Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres baba, kaki gond,...

Tápszeres baba, kaki gond, megoldás?

Figyelt kérdés
Akinél volt kaki gond, nem kakilt egy ideig magától a baba hogyan oldódott meg és mennyi idő után? (Nem sűrű, normális széklet esetén) Milyen gyakran kellene lennie?

febr. 18. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Kislányom cicis volt 3 hétig, addig nem volt gond a kakival, de amint tápszeres lett.. Nemtudott kakilni... 2 hétig milumil tápszert kapott... Csak szélcsővel vagy lázmérővel tudott kakilni, és megállás nélkül sírt annyira fájt a pocakja. Orvost hiába kérdeztem, azt mondta hogy majd 3 hónapos korára átmegy ez egy ilyen időszak. Hát nekem ez nem volt normális... Váltottunk Hipp bio combiotikra. 5 hetes volt. Mikor reggel kelt, már hippet adtam neki... Délutánra már tudott egyedül kakilni... És azóta sincs se pocakfájás, se kaki gond. 6 hónapos most ☺️
febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* mai napig 2x kakil a kislányom... Reggel és délután.
febr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert kap? Az sem mindegy, mert lehet váltani kell. Illetve mennyi idős a baba? Fiunk tápszeres és az első két hónapban neki is volt kaki gondja. Biogaia infacol és maszirozás tornával segített. Minden nap. Két alkalommal kellett szélcső az elején utána soha többet és beállt. Az sem jó ha mindig szélcsövezitek.
febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biogaia nekünk olyan görcsöket csinált neki, hogy órákat visított... Az espumisan is. BABYCALM-ot viszont nagyon ajánlom. De a tápszer váltáson mindenképp gondolkodni kéne.
febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2 hónapos. Nan optipro 1 (hMo)-t eszik. Biogaiat kap, Infacol nálunk nem segített. Tornáztatva van, nem szélcsövezzük. Orvos ajánlására fél kúpot adunk neki segítségképpen. Azt észre vettem hogy a cseppektől nagyobb görcsei vannak mint anélkül. Milyen tápszerre ajánlatos váltani ilyenkor? (Bio, comfort, stb.?)
febr. 19. 05:56
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Lehet van aki bátrabb én csak magamtól nem nagyon mernék. Mondjuk nálunk a gyerekorvos nagyon rendes és segít, de írtad nálatok csak rávágta majd kinövi. Nálunk milumil pregomint kap. A doki azt mondta ezt a legkönnyebb megemészteni azért. De olvastam itt olyat akinél az nem vált be.

Ha már 2 hónapos lehet jobbanak kéne lennie.

A doki egyáltalán nem hajlik együttműködésre? Mert ok amíg nem fogy sok tápszer az ember nem nézi annyira, de pl nálunk egy doboz nem elég 4 napig és recept nélkül dupla annyiba kerül. Nyilván az ember megveszi nem éhezteti a gyerekét, de azért na pofátlanság ez is. Nézz olyat amibe mondjuk nincs tehénfehérje vagy az ami ebbe a tapszerbe benne van. Lehet azzal van baj. Azt bocsi nem csekkoltam mi van benne, de én ezt nézném. És akkor olyat keresnék ami mentes. Ha meg eleve mentes akkor másik márka hátha bevál alapon.

febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem ismerem ezt a tápot. De sokszor az is gond tud lenni, ha ok nélkül kap pl HA tápszert. Én is azt vettem, mert a kórházban is azt adtak... De nem is volt jó a kislányomnak,mikor már állandóan kapta nem csak kiegészítésnek. Az a baj, hogy ha tényleg a tápi a gond akkor nem is fogja "kinőni" a kaki problémáit.
febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát.. próbáltam a tápszerváltást. Átváltottam comfortisra (dha) azóta. Még semmi javulás nincs. Annyi változás lett hogy sárgás a kaki barnás zöldes helyett. De magától így sem megy. Pedig híg, nem sűrű a széklet. Már kezdek megbolondulni. :( újra tápszert kellene váltanom? Vagy az idő oldja meg? Hagyom szegénykét hogy nyomja, tornáztatom, mindenféle pozíció csere, pocaksimi, de eredmény nincs egyenlőre. :(
febr. 22. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!