Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan gondolhatnék mindenre,...

Hogyan gondolhatnék mindenre, lehetnék (megint) normális?

Figyelt kérdés

A pszichológust én is tudom, de mondjuk valami más megoldást is szívesen meghallgatnék. A problémám, hogy szörnyű meny lettem. A viszonyunk anyósommal valahogy nagyon megromlott, de tudom, hogy nagyon próbálkozik, viszont nagyon nem könnyű velem.


Pl. tegnap egyedül hagytuk egy órára. Kifelé menet még mondtam, hogyha nagy gáz van, akkor tud adni a babának pépet, mert tudtam, hogy retteg a blw-től, folyton azon aggódik, hogy megfullad a baba. Mire visszajöttünk megetette kanállal.


Az én (mi) hibám, hiszen el kellett volna magyaráznom, hogy hogyan etetjük a babát, vagy nem is kellett volna mondanom neki, hogy etesse meg, ha gáz van (mondjuk azt gondoltam, hogy lehet 2 órát is elleszünk vagy többet és előtte nem evett, nem tudom ténylegesen nem gondoltam bele, hogy lehet meg fogja etetni, de ő meg büszkén mondta, hogy sikerült).


Ráadásul nem elég, hogy én voltam a hülye még jól be is pánikoltam és rosszul is kezeltem emberileg a helyzetet, elmondtam, hogy nem így szoktuk és kissé vádlóra sikerült (na jó lehet nagyon). Pedig nem akartam, csak hazajőve szembesültem vele, hogy mit tettem. (Sajnos a baba nekünk 2-3 alkalom után nem fogadta el a pépeset, azért blw-zünk, ráadásul most tisztára nem tudom mit csináljunk, térjünk vissza a püréhez, hátha megeszi mostmár azt is?)


Hogyan lehetne rendszerszinten elkerülni az ilyen helyzeteket? Volt veletek is ilyen? Tudom, hogy szörnyű ember vagyok, már többször bocsánatot kértem, amiért rátámadtam, de még mindig rosszul érzem magam.


febr. 13. 08:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szorongó és túlaggódós anya lehetsz. Nézd a dolgokat 5 év távlatából. Számítani fog 5 év mulvay hogy az a gyerek mit evett akkor és ott abban a pár percben?

A másik, az anyák zöme képtelen türelmes lenni a saját gyerekéhez. Már pár alkalom sikertelensége után rögtön más eszközhöz nyúlsz, lehet többet ártasz, mint használsz.

A konfliktusra meg azt mondom, te bocsánatot kértél, beláttad, innentől az anyósodnak már nem tartozol. Magad felé tartozol azzal, hogy rendezed magadban és magadnak is megbocsátasz.

febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
El kellett volna magyarázni,hogyan etessük a babát Anyósnak,aki már felnevelt? :D Miért,mi baj történt,hogy most 1x ő etette és esetleg máshogy nyalta le a kanalat? Kérdező...csigavér.
febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Túl spilázod. Eszik amit eszik,ha anyóssal így is eszik és nem lett baja akkor jó.
febr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#1 Köszi!


Azt gondolom lehet számítani fog, ha megfullad 😢 A blw első szabálya, hogy nem eteted pürével, hanem hagyod, hogy ő rakja a szájába a kanalat.

febr. 13. 08:29
 5/31 A kérdező kommentje:
#3 Anyóssal persze, hogy nem lett baja, most nem tudom, hogy én adhatok-e neki olyat, amit ki kellene öklendeznie vagy kioltottuk a reflexét ami megvédi a fulladástól.
febr. 13. 08:32
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egykét alkalommal más eteti máshogy, még lehet blw-s, senki nem mondta, hogy a blw szabályai kőbe vannak vésve és csakis úgy ehet a gyerek.
febr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Enyém pürés volt,sose fulladt. Nem lesz baja...
febr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem totàl vegyesen evett.. a pürét kanàllal adtuk, kis darabokat ő kézzel.. azt se tudtuk mi az a blw mégse fulladt meg. Egy alkalomtól nem lesz semmi baja..
febr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

#6 Biztos?


#7 A pürétől nem fullad. Attól fulladhat meg, ha pürével eteted eleinte, amivel lenyomod az öklendező reflexet majd odaadod neki másnap az uborkát/brokkolit/kelbimbót, hogy most edd ezt.

febr. 13. 08:36
 10/31 A kérdező kommentje:
#8 Köszi!!!!!!
febr. 13. 08:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!