Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez feszes izomzat vagy még...

Ez feszes izomzat vagy még túl korai megállapítani?

Figyelt kérdés

A babám most 3 hetes és nagyon nehéz öltöztetni, karjai abszolút nem hajlanak, de hozzáteszem, hogy végig is üvölti az öltöztetést, így nem tudom, hogy sírás miatti ellentartás, vagy túl kötött a vállöve. Fejét emeli ha hasra fordítjuk, illetve vele együtt a fenekét, így C alakot vesz fel. Izomfeszességre gyanakszom, rugalmas hordozó kendőben is nagyon sír szegény. Ilyenkor még korai elmenni fejlődés neurológiára?


Szülésem egyébként gyors volt, 5 óra vajúdás, 12 perces kitolás, igaz kétszer rá volt tekeredve a köldökzsinor, mikor kibújt, viszont így is 10/10 lett az apgarja.


febr. 12. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Lehet izomfeszesség. Dévénnyel kezdenék az van magánban 12.000. Mire bejutsz normális fejlődésneurológiára az 1-1.5 hónap, majd még egy fél mire elkezdik gyógytornáztatni.
febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Budapesten belül tudtok jó dévényest ajánlani aki ilyen pici babákkal foglalkozik?
febr. 12. 20:15
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

Lehet izomfeszesség, de azt nem írtad fiú babátok van-e. Csak mert a fiúk az öltözködést eleve végig sírják mert utálják. Szóval ha fiú akkor duplán is sírhat szegény.

Viheted még konduktorhoz is. Persze amit írt egyes dévényes is jó kinek mi válik be. Nekünk a konduktor után jobbab fejlődött, mint a dévényes után.

febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
Jakab Anna pomázon szerintem vállal ilyen piciket is. Nálunk a baba csak egy kezelésen sírt nála.
febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak öltözéskor érzed ilyennek? Ha csak szeretgeted is ennyire feszít?
febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
Dévényes csak árt.
febr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
#3. Ekkora baromságot még itt is ritkán olvasni, gratulálok.
febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Elsőnek fejlődés neurológus,aki tovább küld dévényre. Mindig elsőnek orvos lássa. Magánba nekünk hamar volt időpont egyébként,én is gyanakodtam,hasonló volt,plusz feltűnt,hogy az egyik oldalra többet néz,tartja a fejét. Volt egy pici feszesség,asszimetria,pár torna után rendeződött. Mindent időre csinált,semmi gond nem volt azóta sem,lekopogom. 2 éves lesz.
febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Én nem vinném gyógytornászhoz/dévényeshez a saját szakállamra, amíg nem látta fejlődésneurológus... ha van diagnózis, akkor csinálja, de mivel magához a diagnózishoz a dévényes nem ért, ha valamit benéz, többet árt, mint használ.

Az egyhós státuszon jelezném a problémát a gyerekorvosnak, és ha ő is egyetért, akkor ad beutalót neurológushoz, onnantól majd ő eldönti, hogy mi a teendő.

(Mi debreceniek vagyunk, még nálunk is van magán neurológus, mi is oda vittük, mert az év végi ünnepek miatt soká kaptunk időpontot az államiba. Biztos vagyok benne, hogy Budapesten is van magán, ha ti sem akartok várni.)

Ja, és nálunk a gyógytornász a szakmájához nagyon értett, de a neurológiához hülye volt, tök feleslegesen rémisztgetett minket minden hülyeséggel, amik miatt a doki mindig megnyugtatott a kontrollokon, szóval tapasztalatból írtam, hogy a diagnosztizálást semmiképp nem bíznám rájuk...

febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

3, én még ilyet nem hallottam, hogy a fiúk nem szeretnék öltözni és sírnak

Konkrétan az én fiam meg sem mukkant oltozeskor.

Orbitális baromságot írtál.

febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!