nézegetni a rajzokat. Toronyépítőt szereti nagyon még talán, azt le is szedi és fel is rakja.


Láttam anyukás csoportba, hogy másfél éves lány már játékkonyhában játszik. Tudom, hogy minden gyerek más, de nálunk még biztosan korai a játékkonyha.



jan. 10. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most a Lego Duplo nagy sláger, meg a puzzle. Ezeket nagyon szereti a másfél éves fiam.

Színezni is szoktunk, vagy gyurmázni. Az autókat imádja, azokkal egyedül is szépen eljátszik. Vagy építőkockázni is szoktunk. A könyveket is nagyon szereti, sokat olvasunk. Boribon, Bogyó és Babóca, Bartos Erika mondókáskönyvei, és a Maszat a kedvencek.

Karácsonyra kapott orvosi készletet, azzal is játszik sokat. Megvizsgál minket, meg a plüssöket is.

jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Duplo vonatot vettünk neki névnapjára, ami február elején lesz. Gyurmát nem veszi a szájába? Nálunk még csak 15 hónapos lesz, de még szinte mindent a szájába akar venni.
jan. 10. 17:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk simán a szájába vette ennyi idősen, én hanyagolnám, ha a te gyereked is nagy kóstoló… 😁


A babakonyha szerintem még korai, abból csak rámolna, ráér még. Pakolászás jelleggel elkülöníthetsz neki egy polcot a konyhaszekrényben olyan dolgokkal amikért nem kár.


Nálunk a bubifújás, az építőkockák, a könyvek, a duplo mentek nagyot ebben a korban. :)

jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kylie22 ***** válasza:

Mi labdázunk:gurítjuk,dobjuk,rúgjuk ,beállunk egymás mögé fejünk fölött adjuk,lábunk alatt.

Sokat hintázik közben mondókákat meg gyerek dalokat mondok neki.Sokat tornázunk nagyon jó videók vannak youtubon ilyen max.10 percesek.Fogócska,bujócska.Ő még nem nagyon gyúrmázik nem gyúrja,de szívesen játszik azzal amit én gyúrok neki.Nagyon szeret rajzolni,festeni.Nekünk az a nagy méretű építőkockánk van volt hozzá matrica is amit rá kellett ragasztani.Azzal nagyon szívesen épít.Sokat tolja a babakocsiba a babáját viszont most kapott pisilős babát ami nagyon bejön neki.Van a babához bili is.A baba miatt ő is kéri a bulit pisilni.Hintalovat kapott karácsonyra viszont ahhoz még alacsony meg nagyon vadul játszik vele.A babakonyha nem érdekli viszont nekem szívesen segít.Pl.héten rántott gombát csináltam ő lisztezett.Egyedül önállóan nem sokat játszik.Pakolászós dolgokkal viszont 1-2 órát simán el van .Az itthoni játszós,koszolós ruhái a pelenkázó szekrényébe vannak amit könnyen kitud nyitni.Kipakolja, ruhát választ magának, próbálja felhúzni, összehajtani , babára adni.A zoknikat is pakolja egyik fiókból a másikba.Nagyon sok játéka van beledobáltam őket nagy kartonokba azt is szívesen pakolja meg bele ül és abba játszik.

jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hat a most 1 evesemnek mar van konyhaja, karacsonyra kapta, es egyaltalan nem kicsi hozza. Keverget a labasban, belepakolja a kiegeszito eteleket, probal szeletelni, nyomkodja a gombokat.
jan. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. De, néha bekóstolta a gyurmát, de el lett neki mondva, hogy nem szabad. Aztán leszokott róla. Kb.14-15 hónaposan kezdtük.

Még nem gyúr egyedül, de amit én csinálok, azokat egymásra rakja, összegyúrja.

Azt is szoktuk játszani, hogy 2-3 színből kiveszem a felét, a fele benne marad a tégelyben. A kivettből golyókat gyúrok, és megkérem, tegye bele a megfelelő színűbe. Ezt nagyon szereti. :)

jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk otthon, a konyha ajtót nyitogatja és csukja be, sétálunk vele, a hűtőmágneseket pakolja le a mosogatógépről, futkározik még négykézláb a lakásba, nézegeti a könyveket, tépked szalvézákat, papirokat.

Bármivel el van.

1 év 2 hónapos.

jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!