Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba,aki nem sír...

Van olyan baba,aki nem sír oltásnál?😩☹️

Figyelt kérdés
febr. 12. 05:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%
Az én fiam egy darabig nem csak oltás közben sírt, hanem baromi hangosan visítva üvöltött, amíg az orvosnál voltunk és ki nem léptünk az épületből.
febr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

A fiam kicsit hüppögött, de neki inkább az a része nem tetszett, hogy kicsit le kellett azért fogni, hogy ne kallimpáljon. A lányaim viszont egyiknél sem, kicsit sem. Szóval, igen, van ilyen.

Bár a pici babákat butának nézik legtöbben, azért mi már akkor is elmagyaráztunk nekik dolgokat. Amikor meg már nagyobbak lettek, és tényleg teljesen megértették, amit mondtunk nekik, akkor is mindig elmagyaráztuk. Az oltás esetében pl. abszolót nem érte őket váratlanul, hogy fájni fog. Ugyanis soha nem mondtuk ezt nekik (mint sajnos nagyon sokan). Mindig úgy mentünk, hogy most szurit fognak kapni, nem lesz jó, biztosan fájni is fog, de nem tart sokáig és fontos. Ha nem sír és ellenkezik, akkor sokkal hamarabb túl lesz rajta, és mehetünk is haza játszani.

Pici baba korukban is elmondtuk ezt (nyilván még nem fogták fel úgy), és közben is nyugodt hangon beszéltünk hozzájuk. Ugyanis, ha a szülő nyugodt, az hat a gyerekre is. Ha a szülő idegroncsként viselkedik, akkor a gyerek is át fogja venni.

febr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
87%
Biztosan van. Viszont rengeteg szülő van, aki elhallgatja, vagy hazudik a gyereknek a váróteremben, és úgy rosszabb. A lányom is sír, de fel van rá készítve, nem éri meglepetés.
febr. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, de van


4-ből 1 gyerekem nem sírt sosem.

Az elsőnél felvinnyogott, ennyi.

1 pedig ügy, hogy megnyugtatni sem lehet.

febr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Van,de nagyon ritka. Gyerekosztályon dolgoztam,ezer meg ezer gyereket szúrtunk,nagyon ritka volt,ha jól viselte,mondjuk 20-ból 1 ilyen.
febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam is volt már olyan jókedvűen oltáson, hogy ha csak egyet kapott volna, akkor szerintem nem is sírt volna, csak a másodiknál tört el a mécses.

De ő mindig mosolyog a dokira és az asszisztensre is, míg meg nem szúrják, addig nagyon vidám, és az utolsó alkalmat (15 hós) leszámítva már mire felöltöztünk, meg is nyugodott. Más babák meg néha végigsírják az egész időt, onnantól hogy belépnek a váróba...

Minden baba máshogy reagál, nálunk szerencsére nem szokott durva sírás lenni, de azért várom, hogy túl legyünk a másfél éves státuszon, utána lesz egy kis nyugi :)

febr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 babyboom567 ***** válasza:
88%
Az én gyerekem sem sírt babaként, csak egy oltásnál ami csípett.Magától a szuriktól nem sírt sosem.
febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom mindig sír, a nagyobb oltásoknál, amit karba kapott, mindig akkor kezdett el, amikor elkezdte a doki befecskendezni, nem a szúrásra. Mivel mindig ebéd tájt kellett mennünk ráadásul, amikor már nyűgös volt, sokszor nehezen is tudtam megnyugtatni, de alapvetően a nagyon babakori oltások után még simán megnyugodott 2 perc alatt. Nyilván nem jó hallgatni a gyerekem sírását, de azért itt nem történik katasztrófa, szóval hozzá lehet szokni.
febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 2 hónapos oltásnál csak a 2. oltásnál sírt.

A többinél azonnal. Viszont másodpercek alatt megnyugszik, mikor felveszem.

Nagyobb testvére volt, mikor negyed óráig ordított :/

febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%
Lányom autista. Ha én ott voltam, bármilyen beavatkozást némán tűrt. Vénapreparálásást, katéterezést...
febr. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!