Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok az egyetlen aki nem...

Én vagyok az egyetlen aki nem szívesen megy baba mama klubba?

Figyelt kérdés

Férjem,anyósom folyton basztat miért nem viszem a fiunkat baba mama klubba. 13 hónapos. Azon túl,hogy kb a világ végén lakunk,és be kellene buszozni a belvárosba és onnan még gyalogolni is,azon túl,hogy a fiam még mindig napi kétszer alszik,délelőtt délután,szóval,hogy a logisztikai részén már megbukik a dolog,nekem sincs igényem rá. Azzal érvelnek,hogy magának való lesz a gyerek,meg szokja a társaságot. Én meg azt mondom,egyrészt a gyereknek többet ér az alvás (a férjem szerint kibirna ha egyszer egyszer nem alszik,szerintem meg szüksége van rá,plusz én kínlódik vele ha túlporog..),mint a programok,másrészt nem látom rajta,hogy unná a fejem és olyan nagyon vágyna más gyerekhez,harmadrészt a tokomnek sincs kedve ilyen helyekre menni. Fáradt vagyok és nyűgös (még mindig messze vagyunk az ataludt ejszakaktol,már ha egyáltalán lesz valaha olyan) nem hiányzik a futkosas meg más anyukák nézegetése (bocsánat mindenkitől,de vagy olyan nyűgös,fáradt anyukák vannak,mint én,vagy a minden fasza tökéletes,akikre szintén nem vagyok kíváncsi). Fog majd járni bölcsibe,oviba,ott majd megszokja az embereket. Naponta vagyunk a friss levegőn is.

Nem azért,hogy ez bármiben befolyásol,de ki hogy van ezzel,gondolom van más is,akinek úgy kell ez,mint púp a hátra?


febr. 7. 15:31
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

A 26-os kérdező vagy nagyon fiatal még,és nem nőttek el egymástól a barátokkal (élethelyzet,stb) vagy nem költözött soha/ max egy 50 km-s sugarú körben,vagy piszok szerencsés.Egyikkel sincs baj.


Mi az ország két végéből vagyunk a férjemmel,én felnőtt életem során legalább tízszer koltoztem,legutóbb két éve,és valószínűleg ez lesz már a végleges. Nem eresztettem még gyökeret. De ha egy helyben laktamvolna a is,a régi barátnők elkoptak. Én is,sokan közülük ők is,laktunk külföldön,más más ideig,más más helyen,sőt országban. Van,aki eldiplomazott,van aki nem,van aki férjhez ment,van aki nem,van akinek már rég gyerekek vannak,van akinek még mindig nincs és nem is akar (én 38 vagyok már). A felnőttkori barátságok már nem ugyanolyanok,a legegyszerűbb oka talán az,hogy mindenkinek a saját családja már az első,és ez jól is van így. Továbbá mindenkinek más a start és a nevezetes,a családi háttér sajnos nagyon meghatározza milyen emberek ekszunk és kikkel baratkozunk. Én mondjuk mérgező családból származom,és soha nem tudtam feloldódni egy viszonylag normális családból származó egyénnel,és ők is így vannak velem,egyszerűen nem értenek meg. Nem azért mert enzezt az örökséget vinnem tovább,már letettem,fene tudja miért,de talán annyira más a rezonanciank...kezdek elkablnyarodni nagyon.

Szeretnék mondjuk egy két jó barátnőt magamnak,de egyrészt jelen állapotomban képtelen vagyok egy komoly barátságra (egy igazi barátság komoly figyelem, elköteleződés),másrészt S fent említett okok miatt én nem is iagzaban hiszek a felnőttkori barátságban. Továbbá sajnos a felszínes kapcsolatokat nem nekem találták ki,nem bírom a small talkot.

febr. 8. 10:29
 32/34 A kérdező kommentje:
*mas a start és a nevelés...a többi remélem érthető még autokorrekttel is.
febr. 8. 10:30
 33/34 anonim ***** válasza:
26# vagyok. Nem rosszból, kíváncsiságból kérdeztem. Remélem is,hogy a 31 évemmel fiatal vagyok. :D Több száz kmre költöztünk, tehát nem egy helyen éltem az eddigi életem. De az igaz,hogy nem 10x,csak egyszer ,most fogunk egy másik helyre nyáron messzebb. Nekem a főiskoláról, munkahelyről van a baráti köröm. Nálam szerencsés vagyok,mert a munkahelyemen hasonló kaliberű nőkkel barátkoztam össze. Nekem van gyerektelen barátnőm is, ő napközbe dolgozik, később tudunk találkozni,vele tudok a legjobban beszélgetni,de szerintem azért is,mert vele nem csak másról beszélgetünk,nem a pelusokról. Volt aki külföldre költözött, velük csak videóhívásban tartjuk és félévente találkozunk csak, sajnos. Így érthető kérdező,hogy társaságra vágysz hiszen nincs így akkor senki,akivel lehetne. Kíváncsiságból kérdeztem az okokra,de érthető.
febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

33. Semmi rosszat nem feltételeztem mögötte :)

Nehéz ezt úgy átadni hogy érthető legyen,de örülök,hogy a valaszommal nagyjából sikerült.

febr. 8. 11:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!