Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával vagyok itthon,...

Kisbabával vagyok itthon, féltékeny vagyok a férjem szabadságára? Vagy ez másnak is szöget ütne a fejébe?

Figyelt kérdés

7 hetes a baba, nem érzem magam depressziósnak egyáltalán, de igen, néha hiányzik az, hogy csak úgy elmenjek futni egyet, spontán találkozzak barátnőkkel egy kávéra stb. Tehát a gyerek nélküli felnőtt élet. Ettől függetlenül nem cserélném el a mostanit a korábbira, tehát ez nem ilyen "ha ő mehet, én miért nem" ventilálás.


Viszont sokszor zavar, bánt az, hogy a férjem és a legjobb barátnőm mennyire jóban lettek. Korábban, a baba előtt hármasban voltunk sokat, a legjobb barátnőm volt úgymond a "gyerekünk", aki jött velünk moziba, átjött ebédelni/vacsorázni, a vendégszoba kb. neki volt fenntartva.

Mióta szültem, azóta a triónkból duó lett, ő + a férjem.


Együtt járnak fallabdázni. Napközben, mint kiderült, együtt kávéznak, ebédelnek. Múltkor hívtam a férjemet, hogy hol van már, mondta, hogy kiugrott az Ikeába munka után. Kérdeztem, minek, majd küldte a képet, hogy a barátnőmmel van. Ott, ahová én 6 lóval is alig bírtam elvonszolni néha, mert utálja az egészet. És hogy kérek-e vacsorát, mert megállnak enni is?


Ami furcsa volt és feltűnt, hogy tegnap is itt volt, mutatni akart egy képet nekem és mondta neki a férjem, hogy neki elküldte már, keresse az ő beszélgetésükben (mikor van egy hármas csoportunk is). Erre annyit mondott válaszul, hogy annyit beszélnek, meg annyi mindent küldenek egymásnak, hogy ő ott azt vissza nem keresi... Nem tudom, miről tudnak ennyit beszélni, mert korábban én voltam a közös pont náluk. Ezt mondta is a barátnőm régebben, hogy mikor hárman vagyunk, tök jó, de ha kettesben hagyom őket, mert pl. elmegyek tusolni, mosdóba, akkor furcsán érzi magát, mert semmi közös témája a párommal. Most meg ez.


Nem akarok én lenni a hormongőzös anyuka, aki begolyózik az itthonléttől és féltékenykedik mindenre, mindenkire..


Anyukák, a helyemben mit csinálnátok?


(A férjemre amúgy nem tudnék panaszkodni, mindent csinál a baba körül, éjjel is felkel, ha úgy van.)


febr. 11. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha ez nem kamu, és szerinted normális, hogy a férjed ennyi időt tölt kettesben egy másik nővel, akkor már mindegy.
febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 A kérdező kommentje:
A "másik nő" a legjobb barátnőm. Óvoda óta ismerem, 20+ éves barátság. Emiatt is nehéz, mert tudom, hogy milyen és hogy alapjáraton soha nem kezdene olyannal, aki akár csak ismerkedik valakivel. Nemhogy még felesége, gyereke van otthon.
febr. 11. 21:14
 3/76 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez nagyon gaz.
febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:

Plusz minden olyanra, amire féltékeny vagyok, vagy furának érzek, van magyarázatom is... Vagy csak azt akarom, hogy legyen.


Fallabda: párom teniszezik, de minden télen panaszkodik, hogy a fedett pályán meg lehet fagyni és hogy ilyenkorra kéne neki valami másik sport. Barátnőm állandóan kipróbál valami újat, de egyedül semmihez nincs kedve és ilyenkor mindenkit fűzöget a baráti társaságaiból, hogy menjenek vele, próbálják ki együtt.


Kávé, ebéd: A munkaidejük nem a szokásos 8-16, 20 perc ebédszünettel. Valamennyire ők osztják be a munkát, hogy mikor dolgoznak és mennyit. Az irodáik pedig közel vannak egymáshoz. A férjem pedig előtte is kijárt mindig ebédelni valahová.


Az ikeás dolog és az üzenetes megjegyzés furcsa.

febr. 11. 21:19
 5/76 anonim ***** válasza:
98%
Remélem csak kamu, mert a sztori messziről bűzlik. Nem csak barátok ezek, hidd el. Voltam így szerető, tudom, mit beszélek.
febr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
100%
Tehat amíg te babàzol otthon ezek ketten mulatják az idôt. Lesz ez mèg több is csak kèszülj fel
febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
91%

A barinőnek van ennyi ideje, akkor mondhatod ők már eleget voltak ketten, most vigyázzon a picire( én is vigyáztam 1 hós babára) ti meg a közelbe menjetek le 2 az uraddal.

Én sem lennék boldog, ha az emberem mással töltené az időt, főleg ennyit.

febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 babyboom567 ***** válasza:
96%
Egyedülálló anyuka vagy ,csak még nem akarod elfogadni.Végtelenül sajnállak.
febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 babyboom567 ***** válasza:
100%
Különben ha bárki belegondol,végtelenül nehéz szembesülni egy olyan valósággal, amiben a számunkra 2 legfontosabb,biztonságot(világot) jelentő ember áruló,és ez akkor derül ki,mikor a embernek különben is teljesen átalakul az élete az újszülött miatt.
febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:

De éppen ez az, hogy itthon a férjemre semmi panaszom nem lehet.


Ugyanúgy csinál a picivel, körülötte mindent, ahogyan én is.

Etet, pelenkáz, fürdet, altat, nyugtatja és játszik vele. Az estéket úgy osztottuk be, hogy 2 éjszakát én viszek, utána 2-t ő. Szóval nem az a felállás, hogy én vagyok a gyerekkel a nap 23 órájában, ő meg egy órát nagynehezen átvesz, könyörgések után.

febr. 11. 21:41
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!